ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Madi92
    #41250
    Pénztárca függő. Én sokáig AMD-s voltam, de a driverük egy kalap végtermék volt. Az utolsó kártyám egy RX 470 volt.
    Olcsóbbak általában, meg jobb fejek, mert az FSR ingyenes mindenkinek meg visszamenőleg is használható. Cserébe szerintem az Nvidia jobb technológiákkal dolgozik. Az 1070-et nagyon komáztam. Most jelenleg egy 3070 van. De ha okos lettem volna akkor 3060TI veszek.
    DLSS az egy nagyon komoly technológia. Ray Tracing is pofás, de arra a 3070 még kevés, ha értékelhető FPS számokat akarok látni.

    De amit most Nvidia csinált az új 40-es kártyákkal az kicsit vicces egy ekkora cégtől. De a 30-asok szerintem jók lettek, főleg a 3060TI nagyon jó vétel, főleg ha maradsz 1080-ban, és nem izgat a Ray Tracing. 1440-re is jó, de ott már lehet nem lehet mindent ész nélkül maxon hagyni.

    Árban kb egy árban vannak.
    AMD előnye, hogy 12GB VRAM van benne, bár nem olyan gyors, mint a 3060TIben. Meg átlagban 5-10fpsel többet sajtol ki magából. De van játék ahol meg az Nvidia kártya jön kis erősebbnek.
    Nvidia előnye szvsz, hogy jobb a driver, gyorsabb Vram, sokkal kevesebbet fogyaszt, DLSS talán még mindig jobb mint az FSR. Illetve ha mindenképpen akarsz Ray Tracinget, akkor abban RTX kártya jobban muzsikál.