• BlackRose
    #13
    Az Ázsiai piacon lehet, hogy idővel az MS főlénye csökkeni fog, mert a Linux betőlti az üres tér egy nagy részét, és ezzel egyet értek, de viszont komolyan el kell gondolkodni azon, hogy a Linux (persze ezt nem negatív oldalról szemlélem) rendszerbeállítása és működtetése nagyobb tudást követel mint a Windows-é, na most figyelembe véve azt, hogy a világ minden táján korlátozott a szakemberállomány a Linux egy olyan természetes falba ütközik amit nehéz legyürni. Ide még számíts bele, hogy a fejlesztőrendszerek sokkal nagyobb tudást követelnek a fejlesztőktől a Linuxon mint a Windowson (és ez még jobban érvényes a Visual Studio 2005 álltal kikiabált "productivity out of the box", azt hiszem, hogy a Microsoft itt komoly előnyt fog nyerni. Na most még ehhez raknám azt, hogy a Linux majdnem teljessen figyelmen kívül hagyta a home piacot (nincs pl. Media Edition megfelelő stb.), és itt a felhasználók akik othon Windowsot használnak a desktopon is azt fognak akarni tovább használni. Jelenleg én úgy látom, hogy a MacOSX-nek nagyobb esélye van a desktopon a Windows ellen mint a Linuxnak. Na persze én ezt nem is tartom bajnak, mert már sokszor elmondtam, hogy nem is szeretném ha a Linuxból minden hülye által használt rendszer legyen, de ha nem öszpontosítják a fejlesztéseket a szerver szegmentsben és nem foglalnak el valami közös stratégiát akkor a Linux veszíteni fog a Microsoft új baráti stratégiája mellett... és én ezt nem szeretném.