• Atyuska
    #92
    A cikk nem említette elég kiemelten, hogy a marsi por sugárzási szinte magasabb, így nem csak a szűrők betömődése miatt van jelentőségük.
    Amerika nem véletlen hajt a marsi küldetésekre, hisz Kína nyomást gyakorol rá. Kínának rövidtávú célja állandó holdbázis létrehozása, s ezek után jön a Mars..

    A por semlegesítésére talán az egyik jó módszer a feltöltésük csökkentése, s akkor akár le is lehet mosni. A másik probléma az erős állandó szél általi porok által keletkezett amortizáció jelenléte.

    A Mars bázis közelében egy hordozható mini atomerőművet terveztek, amely az elektromos energiát biztosítja, s emellett ott az ökorendszer is, amely a friss levegő és étel, ital alapját biztosítaná. Ezeket is meg kell védeni egyrészt a sugárzástól, a portól és az igen nagy erejű szélviharoktól is.

    A nagyobb távolságú égitestek kutatása azért is fontos, hogy amikor eljön az idő, hogy elhagyjuk a főldet, addigra már rendelkezni kell mindazokkal az ismeretekkel és eszközökkel, amik elegendőek a földi civilizáció megmentéséhez.
    Ez sok pénz, de ha nem időben kezdjük el ennek a kutatását, akkor esélyünk sem lesz..