7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #7823
    Nem tudom mire gondolsz. Kicsit konkrétabban? Mely blokkok?

    TIM: Klikk a bannerra, ott találsz infót, magyar nyelvű leírást. A pontos nevét nem írom le, mert azt én sem tudom pontosan.
  • RoboKutya78
    #7822
    Egy újjabb zavaró tényezőt fedeztem fel
    Elvileg csak modok esetében és kreatív építkezés során lép fel a baj
    Kérdés
    Egyes blokokk mért nem tapadnak hozzá az oldalukkal a kiszemelt blokk oldalára?

    TIM script ? mi a pontos neve ami alapján megtalizom?
  • RJoco
    #7821
    Wikipédián szintén megtalálod, hogy mely blokk milyen.
    A jeladó amúgy nem légzáró. És igazán nem is jó semmire.
    Oké, hogy közli az építmény helyzetét, de kommunikálni nem tudsz vele. Cserében kevesebbet fogyaszt, mint az antenna.

    Amit beadsz a finomítóba, azt hívjuk ércnek. Ami kijön az nem érc, hanem finomított rúd. Általában rúdként jön ki. A sóder kivétel, az zsákolt.
    A rúd kell az összeszerelőnek, ami a komponenseket-alkatrészeket gyártja. Meg a flaskákat, eszközöket és fegyvereket.

