525
Legend of Grimrock - A négy tagú, finn Almost Human Ltd. játéka

10232844621322570982.jpg
  • Sheltem
    #325
    Örülj a dínóknak.. Egyik utolsó kajaforrás(lényből) a játékban, gyűjtögesd szorgalommal.
  • meteoreső
    #324
    Ezek e kék dínók megőrjítenek !
    csak jönnek jönnek tapottat sem haladok tőlük előre...
    9. szinten van egy nagyon hosszú folyosó ami visszateleportál az elejére folyton se kapcsoló se semmi...
  • josi
    #323
    Ezt miért nekem küldted? Én a 10 szintnél tartok minden segítség nélkül, Jocika kérdezte hogy hol talál nyílpuskát leghamarabb.
  • sequor
    #322
    http://gamebanshee.com/legendofgrimrock/walkthrough/level4.php
  • josi
    #321
    LEVEL 4
  • jocika
    #320
    Csak szintet megmondanád? Köszönöm.
  • sequor
    #319
    igen, secret helyen
  • jocika
    #318
    Nyílpuskát találhatok valahol a hatodik szintig? Csak érdekelne.
  • sequor
    #317
    huhh vissza lehet menni :))
  • meteoreső
    #316
    Nyilván lehet csak nem érdemes.
    Mehetsz előre generált emberekkel is.
    De minden RPG legérdekesebb része a karaktergenerálás.
    Legalább megismered az embereidet ki miben erős.
    3 kaszt van úgy érdekes ha mindből viszel egyet... meg még valamit.
    Minden kasztnak természetesen külön fejlődési rendszere van.
    Ez Old School RPG mint az Eye of Beholder vagy a Wizardry sorozat
    de bizony így kezdte az ismert Elder Sroll első része is
    , kívülről nem látod az embereidet.
    Viszont kapsz cserébe rengeteg elgondolkodtató fejtörőt, ez a játék igazi erőssége.
  • sequor
    #315
    otthagytam véletlenül csomó crossbow nyilat - nemááá -mondjátok, hogy vissza lehet jutni valahogy! :((
  • sequor
    #314
    most ez komoly? nem mehetek vissza többet az 5. szintre??
  • bega82
    #313
    Sziasztok!

    Én még csak ezútt' fogom elkezdeni a játékot, eddig csak jókat hallottam róla. :)
    Hogy van ez a négy karakteres dolog? Mind a négyet mi irányítjuk? Vagy csak az egyiket? Vagy lehet váltogatni köztük?
    És mennyire van jelentősége a karaktergenerálásnak? Gondolok itt arra, hogy lehet úgy is játszani, hogy mondjuk teszemazt valaki 4 harcost csinál, vagy 4 íjászt? :D
  • josi
    #312
    tessék a sakk megoldása
  • joshsword
    #311
    Na a hócipőm tele van a checkered room-mal. Valaki spoiler-ezné a megoldást, mert találtam egy tekercset is, de az angol tudásom erősen hiányos, a netes fordító is kb azon a szinten van nyeltudásban, mint én, vagyis az sem segített. azt hittem, hogy lólépésben kell lépkedni, de már számtalan kombinációt kipróbáltam eredménytelenül :( PLS HELP! THX!
  • meteoreső
    #310
    Ja hogy nem csekk mint ellenőrizni hanem mint sakk ...
    ahha
  • Sheltem
    #309
    Egyébként azoknak akik az elején vannak még.

    Mindenképpen tartsatok meg magatoknál 3 fáklyát, skullt, 2 rock-t, bone necklacet, legalább 1 nyílvesszőt(mindegy milyet), mert később szükség lesz rájuk.
  • Sheltem
    #308
    Olvass már vissza légyszíves picit...290es hozzászólásban a megoldás a checkered (nem checked) roomba.

    Amúgy ha lefordítod a szoba nevét már rájössz a megoldásra minimális logikával.
  • Sheltem
    #307
    Szia!

    Csak akkor tudod kinyitni, ha a 9es ajtót kinyitottad illetve a 20as pontnál tettél valamit a földön a "bukkanóra".

    A titkos kapcsoló pedig ott lesz délre a 20astól (nem emlékszem hol, nézd végig a falakat ott nem sok van).

    Azonban hiába nyomod meg amíg a másik két feltétel nem teljesül.
  • meteoreső
    #306
    Ó dehogynem az a pergamen térképrészlet a 7. szintről mutat egy helyet
    azt megnyomva nyílik ki egy titkos ajtó amivel lemehetsz a 8-ra
    azon a lépcsón amin a rácson át látsz.
  • meteoreső
    #305
    8.-on van egy térkép részlet ha benyúlsz a rácson de én azt sehol nem látom a térképen. Az első rácsnál ha villámlik látszik hogy szemben lépcső van lehet valahonnan (7) le kell ide jönni ??? talán a rácshoz is bent van a kulcs...
    Nem lehet hogy a 9.-en van ?
    A 9. en ez a checked room se érthető minden kapcsolóra tettem valamit de nem nyílt a rács.
  • meteoreső
    #304
    8-ra én be sem tudok menni
    se kulcs se feladvány...
    csak a 9-esen lesz a kulcs nem ?
  • saiyanjin
    #303
    Na megint elakadtam :( Level 9 Temple 1.összevissza bolyongok mert nem nyílik a Végigjátszás szerinti 20as ajtó.Azt írja hogy délre a Hallwaynél van egy titkos kapcsoló.Namost én már az egészet átnéztem sőt visszamentem az elejéig és semmi.

