525
Legend of Grimrock - A négy tagú, finn Almost Human Ltd. játéka

10232844621322570982.jpg
  • steweee
    #525
    hova kell tenni a modokat hogy lássa ?

    a dokumentumok almost human grimrock mappájába pakoltam, de nem lát belőle semmit
  • Renegade
    #524
    most épp 2,7 euro gogon
  • lammaer
    #523
    Vannak MAI rajzolt játékok is (lásd PL a grimrock :) ) szóval az úgy nem áll meg hogy a régi rajzolt játékok vs mai 3ds szarok :)
    Hasonlítsuk a régi rajzolt játékokat a mai rajzolt játékokhoz :) Egyébként én is jobban kedvelem a rajzolt grafikát... pl a Steamworld Dig hangulata is azért fogott meg, DE akkor se sikoltozok ha összefutok vmi fasza 3Ds cuccal...

    "az már rég rossz, ha egy retro játéknál a grafikát nézed"
    Elég nehéz NEM nézni a grafikát? Mit csináljak, hallgassam ? :)

    ui: belekezdtem a GRimrockba, tényleg nagyon jó, előjöttek az EOBos reflexek.

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2014.12.01. 11:40:34
  • Sheltem
    #522
    Én simán eljátszok mai napig dosbox alatt eob1-2 vel vagy might and magic 4-5 el.
    Számomra sokkal hangulatosabbak a rajzolt játékok mint a mai 3ds csillivilli 5-10 órás fosok.

    ON:
    Újra nekiugrottam hétvégén a grimrocknak mondom tolok 1-2 órát vele ha már jön a 2. rész...na az lett belőle, hogy a 8. pályán vagyok a 13ból :) 2. végigjátszásra is isteni.
  • MerlinW
    #521
    Nem ronda az . Egyébként is, az már rég rossz, ha egy retro játéknál a grafikát nézed :D
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.10.07. 16:31:14
  • lammaer
    #520
    Az a baj, amikor a régi játékokat előveszi az ember, sokszor tönkreteszi az emlékeket ha meglátjuk úristen milywen randa a maiakhoz képest.
    Szóval az emlékek úgy jók ha nem poroljuk le őket...
  • lammaer
    #519
    Persze, retro feelingem van... az ilyen dungeon crawlereket amigán kezdtem, a Dungeon Masterrel meg a Black Crypttel :)

    Mai napig emlékszem hogy szívatott keresztbe-kasul a dungeon master a forgatókkal, teleportokkal meg kapcsolókkal amiket összevissza le kellett súlyozni mindenféle tárgyakkal.

    Azért van a listán ez is, csak annyi a gáma, nem érem utól magam sohase.
  • Serpa
    #518
    Én nem vagyok oda nagyon az ilyen fantasy világban játszodó játékokért, de az első rész odaszögezett a székhez.
    Szóval ha hozza az első rész szintjét, új történettel, helyszínnel, akkor nem lehet csalódni.
  • MerlinW
    #517
    Jaja:) Van ám ScummVM támogatása, lehet vele játszani minden platformon!:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.10.07. 13:38:27
  • Renegade
    #516
    óóóó, Lands of Lore, az ember leesett a székről, és nem értette, hogy lehet ilyen szép játékot csinálni :)
  • MerlinW
    #515
    Hajrá, mert nagyon jó:) Főleg, ha játszottál anno EoB, Elvira, Lands of Lore-al, stb:)
  • lammaer
    #514
    Fene, mostmár tényleg el kéne kezdeni az elsőt tolni :)
    Jóideje fennvan a listámon de sose jutottam el hozzá.
  • Serpa
    #513
    1 hét múlva itt a második rész.
    Legend of Grimrock 2
  • DasIsFuck
    #512
    nem romlik, de érdemes gyakaran menteni,minden lyukba beugrani, mert sok fontos cuccot találhatsz bennük.
    Ugyanakkor nagyon köcsög csapdák vannak amiket ha elsőre játszod sok esetbe 90% halál.
    a kövekeet bizonyos időközönként használhatod,soha nem merülnek ki.

    2 fegyver esetén is csak azzal támad amire kattintasz.
  • wizardry
    #511
    Üdv!
    Elakadtam, a 4 szintről több lyukon keresztűl lehet leesni az 5. szintre, ahol van két ráccsal zárt hely, egyikben egy falikar és kulcs, másikban egy páncél látható. Kijárat nincs, portálon lehet visszajutni. Már mindent végignéztem, de nem tudom a rácsokat kinyitni. Mi a megoldás?
    Köszi, aki tudja.
  • wizardry
    #510
    Köszi a választ.

    Ha meghaegy karakterem és újraélesztem, ettől romlik valamelyik statisttika véglegesen?

    Egy újraélesztő kővet végtelenszer használhatok, vagy kimerül?

    Legfontosabb kérdés, ha két fegyvert rakok a kari kezébe, akkor mindkettővel sebez egyszerre, vagy csak amire kattintok?
  • DasIsFuck
    #509
    head hunter az minotaur karaternél választható, ott minden koponya után kapasz +támadó pontot ha minotaurt csinálsz azt mindenképp rakd be hozzá.
    a skillednek is van értelme mert lényegébe +1 szintet jelent főleg azoknál jó ahol nem 4-el indulsz.
    de van tőle jobb bónusz.
    egyébként mindegyik skillnél írja h x pont után miket kapsz így előre érdemes tervezni.
    tolvajjal is lehet malee weaponnal hátulról támadni, asszem az aasasinate skillnél van 12 pont után a reach képesség

    mágusnál főleg a spellek megszerzésére érdemes menni, mert annál tényleg nem az evasion/protection ami hasznos lessz.
    tolvajnál is attól függ milyet akarsz.


