• alert
    #25
    Egyébként mostmár nem lenne akkora gond, mivel ha megnézed pl a FlyTampa sceneryket (a jelenleg létező legrealisztikusabb repterek www.flytampa.com) hihetetlen jó modellekkel, textúrákkal, saját kifutó textúrával látták el őket egyszóval mindennel és szaggatás nélkül megy... mert hihetetlen jól van optimizálva. Viszont a Budapest és sok más még más technikával készült és rossz optimizáltsága miatt szaggat annak ellenére, hogy a grafikája sokkal rosszabb. Nem izgatna ha az engine maradna ilyen lassú csak mostantól mindenki a FlyTampa technológiával gyártson sceneryt :) de ez szép álom meg hülyék lesznek elmondani a trücköt... szóval marad a remény. Egyébként ezen felül a baromira kidolgozott pl PMDG737 & 747 vagy PIC737 gépek és társaik zabálják leginkább az FPS-t nem pedig a sceneryk. Mint mondtam a scenery csak akkor eszik FPS-t ha rosszul csinálják meg. A gépeknél viszont nincs túl sok lehetőség optimizálásra sajnos ott vagy minőség vagy teljesítmény :( A default FS gépek pedig azoknak tökéletesek ugyebár akik kipróbálják a játékot vagy bohóckodnak. De realisztikus szimulált élményt csak a fizetős jól kidolgozott gépek adnak. Sokaknak ezért van nagyobb FPS-ük mert akik csak kipróbálgatják vagy hülyéskedve, a repüléshez nem értve játszadoznak az FS-el azok a realisztikus repülőket be se tudnák indítani lévén minden műszer és renszer modellezett ezért a default gépeket használják vagy csak egyszerűen nem ismerik a kidolgozottabbat. Szóval az engine-ben a repülők megjelenítésén kéne valamit változtatni szerintem. Másik FPS zabáló pedig, hogy az AI repülők (forgalom) akkora processzoridőt használ, hogy egyszerűen lebénítja a procit ha sok a gép. Összegezve aki csak játszadozik az FS-el és nem használ semmi kiegészítő sceneryt vagy gépet annak tökéletesen fog futni, aki viszont használja a kiegészítőket és komolyan repül tényleg szimulált környezetben, az kezdhet gyűjteni új alaplapra, min 3.2 GHz-es procira, 2 GB RAM-ra és a most még nem is létező új DirectX 10-et kihasználó VGA-ra. Ez nem vicc, én is ezt teszem... :)