    A szortírozó jó cucc.
    Ha kicsit jobban belemélyedsz, akkor akár el is hagyhatod és használhatod helyette a TIM script-et.
    A konténerek beállítása kicsit macerásabb, de sokkal egyszerűbb a darabszámokkal játszani.
    Pl. nem kell, hogy egy hajón több ezer urán rúd legyen, hacsak nem valami bázis hajó. Ettől eltekintve általában reaktoronként 100 urán bőven jó. Ezt a TIM script-tel ügyesen be lehet állítani. Amikor a bázisodhoz csatlakozol, akkor mindig feltölti uránnal.
    Építőhajóknál alapanyaggal, stb.
  • RoboKutya78
    #7820
    elképzelhető hogy a nagyméretű jeladó amelyik világít úgy van megoldva blokkilag hogy ereszt?
    mert én az épület falába terveztem gondoltam ad némi fényt a tornya az épületben. (bár akkor nem lenne stabil az oxigén a bunkerben.)
    Aztán kezdett gyanúm támadni feléje és két darab járólapot tettem fel rá lehet a járólakok széleinél még így is eresztene?
    2 magas hangár ajtó van a bunkeren a kétajtós ki be járkálás megoldható lenne de az nem űrmérnöki meló :) (max meg lehetne bolondítani némi időzítő rendszerrel)
    most a rendszeremet valahogy úgy alakítottam ki hogy:
    Jön a hajó kidobja a szerzett rakományát egy begyüjtőbe a gyűjtő alján egy nagy konténer ebből a konténerből a jég és o2 palackok mennek a hidrogén generátor és életbentartó rendszer kis konténere felé.
    a nyersanyag alapban befut a nagy finomítóba amin van két gyártást gyorsító modul meg egy energia modul.
    inenn mennek az ércek egy szortin keresztül egy nagy gyüjtőbe ahol csak az elkészült ércek vannak tárolva.
    ebből a konténerből táplálkozik az összeszerelő üzem a kicsi is meg a nagy is, a nagyon van egy gyártást gyorsító modul inenn megy tovább a kész alapanyag a gyűjtő konténerbe ahonann ki tudom venni a cuccot építkezéshet.
    elvileg mindennek megvan a helye és a szortír is mükszik.
    Anyagmozgató csatorna rendszert meg a kocka alakú conveiorból készítettem a bunkeren belül csak az o2 szaladgál a kör alakú közvetítő csövön.
  • RJoco
    #7819
    Pedig ez sem űrtechnika.
    A wiki meg sokat tud segíteni.
    A ventin, ha piros, akkor ki van kapcsolva vagy nincs áram.
    Ha sárga, akkor kifújásra van állítva, de lyukat érzékel, ezért nem fúj ki. Ergo, az űrbe sem tudsz levegőt kifújatni vele.
    Ha zöld, akkor légmentesen zárt a helység, így kifúj. A pöttyök rajta azt jelzik, hogy milyen szinten áll a helységben a levegő mennyisége.
    A kék a beszívás. Csak akkor tud beszívni, ha van hova. Ez elég egyértelmű. Vagyis, ha minden tartályod tele, akkor nincs hova beszívni. Ha kinyitod a helység ajtaját, akkor kiszökik a levegő. Vagyis kiengedted az űrbe. Ezért szoktunk dupla ajtót tenni, hogy a lehető legkevesebb levegő menjen ki.
    Ha külön tartályra kötsz egy ventit, ami elszív, akkor ki tudod szívni a helységből a levegőt. Nagy helység esetén sok idő. A kapcsolgatását is meg kell oldani. Macerás. Na meg, ha megtelik a tartály, akkor...
    A szortírozót kell megnézni. Jó régen még visszafele is átment rajta a levegő. Lehet, hogy ez változott.
    Viszont ez is macerás, ugyanis:
    A tartályok jelölése:
    Piros - Kikapcsolva a blokk vagy nincs áram.
    Zöld - A pöttyök száma jelzi, hogy milyen szinten van. Ha jól emlékszem, akkor a kiürítés a zöld.
    Kék - A pöttyök száma, mint a zöldnél. Ilyenkor elvileg betöltésre van állítva. Vagyis mindenhonnan beszívja a cuccot. Viszont onnan nem tud beszívni, ahol szintén ez van beállítva.
    Azt nem tudom, hogy van automata fokozata vagy nincs.
    Alapesetben úgy működik, pl. a hidrogén tartály, hogy a generátor feltölti, a hajtómű meg elviszi.
    Ha viszont feltöltésre állítod, akkor a hajtómű nem kap belőle.
    Az oxigén elvileg ugyanez.
    Vagyis kapcsolgatni kell a tartályokat is, meg a ventit is, hogy mit akarsz. Annak nincs értelme, hogy az egyik elszív, a másik meg kifúj.
    A blokk kontrol lapját kell áttanulmányozni a pontos infókért. Már rég játszottam.
  • RoboKutya78
    #7818
    Most éppen a bázisom légtelenítése okoz némi fejfájást.:)
    Érdekes modon a feltöltés működik viszont a kiszívást nem tudom orvosolni
    Jelenleg úgy oldlttam meg hogy egy oxigén tartály mellé felcsaptam két ventillátort.
    Lehet az a baj az oxigén tartályal hogy mind az 5 jel zöld rajta azaz tei a tartály és nem tudja elnyelni a beszívandó levegőt?
    egy kék pötty van rajtuk. az okés hogy ha piros ki van kapcsolva meg ha zöld és növekszik akkor pumpálja fel a helységet. a Sárga meg kék jel okoz néha fejfájást. Azt hiszem a sárga lenne az amikor elszívja?
    a kék meg tényleg a telítetség miatt jelenik meg hol egy hol 5 jelel.
    Hogy ürítem a tartályt? kéne egy ventillátor ami kifele ürít az ürbe? de így nincs értelme a tartálynak.
    Ha egy venti van bent ami együttműködik a kifele fújóval az veszteséges megoldás lenne.
    mindenképp tartályba lenne jó szívni a levegőt.
  • thebestgergo
    #7817
    Szerintem ezt egy kicsit túl gondolod. A nyersanyagok ugyanúgy ott vannak a földben. Csak szívás az elején megtalálni őket. A metal gridhez cobalt kell. Azt nem ad szerintem a sima föld feldolgozása során. Egy új kezdés csak addig gáz míg meg nem építed a rendes feldolgozót meg az összeszerelőt. Utána már fel tudsz mindent dolgozni és meg tudsz építeni bármit.
    Utoljára szerkesztette: thebestgergo, 2021.10.05. 08:47:07
  • RJoco
    #7816
    A jelekből ruha és eszköz skin-ek esnek.
    A konténerből anyagot és creditet lehet kiszedni.
    Kb. ennyi a jel.
    Szerintem csak 1 gomb működik rajtuk.
    A konténer tartalma meg spawn-kor kerül bele véletlenszerűen.
    A piston most jobb, mint régen volt.
    Van neki egy rugalmassága is, így kevésbé sérülékeny.
    Az nyomatékállítás sem hülyeség rajta. Csak meg kell szokni.

