• Ford Prefect
    #16
    Na bravó, én is most néztem meg! Előzményfilm így én válaszokat vártam tőle, ehelyett viszont egy tucat elvarratlan szálat és kérdést kaptam, sőt még azt is összekavarták ami eddig tiszta volt. A film konklúziója kb. annyi hogy a space jockey-ok nem ormányos predátorok hanem darth maul lemeszelt unokaöccsei.

    Öszzefüggéseket ne is keressünk, megteremtettek minket (minek?), odahívtak minket egy bolygóra ahol biofegyvert gyártanak (minek???), ki akartak nyírni minket (miért???), nem sikerült nekik de le se szarják (az egyik legzavarosabb rész), komolyan senki nem telefonált oda nekik az alatt a pár ezer év alatt hogy minden oké-e??? A szereplők viselkedése teljesen zavaros, le se szarják ha te éppen fél perce magadat műtötted meg, váratlanul csoportos kamikaze akcióba kezdenek, láthatjuk továbbá a "hülye mellékszereplő haverkodni próbál az idegen életformával és nahát - meghal" ezerszer előtt kliséjét. Rohadt jó az is hogy a végén nekiindul megkeresni a bolygójukat hogy csúnyán megszidja őket amiért ki akarták irtani őket, különösen jó ötlet azután hogy egy ilyen engineer is simán szétkapta az egész kócerájt. Látunk továbbá valami tesco gazdaságos alient és egy spontán nöekedésre képes óriáspolipot is. Nem szedtem össze minden hibát de arra egy nap is kevés lenne...