• BlackRose
    #10
    Bill Gates egy álltala számtalanszor megjátszott stratégiát vette elő: "Keep Your Friends Close, but Your Enemies Closer...", a Microsoft az elmúlt hónapokban elindult egy új úton, amelyen efogadta, hogy nincs egyedül, és, hogy szüksége lesz a Linux világra is, mert saját megoldásai együtt kell, hogy működjenek a non-microsoft megoldásokkal is, de mint egy sikeres cég dominációját igyekszik megtartani, és egyfajta kifinomult csendes háborúba kezd a Linux oldallsl (ez kb. olyan mint az USA és a USSR barátsága a 80-as években aztán meg boom összeomlás. Egy gazdasági rendszerben az oldalak egymásra vannak utalva, az MS ellenségeskedése a Linuxal egyenessen a kárukra ment és menne a jövőben is, míg a közeledésből haszna lesz a Linuxnak meg nem, a baj csak ott van, hogy a Linux oldalnak szüksége van az MS-re és ezért nem tudja kikerülni ezt az MS közeledést, most kezdem félteni a Linuxot, mert az MS legnagyobb ellensége nem a Linux volt hanem saját maga, ezt az MS tökéletessen felfogta és korrigálta az útvonalat. A Linux-nak ezek után nem hiszem, hogy esélye lesz a desktopon, de a szervereken még megis erőssödhet, mert ezen a téren van az igazi ereje, ha a fejlesztéseket nem öszpontosítják erre a területre és nem használják ki a Microsoft barátságának momentumát (az interoperability az MS álltal ellenőrzött desktop-al egy nagy lendületet adhat a Linuxnak a szerverpiacon), tehát ha nem összpontosítanak erre akkor a Linux nagy bajban lesz, mert a desktopon egy 90%+ piacú Windowsal akkor amikor jön egy Avalon meg Indigo meg WGF... nem hiszem, hogy esélye lenne, főleg nem ha az MS szoftver tökéletessen fog működni a Linux szerverekkel... ez egy olan dolog, ahol a Linux csak akkor nyerhet, ha egy frontra megy és ez egyértelműen a szerverpiac, ha nem akkor félek, hogy rossz napok elé nézünk. Ja és még mielőtt valaki lerohanna, csak annyit, hogy NEM VAGYOK WINDOWS FANATIKUS, sőt az utobbi időben elég sokat dolgoztam Linuxal és nagyon kedvelem, de szerintem ez a realitás.