    Mod-ok terén van, ami megjelenhet NPC járművön, van ami nem.
    A pajzs nem szokott, de ugye attól is függ, hogy melyik pajzs mod-ot használod.
    Az OKI-s fegyverek megjelennek. Bár gyakran nem működnek.
  • RoboKutya78
    #7815
    Most ezeket az ismeretlen jeleket fogdosom és azokat kergetem nem tudom mennyire van értelme befogni őket:)
    azt filóztam a multkor hogy némelyiken egynél több gomb van elképzelhető hogy a gombok megnyomása számít más és más van esetleg a ládában ha nem jól választok?
    Leszállótalppal lefogom őket kiszedem a cuccost belölük és feldolgozom utánna.
    Most a legbajosabb hogy bizonyos alkatrészeket pl rácsot nem tudok gyártani valami kellene még hozzá nyersanyag ami az alap kavicson nincsen eddig a 10 méteres pistonnal meg egy fúróval lukasztgattam a kavicsod de nagyon gyorsan eljutottam oda hogy vagy nagyobb fúrót vagy hosszabb szelepet keresek módban mert ez borzalom. a játékban tényleg megváltozott pár dolog pl az a piston amit annó használtam elindítottam és működött megadtam a sebességet neki és elindult most meg még a nyomással is játzani kel?
    néha ényleg túl van spilázva egyes blokkok működési elve. Csodálom Kopasz mért akad ki néha de kezdek igazat adni neki :)
    Elhatároztam hogy párszor meghalok és az újjraéledő hajót szétszedem és az alkatrészeit használom Legutoljára fogtam magam és lemásoltam a hajót persze túlélőben kockáról kockára :) hátt ember legyen a talpán amire megtanulom a kormányzását. első éles bevetése a hajónak kudarc volt. igaz könnyű páncélból csináltam rápattintottam nehézpáncélú lemezeket ahova lehetett kapott 3 megymagköpködőt de nem volt esélye :) így vagy kereskedelmi hajókat torpedózok vele vagy maradnak az ismeretlen jelek. Vagy átalakítom és kap egy pajzsot. bár azt nem tudom hogy a telepített blokkok megjelenhetnek e az npc-ken is?
  • RJoco
    #7814
    Ötletem már nekem sincs.
    Szerveren szoktam, ha épp indít valaki, de általában az is hamar meghal.
    Sajnos a játéknak vannak korlátai, amit viszonylag hamar el lehet érni.
    A harc rendszer nem az igazi, tekintve, hogy a gép mindig pontosan tudja, hogy hol vagy és oda lő. Te meg nem választhatod ki, hogy épp mire célozzanak a fegyvereid. Manuálisan meg hát...
    Az új NPC-s kereskedelmes rendszer éppen nem rossz. Lehet feladatokat felvenni, amikért lóvé jár, amiből ezt-azt tudsz venni.
    Igazán a túlélő játék addig érdekes, míg el nem tudod látni magad gyorsan, nagy mennyiségű nyersanyaggal. Onnan kezdve már nincsenek akadályok. Minden csak idő kérdése.
  • RoboKutya78
    #7813
    azóta hál istennek van "rendes vas alatta" tudok vele játszani is csak valahogy kimerültem ötlethíjján vagyok Jelenleg ez a vas lassan ez is kukázós bár most semmire se lenne lóvém ha bedöglene valami.
    Asus RX460 4GB DDR5 STRIX-RX460-4G-GAMING
    Asus B250G Gaming (Strix B250g Gaming)
    Intel I5-7400 3GHz 6MB CACHE(Intel HD 630)
    16 GB DDR4 2133 LC14 288
  • RJoco
    #7812
    Igen, ezt építgetted anno, csak már kevés volt a gép hozzá.
    Azóta úgy emlékszem, hogy kapott pár optimalizációt is a játék.
    Most, hogy fut?
    Vagy vettél új gépet?
  • thebestgergo
    #7811
    Ez a kép nem mai lehet :-) Annyi, hogy ma már egy kenyérpirítón is lehet szépen játszani a GeForce Now-al. Persze még mindig nem olyan mintha ott ülnél egy jó gép előtt, de munkába tökéletes :D
  • RoboKutya78
    #7810
    köszi közben kiokoskodtam a dolgokat benne.
    a fene tudja már mikor játszottam ezzel a játékkal legutoljára
    talán akkor amikor a notimon építgettem ezt a szépséget 5 10 fps társoságában :)

