120
  • Exen
    #80
    akit érdekel a téma bővebben is: Windowsfuture.hu
  • Gamecube86
    #79
    Nem, annyiszor telepítettem újra az op rendszert ahányszor új vinyót vettem.
    Plusz egy alkalommal a korábban leírt okból.
    Vinyót pedig nem kéthavonta vettem...
  • WoodrowWilson
    #78
    "Alap esetben semmilyen vírusirtó nem található a gépemen."
    Ja, de amúgy 2 havonta újrarakod az oprendszert, mi?:)
  • Gamecube86
    #77
    Érdekes, nekem tökéletesen működik a 64bites windows 7.
    Eddig még semmi problémám nem akadt vele, bár igaz hogy xp-vel sem volt soha semmi gondom. Leszámítva hogy kezdő internetes korszakomban benyeltem egy két fránya vírust. Azóta időszakosan feltelepítek különböző vírusirtókat de sosem találnak semmit. Alap esetben semmilyen vírusirtó nem található a gépemen.
    Sanyix te egyébként homokozol azokkal a vinyókkal vagy hasonló?
    Csak mert az én kezeim közt is megfordult már és bármilyen hihetetlen is a váltás oka sosem meghibásodás volt hanem egyszerű fejlesztés.
    Valamint hogy kíváncsiságom is kielégítést nyerjen, az ilyen flanger szerű képződmények milyen környezeti hatások miatt alakulhatnak ki?
  • MrTressy
    #76
    OFF

    Nem szégyen csak idegroncsot csinál belöled (üldözési mánia és hasonló nyalánkságok.Szerencsére még idöben sikerült lebeszélni igen kedves hozzátartozómat erröl a xarról és érdekes mindjárt javult is az állapota.Pedig az orvosa pont azért irta elö hogy jobban legyen de csak rosszabul lett töle)

    ON
  • FefeeX
    #75
    Dzsunka laptopba integrált szutyok. Naés?
    Kérted hogy mondjunk olyat, mondtunk. Creative még mindig nem írt normális drivert a hangkártyáihoz Vista+ rendszerre... Ettől még a SB nem dzsunka, csak a Creative egy fos cég. A notebookban pedig nem wifi kártya van, hanem integrált cucc. És bizony, a 4-5 éves notik többségében előfordulhat ehhez hasonló probléma.

    A vinyós írásod egyszerűen baromság, lesüt, hogy kb annyi közöd van a számítástechnikához, mint eszkimónak a fürdőruhadivathoz... Sötét, még saját tapasztalatot is végletekig ferdítő, és ebből általánosítható analfabéta vagy.
    Mint ahogy a telefonokhoz való hozzáértésed is. Iphone? Az biztos dzsunka mert almás, de sose láttam még olyat...

    Menj dolgozni, szerezz pénzt, és kezdj normális cuccokat vásárolni, ahelyett, hogy a dologi és lelki szegénységed reklámozod...
  • Balumann
    #74
    Én a Windows 7-et kezdettől fogva úgy használom, hogy baloldalt van a start menü. Az ikonokba csoportosítást én se szeretem, viszont az, hogy a hasonló ablakokat csoportosítja, és még cserélgethetem is (nincs megnyitási sorrend) az egy zseniális ötlet. Jah és így alul van az asztalra helyezés is, tehát nagyjából a megszokott helyen, csak lerántom oda az egeret és le is raktam mindent :D
    Új ablakhoz középső gombbal kell kattintani, ami szintén nagyon jó ötlet szerintem.
    Az ablakkezelés is hihetetlen jó, aki még nem tapasztalta volna, oldalra húzáskor pont félképernyőre teszi az ablakot, de wingomb+oldalra -val is könnyen rakosgatható, felhúzáskor meg teljes képernyőre rakja (vagy wingomb+felfele). Ha megrázod az ablakot, akkor a háttérben lévőket lerakja a tálcára.

    Azt kicsit hülyeségnek találtam, hogy intéző megnyitásakor az ún. Könyvtárakat nyitja meg, de reg módosítással ezt is be lehet állítani, illetve wingomb + E -vel is megnyílik egyből a sajátgép.
    Win+G -vel felülre helyezi a minialkalmazásokat.

