374
Pathfinder Kingmaker
  • lwb
    #333
    Én mindkét DOS-t félbehagytam. Nagyon nem jön be a Larian írásvilága. Az egész félpoénra vett izé keverve edgy grimdark elemekkel nem az én világom. Pedig technikailag jó játékok, de inkább egy Pillars 1 vagy 2 bármikor. Ezért tartok picit a BG3-tól. EA-ben megvan, pár órám van is benne, jobb a benyomásom, mint DOS-oknál, de messze nem eredeti BG szint sajnos.

    Avowed az várós.
  • Daermon
    #332
    Ja majd alakul, de ha már meg van szerintem végigjátszom.
    A Divinity OS-el voltam úgy, hogy félbehagytam és azóta sem. :D
    De amíg nincs Baldurs Gate 3 vagy Avowed, addig kellett valami RPG.
  • lwb
    #331
    Ha bejön a Pathfinder világa, akkor nem lesz vele bajod. Nekem leginkább az nem jött be, meg a karaktereket gyűlöltem kivétel nélkül mindegyiket. Így nem volt könnyű szeretni a játékot.
    De technikailag jók, mondjuk a Wrath jobb, de az alap PK is oké.

    Azért örülök, hogy harmadik Owlcat játék WH40K lesz és nem Pathfinder.
  • Daermon
    #330
    Azt gondoltam, hogy nem egy Baldurs Gate 2 szint lesz, de időt elütni jó lesz :)
  • lwb
    #329
    A Wrath of the Righteous szerintem jobb. Ott is van ilyen kingdom management kategóriás izé (kicsit más), de kevésbé zavaró és kaotikus, mint itt. Nekem összességében annyira nem jött be egyik Pathfinder sem, főleg a sztorik, a karakterek meg az egész világ miatt, de ez egyéni preferencia.
  • Daermon
    #328
    Nyári akcióban behúztam mind a két részt.
    Kingmakert már el is kezdtem, mivel d&d alapú, így sejtettem, hogy nem lövök mellé.
    Eddig tetszik is, érdekes a sztori is. Egyedül a báróság managmentet érzem kicsit túlbonyolítottnak/kicsit átláthatatlannak, de ennél nagyobb gond ne legyen :D
    Nálam a Baldurs Gatetek óta szokásosnak mondható dual-wield rangert kezdtem itt is.
  • Skedek
    #327
    Köszönöm!
  • fluency
    #326
    A Restoration spell/scroll/potion szedi le. A lesser restoration nem, az csak 1d4 tulajdonságpontot állít vissza. Arra figyelj, hogy ha scrollból nyomod, akkor annak, aki varázsolja legyen megfelelő képzettsége hozzá, mert úgy 100%-osan sikerül.

    A death ward egyébként megvéd a szintszívástól is többek között arra az időtartamra, amíg tart a varázslat.
  • Skedek
    #325
    Sziasztok! Pár napja elkezdtem a játékot. A negatív szintet,amit a karakteremre rak azt a kis budhás helyreállítás varázslattal tudnám levenni? Mert az tud pozitívat csatolni vagy rosszul gondolom, mert az sajnos nem veszi le. Mivel tudom eltávolítani?
  • blabla07
    #324
    Crasher99
    Hát haver, nem semmi amit előadtál LoL

    Egy betű nincs arról, hogy milyen karakterekkel tolod ilyen szuperül unfair módban, meg arról, hogyan is ismerted ki ilyen jól a szabályokat, egy darab tanácsot nem adtál másoknak, cserébe minden hozzászólásodban vered a melled, másokat meg kiosztasz. Ritka retard figura vagy. Ezért is gondolom azt, hogy kamuzol.
    Utoljára szerkesztette: blabla07, 2022.01.26. 21:43:39
  • fluency
    #323
    3. Ha a daze nem jött össze olyanoknál, akiknek nincs SR-je, akkor csak simán megdobták a mentőt vagy immunisak a Mind-Affecting varázslatokra vagy képességekre. Lesz pár ilyen. :)
  • Samurai84
    #322
    Hm. Nem teljesen értem akkor. Eddig azt hittem, hogy csak a ray tipusú spelleknél veszi a Dexet ami érthető, de egy olyannál ahol fizikailag meg kell érintem az enemy-t...

    2. Ok, így már kerek.

    3. Fura, mert eddig kb. egyetlen nyomorult human enemyn tudtam csak dazelni, nem létezik hogy ennyi mindenkinek lenne spell resistance... Pedig minden enemyt lecsekkolok hogy ki mit tud...

