57
  • e98ff
    #17
    Azért, mert kódolni megtanulni egy dolog, programot tervezni megint más. Ahoz igenis kell a magasabb tudás, hogy nyelvtől függetlenül is átlásd a problémát, fel tudd mérni, hogy egy algoritmus mennyi ideig fut, hol vannak a bottleneckek, hogyan tudd azt optimalizálni, stb...
    Aki csak kódolni akar egész életében, az nyugodtan csináljon egy OKJ-s programozói képzést, de azzal meg nem fog munkát találni.
  • e98ff
    #16
    Még mindig fejlesztek, Magyarországon. :)
    Fotel alatt a freelancerkedést érted? Sose volt kedvem indiai és kínai fejlesztőkkel versenyeznem. Vagy másra gondolsz?
  • joebacsi
    #15
    Várni a sulira? Már 15 éve is le volt maradva legalább 2 évvel a felsőoktatás. Neten megvan minden ami kell, csak akarat kell az önképzéshez.

    Ha az nincs, akkor megette a fene az egésszet.

    Maximum egy kis iránymutatásra van szükség, hogy ne vesszen el túlságosan az információrengetegben.

    Ez az egy lecke többet ér, mint az egész középiskolai oktatás együttvéve:
    https://www.codecademy.com/en/courses/learn-the-command-line
  • MasterMason
    #14
    A probléma abból adódik, hogy nem szakembereket hanem szupermaneket akarnak képezni miközben mindenki tudja, hogy szupermanek a legtöbb esetben így is úgy is csak a jó szakemberekből válnak.

    A szuperman képzés erőforrás pazarlás.
  • karajjj
    #13
    Soha a büdös életben nem kellett még se integrálnom, se deriválnom, se határértéket számolnom egyetlen felhasználóknak szánt programomnál sem. Nem igazán értem, hogy miért matematikusokat képeznek, miközben az egész a kódolásról és a adott programnyelven történő problémamegoldásról szól.
  • Kornan
    #12
    Szerintem nyilvánvaló, hogy a jelenlegi oktatási rendszer teljesen életképtelen, főleg a felsőoktatásban. Ez leginkább az informatikai területeken jön ki, mert ez fejlődik a leggyorsabban, de már máshol is kezd. Valami teljesen új rendszerre lenne szükség. Szerintem akkora az ellenállás, hogy nem érdemes megreformálni a jelenlegit. Egyszerűen egy párhuzamos rendszert kellene kialakítani. A cégeket meg rá kellene venni, hogy a diploma helyett a tényleges tudást és a minőséget nézzék. Szerintem nem kellene sokat győzködni őket.