    De ezek mellett számos apró de nagyon hasznos dolog van. Pl. én úgy használom, hogy kiírja a fájlok kiterjesztését, hamost win7-ben ha rámegyek az átnevezésre, kijelöli egyből a kiterjesztés előtti részt. Nagyon sokszor megkönnyíti az átnevezéseket.

    És eleve az tényleg, hogy stabil, a játékok is jóval stabilabban futnak a rendszeren, hihetetlen kényelems a winxp után.

    Driver hiányosság az sajnos nekem is volt, a webkamerámat (Genius videocam express)és a telómat (K750i) sehogy nem tudtam működésre bírni, de már megoldottam (webkamot egy új webkammal, a mobilomat egy vmware playerrel egy letöltött xp harddiscel).
  • MasterChief
    #73
    "Elég dzsunka szar lehet az a wifi kártya amihez röpke 6 év alatt nem sikerült 64bites drivert írniuk."

    Az. De ha jól emlékszem te akartad, hogy mondjunk ilyeneket.
  • Sanyix
    #72
    "a segítségkérés meg megoldások keresése meg miegyebek a te életed próbálják megkönyíteni. De igazad tiltsd csak le. Megérdemled, hogy szenvedj."

    Miért? Volt olyan valaha hogy azzal bármire megoldást találtál? Mert én csak azt láttam hogy triviális hibákra talál megoldást, amit egyébként minden hülye enélkül is tud :D
  • Sanyix
    #71
    jaj hagyjuk már az előfizetéses rabszolgás parasztnak olcsónak tűnő akciókat.
    Normál áron igen is sokkal jobbat kapni, mint minden apple termék esetében.
    Vagy most akkor a t-nél mittudomén milyen előfizetéshez járó "ingyen" notebookos akció anno akkor a legjobb ár/érték arányú notebookot árulta? :D

    Elég dzsunka szar lehet az a wifi kártya amihez röpke 6 év alatt nem sikerült 64bites drivert írniuk.
  • Sanyix
    #70
    olyan hogy jó vinyó nincs. A technológia egy elavult szar, főleg ahogy növekszik az adatsűrűség. Vinyón fontos adatot tárolni olyan mint oroszrulettezni. Bármikor behalhat, előjel nélkül. Én 2 hónapja vettem egy sok helyen ajánlott jónak mondott seggét 7200.12-es szériájú 500 gigás vinyót. Jó is volt, 1 hónapig amikor is megjelentek rajta a hibás szektorok, és a seek error/raw read error hegyek. Szépen ment le a hdd sentinel kondició cíkja 98%-ról napról napra. Most tart 74 %-nál :D és még szerencsés helyzetben vagyok, ugyanis a mai vinyóknál gyakori az, hogy megy, majd puff se kép se hang, vége.
    Sajnos az ssd akárhogy is csak korlátozott írást olvasást bír, de az a jövő, vinyó nem megbízható. Amúgy van egy 80 gigás samsungom is, annak 1 év után a lemez elejéről minden elszállt, aztán ha újratöltöttam havonta elszállt. Viszont a lemez vége még jó, azt használom :D Meg van egy 250 gigás samsungom is, az már 2 éve működik, viszont úgy rezonál, és 1 kartondoboz, 2 vastag hungarocell lappal tudtam megakadályozni, hogy belevezesse azt az alacsony frekvenciás búgást a padlón keresztül a házba(nem a gépházba), mert ha megeszi, 2 szobával arrébb is lehet érezni a búgást :D (vasbeton rulz).
  • MasterChief
    #69
    Látom, szép sorjában támadnak a tudatlanok. XD