  • wizardry
    #508
    Még egy kérdés, karakter generáláskor ember 4, lizard és rovar 3, minotaurusz 1 skill pontot kapot. Ez minden szintlépésnél igy van? Ha igen mi értelme minotauruszt inditani?
    Kezdéskor még nem tudom a 3x3-as varázstáblát előhozni? Hogy lehet?
  • wizardry
    #507
    Sziasztok!

    Most kezdenék a játékkal, karaktergenerálásnál gondolkozoba esetem.
    A Head Hunter, Evasive és Strong Mind konkrétan mit jelent, mely katakternek fontos?
    Ha Skilled választok az + 3 skill pont, de gondolom csak egyszer az elején, igy sok értelme nincs, ugye?

    A tolvajt lehet úgy fejleszteni, hogy a második sorból tudjon kardal, tőrrel harcolni? Lándzsával sem?

    Ha unarmedre rakok pontot, attól jobb lesz a tolvaj missile fegyver sebzése? Unarmed mágus varázslására kihat?

    Tolvajnak, mágusnak melyik tulajdonság, skill a leghasznosabb?

    Mace vagy Axe fegyverből lehet erősebbet találni a játékban?

    Köszi.
  • Sir Cryalot
    #506
    ja és szerintem minotaurból csinálj késdobálót , mert arra közelre távolra is jár bónusza , közelharcosnak meg csak közelre.
  • Sir Cryalot
    #505
    villámból is a nagyobbik verzió...szvsz...
  • Sir Cryalot
    #504
    villámos nyílvessző, villámvarázs , dobóakármi ami jobb mint a kavicsok
  • DasIsFuck
    #503
    a level 3-onról lenyíló mellék ágnál, ahol az a sok zöld moszat van, hogy érdemes nekivágni?
    ahol egy trófea a jutalom.

    mert piszkosul erősek azok a zöld mocskok...
  • Although
    #502
    II.
    Nem hiszem hogy ehhez kell kommentár :)
  • steweee
    #501
    habár ez új lesz, mégis inkább ide. ajánlom figyelmébe mindenkinek a topicot :

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1333386124
  • MerlinW
    #500
    Képek a készülő második részből:


  • Montanosz
    #499
    Gondolom nem gond ha ide irom, másokat ugyse érdekelne, találtam egy hasonlo stilusban androidra rpg-t

    Swords


  • Laza
    #498
    Steamen ma 2,74 eur.
  • Laza
    #497
    Na, a Steam Workshop keretein belül megindultak a usermade dungeonok térhódításai :)
  • unusual
    #496
    Sziasztok. A 2.ik pályán mikor hátra fele kéne bemenni a teleportba nekem nem csinál semmit. :( Pedig már az egyik kulcsot be is raktam a zárba,és már csak innen kéne az utolsó kulcs. Valami ötlet?
  • Laza
    #495
    Kva jóó :)
    Nem hiszem, hogy pepecselek majd vele, de várom a jobbnál jobb mapokat a felhasználóktól :)
  • joshsword
    #494
    Húúú, ez is jó kis időtöltés lesz :)Editor
  • Sceleton
    #493
    Nekem eredetibe van meg. :) Fizettem érte. Tegnap raktam újra. :D Kezdem előröl.
  • Laza
    #492
    Aki még nem tisztelte meg a fejlesztőket a vásárlással, most megteheti akciósan :)
    Steamen 4,39 eur.
  • meteoreső
    #491
    én is abbahagytam vele meg másodszorra már nem nagy kihivás mert tudod a fejtörőket
  • aloa
    #490
    Én is elkezdtem Toorummal, de abbahagytam, mert nagyon lassan lehetett vele haladni. Mivel több mindenre érdemes gyúrni, ezért igazán semmiben sem erős és folyamatosan pihenni kell (és emiatt futni az ellenfelek elől). Inkább indítottam egy új csapatot két harcossal és két varázslóval, akiknél az egyiket csak jégvarázslatra, a másikat csak tűzre gyúrtam. A harcosoknál a heavy armor-ig fejlesztettem, a többi skillpont meg ment a harcra. Így azért eléggé potyognak az ellenfelek :)
  • joshsword
    #489
    Valaki végignyomta már Toorummal? Mert én most kezdtem neki és vegyesek az érzelmeim...
  • joshsword
    #488
    Kösz szépen! Szomorú vagyok, de azért kösz. Komolyabban kell vennem az angol tanulást... de így vén fejjel már lustul az ember :)
  • lostprophet
    #487
    Válaszoltam PÜ-ben.
  • joshsword
    #486
    Lenne egy kérésem, mert úgy látom te foglalkozol játék magyarításokkal is. Egy régebbi játék a Dungeon Lords nevezetű játék nem jelent meg magyarul és nem tudok róla, hogy lenne hozzá magyarítás. Én viszont örülnék neki :) Előre is köszönöm, amennyiben eljut hozzád a kérésem.