    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=668201189
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2021.09.30. 19:46:01
  • RJoco
    #7809
    Elvileg a világ beállításánál egy Progression feliratot kell keresni és azt kikapcsolni.
    Amúgy, ha megvan a fa, akkor elég egyértelmű, hogy mihez mit kell megépíteni.
    Nem nagy ördöngösség, hamar ki lehet pörgetni a fát.
    Bár van egy-két gagyi rész. Egyes dolgokhoz meg kell olyat építeni, amit adott esetben nem használ az ember. Lehet, hogy soha. Mondjuk az ilyet megépíti az ember, aztán elbontja.
    Ha valamit még nem "fejlesztettél" ki, akkor egy idegen hajó esetén hiába akarnád használatba venni a jó öreg kicsit leflexelem, visszaépítem módszerrel, mert visszaépítésnél reklamál, hogy te ezt még nem ismered.
  • RoboKutya78
    #7808
    srácok egy kis segítséget kérnék.
    A kérdéshez csak annyit tennék mellé hogy baromi régen játszottam.
    Kicsit fura most nekem a világindító rendszer.
    Kérdés
    magányos túlélőt szeretnék indítani.
    hogyan állítsan be a játékot az elején mit kell ki vagy be ixelni hogy minden blokot elérhessek és ne a kifejlesztéssel bajlódjak?
    az nem baj hogy a nyersanyagot ki kell termelni hozzá.
    Tehát úgy szeretnék építkezni mint kreatív módban csak anyagkitermelés segítségével.
    Pl elösször szembesültem azzal amikor elfogyott a reaktoromban az urán és már megvolt a napelem a bázison mégse volt energia
    kerestem az akkumulátorokat de nem találtam.A fejlődésfán ott volt.
    pl a hajókra való fúró egységet se találom.
    Vagy segítsetek abban hogy kell kifejleszteni a hiányzó blokokat?
    Azt hittem ha meghalok és az ujraéledő hajóban szétszedem ezeket az elemeket akkor megkapom őket de nem.
  • RJoco
    #7807
    Be lehet állítani, hogy kezelje a világ az objektumokat.
    Ha valami állomás volt, de elvált tőle, attól még lehet állomás.
    Illetve az állomásnak lehet fix pozíciója, nem hat rá semmilyen erő.
    A konzolt megnyitva az infó fülön át lehet konvertálni az állomást hajóvá.
    De ez csak akkor működik, ha nem lóg bele a voxel-be.
    Voxel az a dolog, amit a játék generál, mint a bolygók, aszteroidák. Ezeknek fix pozíciójuk van, nem mozgathatóak.
    Ez a fix állomás dolog a világ beállításaiban állítható.
    Ha átállítod, akkor onnan kezdve csak az lesz fix, ami kapcsolódik egy voxel-hez. Ha levágsz belőle egy darabot, ami már nem kapcsolódik, akkor automatikusan hajó lesz és hatni fognak rá az erők.
  • igor1
    #7806
    Köszönöm a választ!
    Kreatívban teszteltem,de ott valamiért nekem a kocsi levegőben maradt levágás után...így befucsolt a teszt.
  • thebestgergo
    #7805
    Lol. Először rá akartam vágni, hogy ilyet nem lehet. De azért kipróbáltam és tényleg működik basszus :D Sose használtam így. Pedig tényleg van értelme.



    Elvileg ennyi, de ezt nyílván lehet bonyolítani. Annyi a lényeg, hogy energia legyen és a gyro azon a griden legyen amin a vezérlő is van. Jah és a gyro beállításaival lehet finomítani a mozgáson.

    Amúgy jobban jársz ha indítasz egy kreatív pályát és az ilyen dolgokat ott elég gyorsan le lehet tesztelni. Időt spórolsz vele.
    Utoljára szerkesztette: thebestgergo, 2021.09.27. 09:18:00
  • igor1
    #7804
    Csá!
    Tudnátok segíteni hogy a rotorokat hogy tudom működtetni az egérrel?A le fel mozgatását.Azt már ki silabizáltam hogy valahogy a giroszkópot kell rá építeni....de nem sikerül

  • thebestgergo
    #7803
    Igen, fel lehet menni a lépcsőn. Az összerelő is ilyen.