    Van egy furcsa gyanúm hogy a 8as szintre vissza kell még térni mivel ott kb 3 helységen mentem keresztül és a térképem még nagyon üres.Vagy eleve a megfelelő kulcs nélkül érkeztem a 8.szintre.Ez a 2 lehet talán.

    Viszont a 9esen ez az elakadás már szörnyű.
  • Laza
    #302
    Én mindenen addig agyalok, amíg rá nem jövök magamtól. Pont ez a lényege a játéknak. Végre valami ezek között a mai 'hülye gyerek' nehézségű játékok között, amin trükközni, taktikázni és gondolkodni kell, és még hangulatos és RPG is egyben :)

    Egyébként meg nem olyan nehezek a feladványok, kis kreativitással és logikával mind simán megfejthető ... egy kis agytorna és megfigyelés képesség fejlesztő :)
  • Laza
    #301
    Sok értelme van így játszani, pont a lényegét veszíti el a játék.
  • Fpocok
    #300
    Elakadtam megint, na bumm.
  • meteoreső
    #299
    volt egy hely ahova a 4.-ről leesve én se tudtam bemenni...
    (két oldalról rács zárta el)
  • jocika
    #298
    És a fémpáncél?
  • meteoreső
    #297
    Nekem a Wizardry 8 tetszett utoljára ennyire.
  • otiq
    #296
    Ah. 31 óra játékidő és vége. Rég volt, hogy egy játékra az mondtam, hogy megérte az árát de ez igen. Gratula a finn srácoknak, remélem csinálják a következő sztorit.
  • meteoreső
    #295
    Mert időleges a hatása.
    Dupla futás van, először a kapcsolóhoz aztán az megszünteti a központi teleportot a helyére beugrasz amitől leesel a rácsos cellába..
  • jocika
    #294
    A 4. szinten van egy olyan alsó kazamata, ahol lehet látni egy fémpáncélt és rács mögött egy kulcsot. Ez gondolom a kijáratnál nyitja a fémajtót. Egy problémám van csak, hogy nem tudom hogyan juthatnék hozzájuk? A központi teremben, ahol a négy tekercset fel kellett venni, ott az egyik falon a kapcsolót megnyomtam, ki is nyílt valami valahol, már kétszer végigmentem és még mindig nem találom, hogy hol? A kapcsoló és az el nem ért helyek összefüggenek?
  • pries
    #293
    Gyakorlatilag igen, arra jó, hogy
    a) nem kell fáklya
    b) a sötétben lehet látni, hogy hol van titok a fal mögött
  • sequor
    #292
    mire jó a darkness meg a light varázslat
    1)
    "Darkness - 2 5 - Caster creates a shroud of darkness - Extinguishes light around the caster - Spellcraft"

    2)
    "Light - 5 8 - Caster focuses a beam of light - Illumiinates the area around, longer then normal duration - Spellcraft"

    merebből nem sok derül ki... csak a vényviszonyokat változtatja?
  • saiyanjin
    #291
    Thnx próbálom akkor :)))
  • r4pt0r
    #290
    Gondolj a sakk táblára, és már meg is van a megoldás. :D
  • saiyanjin
    #289
    Sziasztok!

    Temple 1-es pálya, a Checkered roomban hiába pakolok tárgyakat minden kapcsolóra nem nyílik ki a végén lévő rács.A kaja és fáklya is gondolom tárgynak számít.a függönyöket is letépkedtem, de hiába.
  • Sceleton
    #288
    Egy kis tanács kellene.

    Az 5 szinten nem sikerült kinyitnom a vas ajtót. A teremben van négy harcos szobor a 4 fegyver típussal.

    Szintén az ötödik szinten van egy kő sárkány, amelyet ha ütök, akkor nem "miss" felirat van, hanem "0" mint, amikor sebezném...

    Illetve az "innét nincs vissza út" kijáratánál van egy rács, ami mellet van a kar, ami kinyitja a kijáratot, de a rácsot nem tudom kinyitni.

    Köszi. :)
  • lostprophet
    #287
    Jobb klikk.
  • sequor
    #286
    sziasztok! -
    Hogyan lehet a térképre írt bejegyzéseket törölni?
    köszi az eddigi infókat -szorgos fórumolvasó vagyok