    Hogy szerintem miért vagy idióta:
    - a programfülre középső gombbal kattintva azonnal új ablakot nyit.
    - umm... az szabály, hogy az asztal megjelenítésének a start menü melett kell lennie? Nem. Csak te ezt szoktad meg.
    -a kinézettel kapcsolatos dolgokat a testreszabás menüpont alatt találod a képernyő bállításait a Képernyő felbontásnál. Szerintem is teljesen illogikus XD Amúgy igazad van az előre defíniált színsémák eltőntek, helyette tetszőleges színűre állíthatod az ablakok és a tálca a színét, valamint szabályozhatod az átlátszóságuk. De biztos igazad van, és ez egy visszalépés...
    -a segítségkérés meg megoldások keresése meg miegyebek a te életed próbálják megkönyíteni. De igazad tiltsd csak le. Megérdemled, hogy szenvedj.
    -a vezérlőpult jobb felső sarkában beállíthatod, hogy a megjelenítés nagy ikonokban történjen. És tadám! Ott van a klasszikus elrendezésű vezérlőpult amiért rinyálsz.
    -UAC. Ha nem tetszik, kikapcsolod. Már mondtam.
  • hol9672
    #68
    "Miért nem tartották meg a Win 3.1 kinézetét?" a win3.1-es "Hotdogárus" szinséma akkor is ütött Kelet-berlini bisztrókra hajazó szinvilágával

    Ha nekem, aki utánanézek, mit jelentenek az egyes beállitások, van módom beállitani, kikapcsolgatni, ami nekem felesleges, az miért baj?
  • FefeeX
    #67
    Ezt magyaráztam, nem bonyolultabb lett, csak más. Az Office 2007 is ezért nem tetszik sok embernek, mert hülyék ahhoz, hogy átnézzék, egyből használni akarják. Ha veszel egy új programot, átnézed mi hol van.
    Szerintem a gombos füles megoldás óriási találat volt, nekem sokkal jobban bejön, mint a szar tálcás egymásmellé rakós, 20ablaknál kezelhetetlen szar.
    "egész program egy kémprogram"
    attól, hogy felhasználókat védő szolgáltatások vannak benn, mint az UAC, nem válik kémprogrammá, de lehet ezt nehezen fogod fel, mert nehezen teszel különbséget egymástól teljesen különböző dolgok közt. A jelentés meg akkor küld infót, ha te azt engedélyezed neki. Ez azért van, hogy a problémákat könnyebben orvosolják, hogy adott esetben egy problémádnál ne hónapokig sírjon a szád míg javítják, hanem csak hetekig.
    Régi színsémák... Miért nem tartották meg a Win 3.1 kinézetét? Pedig lehet azt is bírta valaki. Nod32 4.0 miért nem úgy néz ki mint a 2-es? A Photoshop CS4 miért nem úgy néz ki mint a PS4? Miért kék az ég? Miért zöld a fű?

    Állítsd csak lejjebb a biztonsági szintet, az ilyen casualok akik azt hiszik hogy prok, meg is érdemlik, hogy besz*pjanak valami vicces vírust havonta, nem öreg, nem miattad van ám benn hogy ne indíts el ész nélkül minden szart, mert ugye a géped rendszergazda fiókkal használod...
  • FefeeX
    #66
    Most ebbe inkább ne menjünk bele... Mert a szifonhoz képest árban és minőségben csak szarabbul jöhetsz ki a sok bullshittel... Láttál te már iphone-t?
    3GS még a magyar Tszutyok árakkal is messze ver minden konkurenciát ár/érték arányban... Hát még az ajánlott AT&T árakkal...

    Amúgy valóban, akad olyan cucc, amihez nincs 64bites driver, notimon pl ezért van 32bites W7, a WIFI-jéhez nincs 64bites driver. Amiről nem tudsz, még nem biztos hogy nem is létezik...
  • Boron Power
    #65
    Sztem szükségtelen lett volna egy az xp-nél csilli-villibb op-rendszer. De hát a pénz...

    Hogy szerintem miért szarabb a Windows 7:
    - a gyorsindító ikonok rányomáskor program füllé változnak, ha újabbat akarok indítani ugyanabból (Pl. IE, TC), akkor jobb klikk, bal klikk, nem maradnak kint faszán az ikonok.
    - sikeresen átrakták a jobb sarokba a tálcára rakás gombját, a lehető legmesszebb a start menűtől és nem helyezhető át.
    - a korábbi megjelenítés tuladjonságai egy rohadt labirintus végén találhatóak meg, külön-külön(ehhez kapcsolódóan eltűntek a régi jó színsémák is(tengerkéket bírtam)
    - az egész program egy kémprogram, nem győzöm kikapcsolgatni a különböző automatikus segítségkérő, távelérő, üzenetküldő szarokat. Valószínű az elcseszett menürendszer miatt meg sem találom mindet
    - elcseszett menűrendszer: erre példaképp a régi vezérlőpultot hozám fel, ahol a klasszikus nézetben minden a helyén volt egy ablakban, itt meg 40 kattintással tudok elérni valahova
    - minden szarért felugrál, hogy akarom-e csinálni. Persze lejebb vettem a biztonsági szintet, de aki ezt nem vágja, az meghülyül

    Összességében a windows xp-nél nem kellett volna kezelésileg bonyolultabb oprendszer, sztem az volt a csúcs. Néhány új funkció kerülhetett volna bele(mondjuk nekem semmi nem hiányzott), de csak a régi keretek között.

