367
Középkorral kapcsolatos játékok amelyek nem KCD, de külön topikot nem biztos, hogy érnek
  • AnuluWork #167
    Mahokenshi
  • Montanosz
    #166
    guild 3-nak kész a deepl magyaritása
  • AnuluWork #165
    Vikinges survial game:
  • Montanosz
    #164
    basszus tényleg nem ugrott be hogy van előzménye pedig a vikinget még néztem is anno....
  • b-type
    #163
    Expeditions: Conquistador (2013)
    Expeditions: Viking (2017)
    és akkor most jön a Expeditions: Rome amit be is híreztél ide (köszi egyébként, mert elmentem mellette volna jan.20.-n)
  • Montanosz
    #162
    bocs de melyk előző kettő??
  • AnuluWork #161
    Nem tudom. 0day vettem meg még az epicen. Elég sokat beleöltem, de valahogy - bár mostanában nem próbáltam - egy idő után kész káosz lett az egész. Akkor inkább, ha már dinasztia, CK3.
  • b-type
    #160
    A Legends of Ellaria megvan évek óta, a legelső játszató verzió óta, nagyon sokat változott de én nem ajánlom senkinek. Van benne ötlet, de technikai megvalósítása nagyon nem profi.
    Az Expeditions viszont azonnali vétel lesz, az előző kettő is nagyon tetszett. csapat alapú körökre osztott harc, jó történettel, történetvezetéssel, és remek Realms of Arcania beütéssel (táborozás).
  • Montanosz
    #159
    old world-höz kész a deepl magyaritás, civ klon, és amiért nekem bejön hogy csak egy korszak,engem nagyon zavart mindig a civben hogy erőltetni kelett a fejlődést mert csak akkor győzhettél
  • Montanosz
    #158
    Expeditions: Rome január 20
  • Montanosz
    #157
    RPG keverve olyan Catan féle birodalom építéssel, most jött ki virágboltba

  • AnuluWork #156
    New Home: Medieval Village
  • AnuluWork #155
    A steamen egy darabig játszható.
  • Montanosz
    #154
    ez ugyan nem középkoti de tiszta KCD koppintás ha belenézünk a videoba, máris várós :-D

  • Montanosz
    #153
  • AnuluWork #152
    Csodálkozom is a Robinon, jónak tűnt, de ugye mihez képest jó!

    Ahhoz képest, hogy a Steamről lekapatták pl. ezt a játékot, mégis, simán jönnek a kiegek annak a jelenleg cirka 36k embernek, aki tolja:


    ... ahhoz képest ez a fejszés harc és a favágás, nos, ...

    Privát szerveren meg elképesztő jó kis "viskókat" építenek egyesek (mondjuk command panel opcióval, semmi decay könnyű, de akkor is korrekt):


    A hivataloson azért ilyet azért le is kellene gyártani, ami nem kis idő/fal, mellé ezerszer el lehet qurni a tetőt, repkedve mondjuk nehezebb, de még úgy is sikerült neki is. :) Viszont aki szeret tervezni, építkezni, az itt tényleg kiélheti magát. (Annak ellenére, hogy sokan azt se fogták fel, hogy miért sérülnek egyes épületek ...) Kár, hogy steamen jelenleg nem kapható!



  • AnuluWork #151
    Ez a Robin Hood ezen ...



    ... játék után elég nagy visszalépésnek TŰNIK survival műfajban. Robin Hood papíron egy nagy név, de a steam ajánló a JELENLEGI játékmenethez képest elég darabos és bugyuta. A favágás a Robinban meg ... :D

    Ha már brit vonal és Survival, a Nightingale jónak tűnik, ami annyira mondjuk nem medieval, de lesznek benne medieval elemek is!

    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.12.14. 17:51:04
  • Montanosz
    #150
    robin hood is fejlődik, a képességfa jo nagy lett.bán nem tudom miért az épitkezés van kidomboritva :-D

  • Montanosz
    #149
    expeditions rome-t néztem twitchen, egész lázbahozott.
    Ugyanakkor néhány korlátoltság feltünt, bár ez csak lehet a játékostol függött
    - romai hósünk valamiért nem a rövid romai kardal harcolt, lovas pikát sose dobált, meg ez a rpg-s erőltetett hülyeség hogy ha ijász akkor közelharchoz se vált át mondjuk kardra, hanem egy centiről lövöldözz továbbra is :-D
    Arrol nem is szolva hogy nyilván megint xp-ket számol a program mert ha páncélos az ellen ha egyszál tunikában van csak gyakni kell egy darabig, ellenben a valosággal ha már valaki egy bőrvértet hordott gyakorlatilag meguszhatott bármit kis szerewncsével, ellenben egy szál ágyékkötőtt viselve hasba szurták egy széles pengével az már nem ugrált tovább :-D és kézigránátot se hajigűáltak sűrűn..
    na mindegy ennek ellenére nagyon várom mert a rpg-stratégia keverék jonak tűnik
  • Montanosz
    #148
    végre megjelent a Guild 3-m is


  • Montanosz
    #147
    jön az első demo a 1428-hoz, az első teljes fejezetet tartalmazza majd

  • Montanosz
    #146
    Ancient cities - városépitős,szép grafikával

  • AnuluWork #145
    Ezt a hülyeséget!

    Steam removes popular Chinese strategy game after Ark: Survival Evolved studio claims it stole their source code

    Az utóbbi idők legszórakoztatóbb játéka a számomra. Pl. a NWös gyüjtögetés után itt tényleg felüdülés a favágás és bányászás. Az Ark kb. két percig tudott lekötni. Idegesítő volt. És végre nem fantasy, mint a Conan vagy a Valheim. Mindkettőt bírom, de ez valahogy sokkal kifinomultabb lett a fantasy elhagyásával.