    Kép1

    Kép2

    Elvileg tud segítenia a kis robot. Építeni is. Rendesen van inventoryja. A robotnak pedig fegyvert lehet adni meg ammot is. Még létrán is tudnak követni.
    Utoljára szerkesztette: thebestgergo, 2021.09.21. 16:38:20
  • RJoco
    #7802
    Köszi!
    Az új elemek nagyon jól néznek ki.
    Tetszik a csőrendszer, végre csőnek is néz ki.
    Meg, ha tényleg olyan a nagy hidrogén hajtómű, mint a képen, akkor az nagyon állat.
    Az a nagy semmi a régi alján eléggé dizájnromboló volt.
    A finomítón fel is lehet menni a lépcsőn, vagy csak kicsinyített dísz?
    Megint elő kellene szednem a játékot.

    Ez a mod felettébb érdekes. Kár, hogy nem láttam segíteni a kis robotot. Az, hogy ide-oda tudom küldözgetni, hát sok értelme nincs.
  • thebestgergo
    #7801
    Jah és még egy dolog. Ez nem rég jelent meg:

    Mod
    Mod video

    Ez már régóta várós volt. Remélem bekerül majd a vanillaba. Ez rengeteg új lehetőséget adna. Már most elég durva pedig csak beta.
  • thebestgergo
    #7800
    Igen. Jött pár új blokk DLC-ben. Elég királyul néz ki a cső conveyor. Bár lehet csak azért, mert újdonság? :-)

    DLC
  • igor1
    #7799
    Bocsánat a szemetelésért.
    Én egybe írtam le nagy terjedelemben a problémát,de valamiért csak az első sor mardt meg kűldés után.Ezért írtam sok kis rövidet.
  • RJoco
    #7798
    Mik ezek a cső szerű továbbítók?
    Megint új DLC van?
  • RJoco
    #7797
    Légyszíves legközelebb nem messenger-ként használni a témát!
    Ha nincs semmi érdemleges írnivalód, akkor nem kell percenként, ötpercenként hozzászólni valamit.
    Amúgy is 5 percen belül lehet szerkeszteni a hozzászólásokat.

    Nagyon szívesen segítünk, ha tudunk, írj nyugodtan.
  • igor1
    #7796
    Köszönöm!
    Látom a képet...majd nézem.
    Lehet hogy én vagyok a vak...
  • igor1
    #7792
    Nincs sehol a fejlesztési fában...tudom hogy van előte amit meg kell építenem...
  • thebestgergo
    #7791
    Hogy érted hogy nem tudod elohozni?

    Kép

    Meg kell építeni valamelyik blokkot ami előtte van.
  • igor1
    #7788
    Elpanaszóltam hogy nem tudom előhozni a fejlesztési fában a konektort
  • RJoco
    #7785
    Én NFC-t csak szervereken használtam.
    A saját, egyszemélyes játékomat sosem csesztem el vele.

    A projektoros építkezésnél van egy olyan opció, hogy csak azokat a blokkokat mutassa, amiket tudsz is építeni. A többit nem rakja ki.
    Kis blokkoknál meg nagyon nem mindegy a távolság, ahonnan hegeszted. Ezzel sokat el lehet szöszölni/idegeskedni.
    Amúgy már tervezésnél érdemes figyelni a blokkok illeszkedését és hozzáférhetőségét a könnyebb projektoros építéshez.
    Nekem is van olyan fúróhajóm, amiről rendszeresen lemarad az érc detektor és antenna.
    Úgy elrejtettem őket, hogy csak akkor jelennek meg, ha már felraktam a pilótafülkét. Mert ahhoz kapcsolódnak lentről. Viszont akkorra már megvan az alja a gépnek. És csak szemből látom, hogy ott megjelent a két blokk. De szemből nem nézem, mert az már a hajó széle és nincs hely.
    Mire erre én rájöttem!

