• 3P
    #31
    En is jobban szeretem, az ingyenes progikat, igy elvben a Linux mellett allnek, de (!)
    Szoval elottem irtak, hogy felrakta gepre a Linuxot es mindent felismert, na igen felismeri, de hogyan hasznalja?
    VGA kartyaknal a kepfroissitesi freki, felbontas atallitasa, ne adja isten AA ef FSAA permanens beallitasa korulmenyes. Egy-egy olyan periferia implementalasa, ami nincs bent az adott kernelben iszonyat gazos. Nem lehetetlen, csak maceras (pl RAID kartyak egyes tipusai, foleg, ha tobb is van egy gepben). Sajnos nem mondhatnam felhasznalo baratnak sem, mert minden beallitast csak konfig fileok editalgatasaval lehet. Persze ez sem lehetetlen, csak sokkal tobb ido, es nagyobb utanajarast igenyel (nekem) mintha ue. grafikusan.
    Tehat nekem a Linux-szal a legnagyobb gondom a tamogatas hianya es a felhasznalo baratabb konfiguralas (nem installkor).
    A jatekok gyenge tamogatasa valoban kellemetlen, mondjuk en relative keveset jatszom mar, de sokan meg mindig arra hasznaljak otthon a gepuket nagy reszben. Szoval van meg hova fejlodnie, es ajatkeokra bizony nem lehet legyinteni...

    Windowssal szemben nekem mar csak az a kifogasom, hogy fizetni kell erte. Nalam nem fagy nem csinal marhasagokat. Office-nak nem hasznalom az MS Office-t, mert irrealisan draga. Munkahelyemen az van, nincs vele semmi gondom, de otthonra boven eleg nekem az Open Office. Minden tiszteletem a fejlesztoke eppen ezert nem is irom le, hogy mik a kifogasaim vele, biztosan ok is jol tudjak, hogy mit akarnak meg rajta a jovoben javitani, osszesegeben rendkivul nagy tudasu irodai progi csomag. A cegeket sem ertem, hogy Windoiws eseten miert mindig az MS Office ugrik be nekik, pedig Open Office-t alkalmazva eleg nagy halom penzt megsporolhatnanak. Tudom Linuxra valtva megtobbet, de sok "rendszergazda" csak windowshoz ert, Linuxhoz, csak szoban, vagy ugy sem, igy ez egy koztes ut lehetne...