    Az egész balhé kínai gyártók egymás közötti harca, csak mert pár fejlesztő átment az Angela-hoz, akik a MOEt csinálták és volt hozzáférésük olyanhoz is, amit az Arkban is használtak. Amit felhasználtak, az hozzáférhető másoknak is. Ami miatt balhé van, hogy a fejlesztőnek volt máshoz is hozzáférése, de azt egyelőre még nem tudták bizonyítani, hogy felhasználta. Erre lekapatták a játékot még a Steamről is, csak mert volt és meg lettek vádolva ... Az ember azt hinné, hogy a kínai piac elég nagy, erre a Blades és az Ark zakatol a MOE kapcsán, csak mert tényleg sikeres és sokan megszerették.

    Olyan ez mintha a BR mód miatt elkezdenék egymást szopatni az érintettek más játékok kapcsán, csak mert mondjuk annak kitalálója átment volna egy másik céghez és ott is fejlesztettek egy BR játékot!

    Pedig marha jó a játék. Kár, hogy nem árulja a steam. Én bugba nem nagyon futottam még bele, pedig benne van lassan 87 órám, ami így elsőre nem sok, de amennyi időm van, ahhoz képest az. Egyedüli negatívuma, hogy egyszerűen semmi leírás nem volt hozzá, legalábbis ami tényleg hasznos. Volt egy ami a steam oldalán volt, meg a neten meg lehetett találni, de az kb. szart se ér, ha nem akarsz belefutni durva szopásokba gazdaságilag, olyanokba, mint amikért rinyáltak a népek, hogy "felhúztam a falat, két napig építettem, majd két napra rá eltűnt, miért? Meg miért nem tudom letenni a Boundary Markert oda, ahová akarom, pedig felhúztam a falat, ja és ezért tűnt el két nap után a falam meg mindenem. Meg miért kér ennyi anyagot a heti védelemhez?" Ezek nem bugok, csak a népek nem vágják meddig menjél, rohannak, cél a max. szint, és ehhez egyszerűen nem volt leírás, pl. hogy mennyi anyagot fog kérni egy L7es guild L7es Boundary Markerje, stb. Most már egyre több videó van, egyre érthetőbb az egész, bár az alábbi videó miatt pvp szerverre még nem költöznék át. De mondom, buggal még nem találkoztam. Amit csinálsz, az ki van találva, van értelme, és mégis anyázik mindenki, pedig odaragasztós annak, aki szereti a történelmi dolgokat, és a Bannerlordhoz képest imád erődöket építeni, szeret bányászni, fát vágni, stb. survival dolgokat csinálni. Nem egy rohanós játék, meg kell gondolni minden terjeszkedést. Mellettem mindenki tönkre ment, lepusztult. Lehet bármikor megyét váltani, pvp szerverre átmenni, stb. Szóval, nem kell rohanni! :D










  • Montanosz
    #144
    ja igazad van, csak jött a hirlevél és a fejlécben csak az ára szerepelt
  • Piko888
    #143
    Hol láttad? 2022. jan. 20. a megjelenés
  • Montanosz
    #142
    kint van a Expeditions: Rome
  • AnuluWork #141
  • Montanosz
    #140
    sajna elég diablo klon kinézete van a játékmenetnek, az a pár romai katonás kép nem tudom hogy került bele mert a játék diablo szerű
  • AnuluWork #139
    Igazából nem tudtam hová tenni, de ígéretesnek tűnik ez is!

  • Torzonborz
    #138
    Nem a grafikával van bajom :D Szerintem ez a fajta pixelgrafika kifejezetten jól néz ki, csupán csak vicces ahogy pattogva mozog a karakter :D
  • Montanosz
    #137
    hát a roguelike játékoknak sose a grafika volt erősségük :-D viszont annyi minden bele van zsufolva hogy sok más játékban szivesen látnám

    - étel és ital fogyasztás,pihenés, mentés fogadokban és pihenőkben,több testrészre lebontos sérülés és gyógyítás(először sinbe kell rakni aztán kenőcsöt/balzsamot/piocűt kell használni), kereskedelem,vadászat,főzés,vadászhívás,becserkészés akár közelharci fegyverrel is,200 képesség,400 felszerelés,stb


  • Torzonborz
    #136
    Ezzel szemezek én is, de a karakternek ez az ugrabugra mozgása... :D
  • Montanosz
    #135
    a wartalesben csalodtam, a https://stoneshard.com/ -ot most probálom, lehet ez lesz a darklands utod, zsoldost alakitunk, elég sok mindent lehet csinálni a szerződéstől a rablásig,stb,érdemes ránézni...bonyolultságárol csak annyit, ha a szerény grafika megtévesztene hogy volt aki csak a tutorialbol 8 ora alatt vergődött ki :-D


    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.12.05. 10:43:39
  • AnuluWork #134

    First Feudal
  • Montanosz
    #133
  • Torzonborz
    #132
    Megneztem, van topikja,folytassok inkabb ott ;)
  • Montanosz
    #131
    bocsi steamen nem néztem a virágbolti van kint tegnap ota, nem hiszem hogy van topikja de nem is biztos hogy megéri csinálni,várjuk ki milyen lesz mert példa a demo csalodást okozott kicsit
  • Torzonborz
    #130
    Én még nem látom steamen, ott dec 1.-et írnak.
    Nincs ennak topikja amúgy?
  • Montanosz
    #129
    kint van a wartales, virágbolti is
  • AnuluWork #128
    Nagyon eltalálták ezt a Myth of Empires-t! Elképesztően jó hangulata van!