• kvp
    #13
    A fejlodesrol csak annyit, hogy a hetvenes evek elejen (1973) mar letezett az ami ma fogyasztoi high tech-nek minosul, csak akkor meg szinte csak laborkorulmenyek kozott. Az erintokepernyos tablet-eket es a mobiltelefont pedig mar a 60-as evekben a startrek-ben is hasznaltak, bar akkor meg fabol keszult festett kellekek voltak. 3D-s rendszert en eloszor a 80-as evekben lattam, de az elso 3D-s fenykepek az elso vilaghaboru alatt keszultek, csak az emberek feledekenyek. Jo pelda a Jetson csalad 3D-s tvje aminek a kamerai (par epizodban szerepelt tv stab) pont ugy neztek ki, mint a mai 'forradalmi' 3D-s kamerak.

    "5-10 évvel ezelőtt az ember örült ha egy zsebben elférő tégla nagyságú telefonja volt amin tudta hívni a barátait"

    Ehhez kepest 10 eve valahol a Balaton kozepen hanykolodva probaltam egy vasuti menetrendet letolteni a netrol ami vegul sikerult is, sot a telefonom sem volt nagyobb mint a mai keszulekem. Csak azota szines lett a kijelzoje, mert fotozni mar azzal is lehett, bar meg kulon radughato kiegeszito volt, a sztereo headset-es radioval egyutt. De letezett. Szoval annyira nem rohan a technika, csak olcsobba es elterjedtebbe valik.

    Nekem szemely szerint eleg lenne egy a kiskoromban elkepzelt csukloszamitogep, a latoteremben megjeleno hud-al, kezmozdulat es hang felismeressel es folyamatos halozati kapcsolattal. Mar 10 eve is el lehetett kesziteni egy ilyet, de nem erte meg es valodi igeny sem volt ra. Az igeny meg most is jelentektelen, de valoszinuleg a jovoben majd megjelenik.

    A kedvenc ideillo polo szovegem a kovetkezo: Ha ez mar a jovo, akkor hol van a repulo autom? (ez is olyan amihez megvan a technika 1966 ota, de az nem kell egy megfelelo pozicioban ulo embernek sem)

    ps: Ehhez kepest en kepes vagyok regi kutyuket javitgatni szorakozasbol, bar az egyik legerdekesebb egy ma mar tobb mint 100 eves, a Fold magnes teret felhasznalo generator volt, ami a 'semmibol' nyert energiat es a felujitas utan egy led-et is sikerult vele meghajtani. Valojaban a Fold forgasi energiajat hasznalja aramtermelesre es a keszitese koraban ezzel tobben is tisztaban voltak, mig mara 'ingyenenergia' neven probalkoznak vele. Fejlodunk...