    4. Simán elment -13ba a HP, utána ütött, majd kapott egy másik karitól egyet és arra végre megfeküdt.

    Köszi a válaszokat
  • fluency
    #321
    1. Nem, mert a touch spelleket Dex-ből számolja.
    2. A Camelliának azért nem emeli meg 1-el, mert neki a background miatt van +1 enhencement rapier bónusza. Más fegyverrel működik.
    3. A daze azért nem működött, mert fennakadt a spell resistence-en. Ha azt látod a leírásban, hogy affected by spell resistance, akkor az ellenfél varázslat ellenállása érvényesül, ha nem ütöd azt át.
    4. Ez lehet bug vagy script. Elvileg mínusz HP-val már nem szabadna akcióznia.
  • Samurai84
    #320
    Lenne pár WotR kérdésem.

    1. még az elején vagyok, de nem értem pl. azt hogy Camelliával elvarázsolok egy Inflict Serious Wounds-t olyankor miért a DEXemet számolja hozzá attack rollnál? Nem STRt kellene számolnia touch attacknál?

    2. Camelliának van a Spirit fegyver buff, ami elvileg +1-et ad a fegyverhez. Nem látom a logban, hogy bármihez is hozzáadná...

    3. A Daze cantrip sokszor nem működik, nem engedi rátolni az enemyre, pedig elvileg megfelel a követelményeknek (pl. egy Cambionra nem engedi, pedig a leírásában semmi nem tiltja).

    4. Volt egy egyszerű enemy, ilyen átváltozott Mongrel Warrior, lement a HPja mínuszba, még egyet volt pofája ráverni az emberemre, és csak később halt meg... Ez bug?
  • fluency
    #319
    Dragon Burial Ground-ban az ajtót ki lehet nyitni vagy meg kell várni míg Lathimas értesít? Nem nagyon tudtam játszani az utóbbi időben, még csak az ACT 3-nál tartok. :)
  • MarkBlade
    #318
    Azt hittem ez játék fórum de ez inkább troll parádé légyszíves fejezd be.
  • fluency
    #317
    Messziről jött ember azt mond amit akar. :)
  • lwb
    #316
    "Én már bejeztem a játékot Unfair fokozaton."

    Szuper vagy!
  • Crasher99
    #315
    Kedves Iwb!

    Én már bejeztem a játékot Unfair fokozaton. Ez a teljesítmény önmagért beszél. Részemről ennyi volt. Játék kivégezve, megyek tovább a következőre. Köszöntem.

    Szerintem töröljétek a topikot mert érdemi beszélgetést nem fogtok itt csinálni. Hacsak a hikomatos karakterötletekkel való majomkodás nem gondoljátok annak bár az a ti szegénységi bizonyítványotok, nem az enyém.
  • lwb
    #314
    Ahhoz előbb egy értelmes kérdés kéne. Annak hiányában, maradok csak nézelődni és élvezni a showt.
  • Crasher99
    #313
    Kedves Iwb!

    Ismételten kérdezem, hogy lesz-e érdemleges válaszod is vagy csak gyerekes beszólogatásokra telik?
  • BEAST #312
  • lwb
    #311
    Don't mind me, én csak élvezem a showt. :D nincs annyi popcorn a világon, ami ehhez elég.
  • Crasher99
    #310
    Kedves Xsillione!

    Itt most nem a hardver elemekről beszélünk úgyhogy légyszíves mellőzd az okosnak vélt majomkodó beszólásaidat ha nem a témához kapcsolódik. Kontextusból kiragadott mondatrészletekre reagálni gyerekes magatartás. Együttműködésedet előre is köszönöm!


    Kedves fluency!

    Ahogyan azt írtam, igazi játékos nem csinál ilyet.


    Kedves Iwb!

    Lehet számítani tőled valami ellenpéldára is vagy a tudásod tényleg véget ér az egymondatos beszólásoknál miután valaki világosan rámutatott a hiányosságaidra?
  • JonasSandor
    #309
    Köszi.
  • fluency
    #308
    Hát én örültem volna (minden irónia nélkül), ha te írod le a megoldást.
  • Xsillione #307
    "hanem mindent magától csinál meg."