    De a pénz beszél.
  • FefeeX
    #64
    Samu F3 1terrás iponban 20ezer forint. Leggyorsabb jelenleg a nagy vinyók közt, és talán a leghalkabb is.
  • MasterChief
    #63
    Mondok én neked. Ott van a régi típusú T-mobile web'n'walk stick. Próbáld meg plug'n'play telepíteni, és utána elmondhatod, hogy már találkoztál ilyennel.

    Tapasztalatlanságod ezen hiba terén nem jelenti, hogy nincs is.
  • Sanyix
    #62
    muhaha a szoksásos marhaságok :) mindig ugyanaz minden apple vérfanboytól :)
    Vedd le az almácskás szemüveget, hasonlítsd össze egy szifon áráért mennyivel jobb képességű mást lehet venni, aztán nézz meg pár hírt a felrobbanó szifonokról ;)
    Bár gyanítom nem fog menni, mert már elborult az agyad akkor amikor megvetted a világ legnagyobb bullshitgyárosának termékét.
  • Sanyix
    #61
    "A 64 bit... nos napjainkban még tényleg vannak gondok a driverek kompatibilitásával 64 biten,"
    mondjámár ilyet, én még sohasem találkoztam ilyennel, pedig 1,5 éve 64bites os-eket használok...
  • kovadam87
    #60
    hát igen, eddig drágák voltak, aztán egy ideig nem néztem az árakat, és leestek a csillagok közül szóval most kapóra jön minden egyes vásárlás :) (bár az a konfig amit leírtam még csak holnap után lesz meg, de már itt érzem a kezeim között) :D

    1 Terrásat láttam valami 25 ért, ami már tényleg nagy szó tekintve a kapacitását :) De van 2 terrás is csak az még torony magasan árban első ;)
  • FefeeX
    #59
    Még notiba is 20 körül már bőven 500 gigás vinyót lehet kapni :) Asztaliba meg 1TB felettit is akár...
  • kovadam87
    #58
    Hál istennek ilyen bajom nincs hogy megállítana a megszokottság mert akkor még mindig dos-t és win 1.11-et használnék vagy 98-at :D Szóval ha minden igaz veszek egy nagyobb vinyót (amit eddig el akartam kerülni de 20 ért már lehet jót kapni pl 250 Géset) és letesztelem. :) Remélem lesz annyira jó mint az XP, és átveszi a Vistának összes pozitívumát!
  • FefeeX
    #57
    Hát, azt kell mondjam, amig nem próbálod meg, nem is szeretsz bele.
    A géped annyira nem gázos, ezen már bőven jól fut a Win7. Az XP gyakorlatilag ósdi, csúnya, és átgondolatlan oprendszer a Win7hez képest, csak sokaknak fáj, hogy átstrukturálták, egyértelműbb helyekre pakolták a dolgokat. Hiába, a változás útjában az emberi butaság és csökönyösség áll főként... :)
    Szóval, ez olyan dolog, ha kipróbálod, valószínűleg nem akarsz majd visszatérni az XP-re. Bár van ellenpélda is (ahol a legerősebb a megszokottság)
    Az egyetlen negatívum a SoundBlaster kártyák supportja, az gyakorlatilag nulla. Win7/Vista alatt egy alaplapi integrált realtek cucc százszor rájuk ver sajna.
    Nekem eddig Win7 64 alatt minden megy, az is, ami Vista64 alatt nem akart futni, XP alatt meg igen.
    Hely... Hát igen, ez a legérdekesebb dolog... Egyrészt, a sok láma mind ultimatet telepít, mert az "kell" neki, holott tele van olyan dolgokkal, ami az átlagfelhasználóknak sosem kell, viszont a helyet foglalja.
    Home Premium azt szevasz, mondjuk 10 giga édeskevés, de hát, ez a rész az ez van dolog... :)

    És a nagy pozitívumok: DX11, aki játszik, az tudja. De már csak a DX10.1 kihasználásához is kell minimum Vista. 3850nél ez is érdekes lehet. Ha memóriát veszel, ahhoz meg mindenképp kell 64 bit... Abból meg se XP-t, se Vistát nem ajánlanék, nem a legjobbak a tapasztalataim...