    Most programozóként dolgozom, nem panaszkodom, ugyan szerintem keveset keresek. Külföldön tuti 7-szer ennyit kapnék, jól is beszélem az angolt. Szinte mindent, amit az iskolában tanultam már rég elfelejtettem. Ami hasznos volt, azt meg bármikor meg lehet tanulni a netről, ingyen. Szóval erről ennyit. Egyetem = Orbitális időpocsékolás és pénznyelő.
  • Ackro
    #11
    az más kérdés, hogy 220 bruttó az kb 145 nettó a 110+cafeteria meg nem is olyan sokkal kevesebb szóval a há- és aranyeres kisasszonyt biztos nem azért tartják mert tud számolni. :) Másrészről még nettóban sem egy jó fizetés csak épp elég arra hogy egy közepes szinten fenntartsd magad és másnap is be tudj menni dolgozni (takarékoskodás nem túl hatékonyan végezhető ennyiből, vagy ha igen, akkor már nem közepes életszínvonalon élsz). a munkáltatók sokszor irreális igényeket támasztanak de persze fizetni nem szeretnek. ez a szakma ráadásul nem korlátozódik a telephelyre, munkaidőre, az esetek többségében simán végezhető otthonról is csak a határidők legyenek betartva, a túlórák persze pontatlanul vagy egyáltalán nincsenek kifizetve cserébe elnézik ha néha 10-re esel be vagy nem mész táppénzre ha beteg vagy (hanem fizetett de nem kiírt szabadságot kapsz) csak otthonról 'dolgozgass' közben ha épp nem vagy halálodon de ezek az engedmények nincsenek egyensúlyban az elvárásokkal. hamar oda jut az ember hogy napi 12-16 órát dolgozik 8 órás bérért. közben persze tanulnod és napi gyakorlatba kell beépítened a sokszor követhetetlenül gyorsan fejlődő új technológiákat, hogy piacképes, hatékony és napra kész maradhass. általánosan elmondható az is a szakma megítéléséről, hogy kicsit alábecsülik, nem tartják olyan szolgáltatásnak amiért sokat kell fizetni.
  • Caro
    #10
    Hát ez az... nekünk anno elsőtől volt angol, 3-tól volt számtek, én nem wordöztünk, hanem logoban tanultuk a rekurziót alsóban!
    Ennek a gárdának ma a fele van külföldön...
  • MasterMason
    #9
    És milyen szoftvert fejlesztettél? Csak azért kérdezem, mert én meg úgy látom, hogy itthonról egy fotelból ülve is meg lehet keresni annyit, mint amennyiért sokan külföldre mennek...
  • RAZOR27
    #8
    Az IT ágban itthon csak a pofonokat meg a lehúzást kaptam, szerencsére időben váltottam. Megérte hátat fordítani ennek a viccnek ami itt megy...
  • zola2000
    #7
    Pont most panaszkodnak a cégek, hogy tényleg kevés az olyan baka aki elvállaja annyiért amennyit ők fizetni akarnak.
  • dyra
    #6
    Nincs is mit csodálkozni szakszervezetek és társadalmi szolidaritás nincs. A munkaadók olyan pofátlanok amilyenek csak tudnak lenni. Ezek után aki jól képzett és nyelveket is beszél teljesen érthető módon máshol keresi a boldogulást. Nem csak informatikus hiány lesz igaz ez minden szakmára. Talán csak pénzügyes meg ügyvéd lesz elég.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2015.10.12. 17:16:51
  • BladeW
    #5
    Ne a pénzsóvár kötsögöt fákjúzd, hanem a munkavállalót, aki elvállalja nettó 110-ért. A saját, és mindenki más fizetését nyomja le vele, és ez a legártalmasabb (minden) szakmára nézve.
  • lac coo
    #4
    Altolanosban a szamtek helyett kotelezo hittan, erkolcstan van...mit is varunk ?
    Amugy ez lassan egeto problema szi te mi denhol, asztalos , lakatos sofor...akarmi. Aki jol kepzett ,gyakorlott az megy kulfoldre. Aki meg meg tanul valamit es azert lesz majd jolkepzett ,az majd akkor megy ki :))
  • A1274815
    #3
    Nem Magyarországot fákjúzd, hanem azt a pénzsóvár kötsögöt, aki nem hajlandó téged megfizetni!
  • alyr2
    #2
    A kedvencem az volt mikor egy interjun a HRes elmagyarazta mit szeretnenek, mi lenne a munkakör...stb megkérdezte a bérigényt, 220 bruttot mondtam..Erre kirohogott hogy hova gondolok ok ugy 110 nettot adnak +cafeteria..aztan kirohogtem hogy akkor keressenek tovabb..persze ekkor mar a végzettségem sem volt megfelelő. Persze ez általános, mindent ingyen vagy minimalberert szeretne a munkáltató, a munkavállaló meg ha mar mérnök nem 110 nettot akar..De mar megvan a munkavallaloi vizumom canadaba..mar csak a jegyre es ugy 2-3 honapra eleg penzt kell felhalmoznom valahogy..Aztan Fuck Júh magyarorszag..
  • e98ff
    #1
    "De a jó szakemberek így is külföldre mennek."
    Elmondom, hogy én hogy látom. Idejönnek a különböző nyugati cégek, mert itt egy szoftverfejlesztő/tesztelő annyiért dolgozik, mint náluk egy minimálbéres. De ezek az emberek nem hülyék, tájékozódnak, tudják, hogy külföldön lényegesen többet keresnének. Lehet panaszkodni, hogy ezek az emberek külföldre mennek, de ki akar kevés pénzért dolgozni, ha ugyanazt megteheti külföldön is, jóval több fizetésért?