• kvp
    #14
    "Asztali gepen android? ... Egy mernoknek, zenesznek, grafikusnak etc akik soxor komoly munkat vegeznek es gigas alomannyokkal dolgoznak az android nem opcio."

    Az android egy sima desktop linux google fele gui-val, ami kepes a szabvany desktop x11-et is futtatni. En szemely szerint mernokkent fejlesztesre linux-ot hasznalok. Semmilyen problema nem lep fel attol, hogy az x11 mellett fut egy android gui-is.

    "EN raktam fel desktpra androidot (a megadott hardwerre raadasul). Ugy borult lepten nyomon mint az 1 labu szek."

    Nekem soha nem volt vele semmi bajom, egy sima HP munkallomasra raktam. Fut, nem fagy, mukodik ahogy kell. Linux-linux, ha tudja az ember mit csinal nincs vele gond, teljesen mindegy hogy a Deb & Ian fele vagy a google verzio van fent.

    "A linuxal meg az a nagy gond hogy 1000000000 fele van belole. Ahany bohocot megkerdezel miyet tegyel fel 10-en legalabb 5 felet fognak mondani."

    Erteni kell hozza. A hozza nem erto 1 bites embereknek keszitette a google a google android linux-ot, azt felrakja a keszulek gyarto es jo. Ugyanis normalis ember (ha nem mernok veletlenul) ma mar nem telepit sajat os-t, hanem vesz egy gepet amit a gyarban osszeraktak es csak bekapcsolja. Az ember a sajat autojara (ha nem mernok) sem rak ma mar egyedi szoftvert vagy mashonnan vasarolt motort. Vesz egy autot es hasznalja. Ugyanez a jovo a szamitogepeknel is, vesz az ember egy gepet es hasznalja. Nem kell barkacsolni meg telepiteni. Ez garantalja, hogy ugyanolyan jo legyen windows-sal mint androidd-dal. Sot ahogy mostanaban allunk az android kezd stabilabb lenni es nagyobb piacot szerezni, mint amit a windows valaha is elert.

    "En grafikus vagyok ami azzal jar, hogy megy egy max, (vagy mas), egy ps, egy zbrush, esetleg rainditok neg egy xnormalt melle meg egy crazy bumpot.
    Az android ennek a tasklistanak mar a feletol behal ugy, hogy ott csak egy szovegszerkeszto es egy bongeszo fut csak."

    Felhasznaloi hiba, kerem cserelje ki a felhasznalot es nyomjon meg egy gombot. Ertelmes grafikus (aki altalaban egyaltalan nem ert a szamitogepekhez) csak keszre szerelt gepet vesz, elore telepitett os-el. Ez lehet mac vagy egy markasabb win-es pc, de semmikeppen sem all neki barkacsolni vagy ha igen, akkor szerez elotte annyi tudast mint egy atlag mernok. Ertelmes ember grafikuskent a gazt vagy az autojat sem all neki megszerelni, hanem hiv egy hozzaerto embert. A szamitogepek is csak ilyen gepek, hozzaerto ember kell aki tudja mit csinal es akkor elsore jo lesz es ugy is marad. Onnantol a megfelelo hardver/szoftver/konfiguracio eseten a kivant teljesitmenyt hozza barmelyik emlitett rendszer, ugyanis a mukodesuk egyforma csak a feluleteik ternek el. Ezert is lehet megoldani, hogy szinte barmelyik szoftver menjen szinte barmelyik operacios rendszer alatt. (igen, android alatt is megy az ms office vagy ps wine alatt csak tudni kell mit csinal az ember)