    Szóval teljesen szubjektív dolog melyik tetszik jobban, én haladás párti vagyok, így mindenképp W7. Aki játszik új játékot, és van pénze vasra, az is W7et használ... Akinek nincs, azt meg eszi a sárga fene...
  • FefeeX
    #56
    Bárcsak az ilyen emberek halva születtek volna...
    Tudod mit? Ne vegyél levegőt, mert közvetetten azért is fizetni kell... Szívből ajánlom.
    Az még elfogadható, hogy valaki torrentezik, mert mielőtt megvesz valamit, az már gázosabb ha úgy kell neki, hogy nincs rá pénze. Az meg a legszánalmasabb, aki arra büszke, hogy lopja.
  • kovadam87
    #55
    Hát emberek, elolvastam a cikket, és az összes kommentet de ezúttal se lettem okosabb sajnos. Én még mindig XP Prof-ot használok, a Vista eddig még kimaradt az életemből. Most hogy bejött a Win7 látok benne fantáziát, és majdnem maradéktalanul biztos vagyok benne hogy a Vista-hoz képest kijavítottak benne sok hibát, és csiszolgatták viszont nekem nagyon úgy tűnik hogy ez a dolog még nincsen kiforrva valahogy..

    Félek attól hogy sok progi amit használnék nem menne vele, ill. játék. Persze a puding próbája az evés, és ez a másik bajom, hogy nekem C: meghajtóra 10 G van felszabadítva amin az XP könnyedén el tud huncutkodni és még marad is helye, de ennek a win csodának 16G szabad hely kell minimum, amit nem is igazán értek hogy mire fel o.O

    A gépem se nagy fény duplamag 2.8ghz, 2G ddr2 ram HD3850 512MB... lehet ehhez még elég az xp, vagy gyorsabb lenne a gépem win7 alatt? egyenlőre nem vagyok még képben de figyelem majd a válaszokat :)

    (win 1.1, win1.11, win95, win98, XP, utána meg sokat ittam lehet az gátolta a további fejlődést :D)
  • MasterChief
    #54
    Erre a postodra csak ezt tudom mondani:


    Na akkor elmondom, hogy egy program exe fájlának azért nem tudsz ikont cserélni, mert az ikonja bele van programozva. De ez mindig is így volt. Megoldás, ha csinálsz róla egy parancsikont, és annak változtatod meg az ikonját, így:
    Ikoncsere

    Aztán csak a te kedvedért bepipáltam azokat a jelölő négyzeteket, amik szerinted kipipálhatatlanok úgyhogy én a helyedben előbb kipróbálnám mielőtt hülyeségeket írkálok...
    Hozzáférések

    Az utolsó problémádat meg akkor nem értem. Milyen fájltársításokat akarsz te beállítani egy mappához??
  • chuky123
    #53
    És még ezé pénzt kiadni. Van nekik elég amit megfigyelésre használnak
  • mflex #52
    LOL!

    Viszont elképzelhető, hogy már rég megszokta a gyógyszer hatását!
    A rengeteg nick név és a windows fikázása, talán üldözési mániát és skizofréniát rejt(het) magában.

