928
Megjelent a legújabb Kindle, megfizethető áron és magyarországra is szállítják...
  • setuh
    #728
    Most jott meg a kindle 4-em.Pozitiv csalodas...nem zavaro a merete,sot mivel konnyebb,tartani valamivel kenyelmesebb.A kepernyoje sztem jobb mint a harmasome,kicsit sargabb a feher,de elesebbek a betuk.A billentyuzet nelkuliseg viszont nagyon kenyelmetlen,ha sokat akarunk rajta irni.
    Akinek nem kell a bill,annak mindenkepp ajanlott.
  • Teppik Amon
    #727
    El is feledtem mondani hogy nekem visszautalták pár hete a vámot

    Import Fee Deposit Refund: $32.50
    Ennyivel olcsóbb lett így ;)
  • Dzsini
    #726
    Ja, és amit olcsóbban adnak, az általában táskában behozott 79 dolláros, reklámos változat.
  • Dzsini
    #725
    Nem jössz ki sokkal olcsóbban, viszont elveszíted a háztól-házig problémamentes garanciális ügyintézés lehetőségét.
  • setuh
    #724
    Koszi,akkor inkabb rendelek egyet egy hazai oldalrol.
  • Dzsini
    #723
    109$+20,98$+32,50$ Kindle ára + szállítás + ÁFA - lehet, hogy picit több az ÁFA emelés miatt, most hirtelen ezt találtam, a lényeg látszik rajta.
  • setuh
    #722
    Ha rendelek amazonrol egy kindle 4 wifit az osszesen mindennel mennyibe fog kerulni?
  • lammaer
    #721
    Gyakran szoktam novellákban szavakat keresni, internetezni meg számítógépen kell :)
  • Rage47
    #720
    vagy keresel egy szót a szövegben
  • setuh
    #719
    De az se bun ha neha felkeresel egy wikipediat vagy irsz egy mailt rajta :).
  • lammaer
    #718
    Én olvasok a Kindlén :)
  • Rage47
    #717
    köszi
  • Dzsini
    #716
    Gyorsabb, mint egy fizikai billentyűzetes K3-on? Ne viccelj.

    Az infrás érintőképernyő meg koszolódhat, aztán piszkáld ki a perem alól a szöszöket :) Az egyetlen tényleg komoly előnye a #712-ben említett szótárazás szerintem, no meg az, hogy lassan egy hónapja nem lehet nem 3G-s Keyboardot rendelni, ha a nagy tárhely számít (bár 1,2 gigára is elfér több, mint ezer könyv... a sima K4-en meg legalább ott vannak a lapozógombok)

    Hidd el, hamarabb használódik el az akkumulátor, minthogy a lapozógombok elkopjanak, plusz a képernyő jóval sérülékenyebb, mint bármelyik másik része az eszköznek - ha baleset van, úgyis az rokkan meg először.
  • Rage47
    #715
    csak a fizikai gombok, amelyek hibalehetőséget jelentenek minden eszköznél.
    meg talán gyorsabb érintőképernyőn írni.
  • lammaer
    #714
    Nem cserélném le. Van bármi bajod a K3al?
  • Rage47
    #713
    ja tényleg az ÁFA


    amúgy jó érveket hoztál fel, marad a 3 :))
  • Dzsini
    #712
    Kiegészítés: egy igazán komoly előnyét látom: ha nagyon sokat szótározol olvasás közben, akkor lényegesen könnyebb rábökni a szavakra, mint a kurzorral rohangálni. Ezen kívül nem látom igazából értelmét a Touchnak.
  • Dzsini
    #711
    Viszont állandóan lapoz, ha hozzáérsz a képernyőhöz (és vékony a pereme, tehát nem biztos, hogy kényelmesebb úgy fogni), és ugye nincsenek gombjai oldalt, ami tökéletesen kézre esik egyébként. Emellett nincs (gyárilag) fektetett mód, nem megy bele ugyanabba a tokba (ha van).

    Emellett 140+szállítás+ÁFA az ára már néhány hónapja.
  • Rage47
    #710
    Hm lecseréljem vajon a Kindle 3-am Touch-ra? Ti hogy vélekedtek erről? Ugyanannyiért meg tudnám ugye venni, mint anno a 3-at, 140+szállítás most...
    Azért lenne talán jobb a Touch, mert nincs mozgó alkatrésze, mint a 3-as gombjai...
  • vass17
    #709
    Köszi szépen, így már világos!

    Ha már itt tartunk, megosztanék két hasznos alkalmazást, biztos sokan ismeritek, de biztos van, aki nem:)
    Kindlefeeder Fel lehet iratkozni egyszerre több Rss-re is, amit egy kattintással át lehet küldeni a kindle-re megformázva, magazinként.

