48
  • wraithLord
    #7
    Akkor úgy mondom, hogy ez lenne az ésszerű. Az élelmiszereknek még a csomagolásán sem olyan illusztráció van, ahogy az áru kinéz valójában. Nem szívesen vennék szép képek alapján webshopban kaját.
  • Cat #6
    "az élelmiszer és ruha internetes vásárlása szerintem soha nem fog elterjedni."
    Aha. A legnagyobb forgalmú magyar webshop a Tesco. A nemrég indult Auchan házhozszállítás is biztosan TOP10-es lesz a következő mérésben.
  • wraithLord
    #5
    Odáig legalább már eljutottunk, hogy nem nyitvatartás előtt/után töltik fel a polcokat, hanem közben, és nem lehet megmozdulni a boltban a békáktól, raklapoktól, kerekes tárolóktól, árufeltöltőktől, földre dobált csomagolóanyagtól.
    Lehet, hogy rosszul emlékszem, de ~20 éve nem nagyon volt ilyen.

    -------
    Már csak az hiányzik, hogy a közösségi oldalakra terelődjön a forgalom...

    Pl. az élelmiszer és ruha internetes vásárlása szerintem soha nem fog elterjedni. Kivéve, ha standardizálódnak. Pl. a kaja ilyen kompakt katonai fejadagcsomag lesz, a ruha pedig adaptálódik a viselője méreteihez, alakjához... :D
  • Myers
    #4
    Ja, mert a bot aztán tudni fogja, hogy milyen méretű és típusú csavarral kell felfogatni a faliszekrényt.
    A facebook meg a rendezettség és átláthatóság mintaképe.
  • Cat #2
    A költséghatékonyság jegyében már jó régóta a rendes boltokban sincs senki, akitől kérdezni lehetne, illetve ha van is, nem éri meg, mert lehet, hogy csak nemrég vették fel, és alapdolgokon kivül nem ért a témához. A raktár hiánya mindenhol teljesen általános (cipő és ruhaüzletekben az a méret van, ami a polcon van), a műszaki áruházak pedig inkább bemutatótermekre hasonlítanak, ahol az a termék kap nagyobb alapterületet, amelynek a gyártója fizetett érte. Nemsokára mindenhol a kedves vevő lesz a kasszás is (már a Sparokban is egyre több az önkiszolgáló pénztár), kis túlzással már azt várom, hogy mikor kell nekem feltöltenem áruval a polcokat.
  • Tikal #1
    Nem értem. A hagyományos kereskedelemben mégis hogyan térnek el egymástól az üzletek? Hát kb annyira mint a honlapok. Ha nem lenne kiirva hogy H&M az üzletre, akkor azt se tudnád hol vagy, Zara, C&A vagy akármeiyik. Kurvára minden üzlet ugyanugy néz ki egy plázában, nem látom a kurva nagy egyediséget.... hacsak nem valami extra luxus helyre megy be az ember ahol még a seggét is kinyalják...

    Az meg hogy nem tudják megválaszolni az online boltok a vevők kérdéseit, az nem a technologia hibája, hanem azé aki feltöltötte a boltot. A legtöbb honlapon alig van termék informácio, mert csak valami központi helyről huzzák le a cikkszámot, meg a raktárkészletet, oszt jónapot..