    Amúgy a legjobb megoldás egy nagy blokkos hegesztőhajót építeni. Azzal építve elég kicsi az esély, hogy kis blokk kimarad.
    Mondjuk kis blokkos hegesztőhajó is már sokat tud segíteni.
  • thebestgergo
    #7784
    Nem tudom, hogy módosítottak e rajta. Most elég kevés modot raktam be (egy skybox, alvós mod, színes ikonok meg transporter). Szerintem ezek nem nyúlnak bele a generálásba. NCF meg Nanobot nélkül projektorról építkezni kész rémálom. 1 kis hajót meg 1 kis négykerekűt csináltam, de mind a kettőben maradt megépítetlen blokk. Vagy én csinálom rosszul? Másodszor már úgy próbálkoztam hogy ki kapcsolgattam a projektort, hogy ne rakjak le össze vissza blokkokat.
  • RJoco
    #7783
    Nem kizárt. Lehet, hogy módosítottak rajta, mióta utoljára játszottam.
    Vagy valamelyik mod-od okozza.
    Ha elég sziklás a terület, akkor oldalról lehet találni, mert csak a mélység számít. Vagy számított.
  • thebestgergo
    #7782
    Azért nekem tegnap sikerült bele futnom egy ilyenbe :P

    Arany
  • thebestgergo
    #7781
    Majd amikor már kiismered a játékot és szét nézel a modoknál is :-) Bele lehet ölni pár (száz) órát. Én tényleg nem gondolom, hogy sokat nyomtam volna vele, de így is 700 óránál járok. Nálam is ugyan ez volt. Én is MC-al kezdtem, de ott is a modoknak köszönhetően több száz óra ment bele.
  • igor1
    #7780
    Köszönöm mindenki segítsegét!
    Ezzel el leszek agy darabig.
    Tipikusan elkésős játék ez....
    Mindig van valami amit még meg akarok csinálni gyorsan közben meg hipp hopp eltelik az idő és már késésben is vagyok...
    Annak idején a minecraft húzott be ennyire.
    Érdekes hogy már régen meg vettem de valahogy nem volt kedvem bele kezdeni...most meg nagyon élvezem.
    Tovabbi jo játekot mindenkinek.
  • RJoco
    #7779
    Ahogy az előttem szóló is írta.

    Annyi kiegészítés, hogy miután megépítetted az érc detektort, be kell állítani a hatósugarat.
    Alapból le van véve.
    És jó, ha van antenna is, különben csak akkor látod az érceket, ha beülsz egy hozzá épített vezérlő székbe.
    Az 50m és 150m úgy tájékoztató jellegű.
    Távolabbról is észreveheti őket. Főleg, ha vas.
    Az biztos, hogy a kézi fúróddal aranyat és ezüstöt nem fogsz találni, azok túl mélyen vannak.
    Én külön felderítő hajót szoktam építeni, amivel körbejárok és GPS koordinátákba lementem az adott érc pontos helyét a felszínen.
    Így a fúró hajóval azonnal tudom, hova kell állni, akkor is, ha esetleg annak az érc detektora nem látja az ércet vagy elfelejtettem ráépíteni.

    Ez a külső nézetes zoom-olás nem rossz ötlet, soha nem használtam a karakteremnél. Járműveket szoktam kívülről nézni, de a karakteremet soha.
    Amúgy meg akkor már van Spectator mód. Ezzel kicsit messzebb is elmehetsz, de a karaktered a bázisodon marad.
    Illetve nagyon messze is elmehetsz, viszont bizonyos dolgok csak akkor spawn-olnak, ha a karaktered a közelbe ér.
    És rendesen megdolgoztatja a gépet.
  • thebestgergo
    #7778
    Helló. A kis blokkos ore detector 50m-en, a nagy blokkos pedig 150m-en belül látja az érceket.

    Ore Detector

    Az elején elég kellemetlen a keresgélés amíg nincs járműved. A kezedben a fúró legyen mert csak akkor mutatja sétálás közben az érceket. Egyszerűbb ha átváltasz külső nézetbe, kizoomolsz teljesen és foltokat keresel a földön: (ilyen foltok alatt vannak az ércek)

    Kép

    Ha kikapcsolod a füvet lehet jobban észre fogod venni.
    Utoljára szerkesztette: thebestgergo, 2021.09.17. 11:05:43
  • igor1
    #7777
    Köszönöm szépen a válaszod.
    Már alakítom is át a bázist...
    Esetleg még azt eltudnád magyarázni ha nem vagyok túl szemtelen,hogy a érc keresőt hogy birom rá a működésre?
    Szép napot!