    Kindle it Ez pedig egy bővítmény, a Chrome változatot linkeltem, de úgy tudom, máshoz is meg lehet találni: cikkeket lehet vele nagyon egyszerűen átküldeni a kindle-re: felismeri az adott oldal tartalmát, szóval nem kell szenvedni a formázással.
  • Dzsini
    #708
    @kindle.com - 3G kapcsolaton pénzért tölt le - wifi kapcsolaton ingyenesen tölt le
    @free.kindle.com - 3G kapcsolaton nem tölt le - wifi kapcsolaton ingyenesen tölt le

    Tehát csak a 3G olvasókon van különbség, ott a @kindle címre érkező dokumentumot továbbítja 3G-n is, pénzért, a @free.kindle-s címre érkezővel pedig mindenképpen vár egy wifi kapcsolatra, amikor ingyenesen megérkezik a dokumentum, akármelyik címre is küldted. Wifis készüléknél nincs különbség, hiszen nincs forgalmi díjas lehetőség.

  • vass17
    #707
    Sziasztok!

    Próbáltam utánaolvasni, de sajnos nem találtam meg egyértelműen: mi a különbség a @kindle és a @free.kindle-s címem között? Eddig a @kindle-re küldtem az összes dokumentumot, amit át akartam alakítani, de több helyen is olvastam, hogy ezért elvileg felszámolnak egy bizonyos összeget. Az amazonon nem látom, hogy lenne bármi tartozásom. Akkor most mi igaz ebből? Tudom, hogy a @kindle elvileg továbbítja 3G-n is, de nekem az alap Wifi-s változat van.

    Előre is köszi a segítséget!
  • öregharcsa
    #706
    Muhahaha... ez jó
  • Rage47
    #705
    uhhh :D
  • Dzsini
    #704
  • öregharcsa
    #703
    Volt sima K4-hez szerencsém,(nem touch) szerintem meg jobb egy kicsit a képernyője mint a K3-nak.
    Nekem ott az anyaghasználattal voltak gondjaim,(kissé gagyinak tűnt) na meg hogy a K3-hoz képest kicsi és így nekem kényelmetlenebb volt a használata. Ment is tovább havernak... :)
  • Dzsini
    #702
    itt látható a képernyő peremén körbefutó IR lézersor, ami egy láthatatlan hálóval borítja a képernyőt, és érzékeli azok megszakítását.

    Annyira pontos, amennyire ezen az eszközön kell, mobiltelefonon Neonode-ék használták.

    technológia leírás
  • Dzsini
    #701
    Mivel infrás az érzékelője, így nincs rajta fólia, ráadásul kesztyűben is működőképes - teljesen ugyanolyan, mint a K3 / K4 (bár ez utóbbiba néhány kicsit gyengébb minőségű képernyőt is beleraknak állítólag, néhány emberke szerint halványabbak a szürkék, méréssel még nem sikerült bizonyítani).
  • Rage47
    #700
    Van valakinek Touch? Nem fénylik jobban a képernyő, mint a Kindle 3-nál?
  • Dzsini
    #699
    A Touchot mostantól postázzák nemzetközi címekre is, a K3 (Keyboard) viszont már csak 3G változatban rendelhető.
  • Magiszter
    #698
    No meg lett rendelve a második Kindle 4-es, így hamarosan két darab is lesz a családban.

    Ez a lentebb linkelt tok meg jópofa. Bár kézbe fogva derülne ki hogy pontosan milyen anyagból is készítették, mert a mostani tokom is csak egy bőr tok amiben karton merevítés van. Célját eléri, táskába dobva védi.
  • Teppik Amon
    #697
    Teljesen 1et értek, de annyira geek hoyg meg kellett osztani.
  • Dzsini
    #696
    Szinte teljesen feleslegesnek tartom - amúgy is 2-4 hetente kell tölteni 2 órát. Hacsak nem megy valaki egy hónapos erdei túrára, ahol mindenki egy Kindle-t használ, gyakorlatilag értelmetlen.

    Plusz túl vékonynak tűnik a napelemes oldala (ráadásul ki van hangsúlyozva, hogy hajlékony), a Kindle képernyők pedig sérülékenyek, egy tok feladata elsősorban a védelem lenne.
  • Teppik Amon
    #695
    pto-n leltem:

    napelemes töltő
  • Dzsini
    #694
    Érdekes, hogy kicsit jobban belegondolva mennyire nem igazak az állítások:
  • tyukol
    #693
    Nagyon jó vagy! Köszönöm szépen, most már működik!
  • Dzsini
    #692
    hosszú ideig (fél-egy perc) tartsd elhúzva a ki-bekapcsoló gombot
  • tyukol
    #691
    Üdv mindenkinek!
    Nekem egy olyan problémám lenne a Kindle 3as olvasómmal hogy nem akar visszakapcsolni. Netezés közben megfagyott, és mivel már nem először fordult elő, gondoltam újraindítom, de mikor megpróbáltam bekapcsolni maradt a fehér képernyő. Próbáltam rádugni gépre, de ott sem tudok a mappákhoz belépni, és a kijelző sem reagál semmit. Valakinek van esetleg valami ötlete, hogy mit lehet ilyenkor tenni?
  • Rage47
    #690
    szuper:)
  • Dzsini
    #689
    Az Agave kiadó is megnyitotta e-könyvboltját, Kindle-kompatibilis prc formátumban is forgalmaz.