    Egyet értek, remélem mint igazzy játékos természetesen magad raktad össze a géped amin játszol, és itt nem a kártyák illesztésére gondolok, hanem valami ilyesmire:8-bit computer

    Persze egy még igazzybb játékos valójában egy lapáttal kimegy a tengerpartra homokért és abból készíti a processzort is, vagy méginkább egyenesen az ősrobbastól kezdi, egyébként csak másik sikereit felhasználva szerez némi hamis látszatélményt.
  • lwb
    #306
    "Az igazi játékos nem néz meg ilyen videókat hanem mindent magától csinál meg. A terjesztésével te is csak a hamis sikerélményt segíted elő másoknak."

    Priceless. :DDD
  • Crasher99
    #305
    Kedves fluency!

    Én csak pusztán válaszolok a pökhendi hozzászólásaitokra, ennyit. Ezen kívül engem hidegen hagynak a keménykedőnek szánt kommentjeitek. De, hogy valami konstruktívat is írjak ahogyan azt te kérted. Itt van például ez a videó amit linkeltél. Az igazi játékos nem néz meg ilyen videókat hanem mindent magától csinál meg. A terjesztésével te is csak a hamis sikerélményt segíted elő másoknak.
  • fluency
    #304
    Puzzle lesz ott. Itt a megoldás:
  • fluency
    #303
    Ha jól sejtem az Nenio küldetése. Ott még nem voltam, de elvileg valami puzzle lesz ott. Majd megnézem, ha nem időkorlátos a küldi.
  • fluency
    #302
    Úgy nézem nem az én lelkivilágom érzékeny. :)
  • Crasher99
    #301
    Kedves fluency!

    Sajnálom, hogy a te lelki világod is olyan érzékeny nem tudsz mit kezdeni egy komolyabb ember véleményével. Az én pár hozzászólásom építő jellegűbb volt mint a te összes kommented a fórumos pályafutásod során eddig. Persze ezt nehéz észrevennie annak aki alaptalanul van eltelve magától és a "powergamer" szó az egyetlen amit itt ki tudott nyögni magából anélkül, hogy bármi ellenpéldát is hozott volna.

    Kedves Iwb!

    Pusztán tényeket közöltem. Neked is csak ugyanazt tudom mondani mint fluency-nek fentebb. Hozz ellenpéldát és cáfold meg amiket leírtam és ne csak keménynek vélt, nulla tartalmú "gyere ki a hóra" szintű kommenteket böfögjél be ha már más veszi a fáradtságot és válaszol az üzeneteidre. :)
  • JonasSandor
    #300
    Névtelen romok rejtélye.
  • fluency
    #299
    Végül is... évődhettek még egymással. :D

    @JonasSandor
    Nem rémlik ez a 4 oszlopos helyszín. A terület nevét írd inkább, mert úgy könnyebben megtaláljuk.
  • lwb
    #298
    Én most kezdem pedig megszeretni :)
  • fluency
    #297
    Lesz valami segítő/építő jellegű hozzászólásod is a fórumba vagy csak ezt a stílust ismered?
  • lwb
    #296
    Hát még legalább kettő ilyet kérek, de jobban kihangsúlyozva, hogy milyen faszagyerek vagy (legnehezebb fokozat! nem semmi!). :D
  • Crasher99
    #295
    Kedves Iwb!

    Elnézést a kései válaszért de lefoglal az, hogy a legnehezebb fokozaton játsszam a játékot amíg te itt majomkodsz a királynak gondolt karakterötleteddel. Szintúgy szánalmas, hogy ennek ellenére megpróbálod magadat beállítani a nagy megmondóembernek akinek az érvei kimerülnek abban, hogy "vérpistike" holott ilyet már csak azok mondanak akik valójában azok.

    Mondanám, hogy keressünk kompromisszumot de nagyon látszik, hogy a mentalitásbeli különbségek túl nagyok. Te nyugodtan elvagy a kis világodban amíg én újabb és újabb kihívásokat (fizikai és mentális) keresek, hogy kitoljam a korlátaimat.

    Na de, hogy a játékról is írjak. Megnézném az általad nagyon erősnek vélt karakteredet de biztos vagyok benne, hogy a Lich path csak betömködje a hiányosságokat és elviselhetőbbé tette a gyengeségeket és nem tovább erősített egy erősséget ahogyan azt valójában kellene. Persze papíron biztos szépen mutat meg amikor az itemeket rakosgatod rá. :D

    (U.I: Én ezt tudom csinálni akármeddig, nem csak három komment erejéig. Vigyázz mibe kezdesz)
    Utoljára szerkesztette: Crasher99, 2021.09.30. 09:36:11
  • JonasSandor
    #294
    Akkor most van olyan küldi ahol 4 oszlop van középpen lent a szakadékba ezen a területen mit kell csinálni?