    Érdekes, én MAC user vagyok főleg, de soha nem trágyáztam a win7-et, sokan nem tudják, hogy mi a lófaszt kezdjenek magukkal, ebben élen jár vajonkiki (Flang3r) és a kb 50 alreg "barátja".
  • chuky123
    #51
    MS WINDOWS 7 ULTIMATE TORRENT editon 0.0 Ft
  • FefeeX
    #50
    MS Windows 7 Home Premium OEM 25.625 Ft
    MS Windows 7 Professional OEM 33.989 Ft
  • Doom54
    #49
    Lehet,hogy jó a Win7 ,de nagyon-nagyon drága:
    MICROSOFT Windows 7 Professional Magyar BOX 80.466Ft
    MICROSOFT Windows 7 Home Premium Magyar BOX 51.454Ft
  • Chris05
    #48
    Ja igen: A Vezérlőpult - Default programs lett a tab, amit keresgetsz. Eléggé bénán sikerült az elöző Post-omban, így gondoltam ideírom még egyszer neked címezve.
  • Chris05
    #47
    TC-nél a megoldás baromira egyszerű. Vagy nyomod a Ctrl+Shift-et indításnál és rögtön rendszergazdaként fut (Mert attól még, hogy superuser privilégiumaid vannak van a rendszer annyira okos, hogy nem hagyja, hogy minden szoftver rendszergazdaként módosítgasson mindent), vagy jobb klikket nyomsz rá, és a kompatibilitás fülön rendszergazdai futást választasz.

    Fájltipusok: Vezérlőpult - Default Programs (Gondolom magyarul alapértelmezett programoknak kellene, hogy hívják).
  • Gerygrey
    #46
    Én fél éve használom a Windows 7-et. XP-n ennyi idő alatt már jócskán lehetett érezni, hogy kezd elfáradni, egyre lomhább és lassabb lett, jó persze lehet registry-t buherálgatni meg ilyesmik de átlagfelhasználónak ehhez se kedve, se ismerete nincs.

    A hetes viszont még ma is ugyanolyan fürge, mint a telepítés napján...

    Nekem tetszik a tálca. Az a megoldás nagyon nem jön be, hogy csak az ikonok látszódnak, de szerencsére visszaállítható (ahogy XP-nél is mindig első volt telepítés után, hogy kilőjem az egy program = egy gomb kinézetet) viszont a gyorsmenübe pinnelhető mappák és projektfájlok pl Premiere-ben, nagyon jól jönnek a mindennapi munka során.

    UAC baromira idegesítő volt már a Vistában is, szerencsére kilőhető. Még mindig jobb mint az OSX, ahol minden egyes alkalommal jelszót kell megadni.

    Aero valóban csicsa, de nekem tetszik. A szép felhasználói felület számomra a kellemes munkakörnyezet része, akinek nem tetszik, még mindig választhatja a win95 dizájnt.

    After Effects renderelésben 10% sebességnövekedést hozott pusztán az XP lecserélése Windows 7-re, és a 64 bit révén lehetőségem van a memóriát is 8 gigára duplázni, így olcsón mégtöbbet kihozhatok a gépből.
  • B0nFire
    #45
    LOL! Te nagyon hülye vagy! Ezt a képedet elteszem emlékbe!

    Ez nagyon jó gyógyszer; írasd fel! Egyet bekapsz belőle reggel, és egész nap laza vagy. Én is szedtem; nem szégyen az.

  • B0nFire
    #44
    "Bekereteztem szép pirossal mind két képen, ha így sem találnád meg...
    http://i38.tinypic.com/fk9vf9.jpg
    http://i37.tinypic.com/5lywpz.jpg"
    - Kár volt, mert ez pont nem segít! A mappa ikoncseréjét megtaláltam; nem arról beszéltem, hanem a fájlok ikonjainak cséréjéről! Amit a második képen bemutatsz, de én továbbmegyek egy kattintással, és áruld már el, légy szíves, hogy ebben az ablakban te hol cserélsz ikont??? Ugye, hogy sehol? Csupán a program társítását állíthatod be, semmi többet. Én
    erről a tabról beszéltem, vagyis ennek a hiányáról!

    Ezen a harmadik képen te magad demonstrálod kiválóan, hogy az általad bemutatott jelölőnégyzetek inaktívak! Nem tudod kipipálni! Legalább megpróbáltad volna, mielőtt a screenshotot beposztolod!

    Szóval a három demonstrációdból három defektes. Gondolod, hogy nem keresgéltem napokig a beállításokban, és olvastam át cikkek, leírások garmadáját, mielőtt ezt felemlegetem? Általában először szeretek meggyőződni valamiről, mert nem szeretnék a végén tökhülyének látszani. Az ikonok cseréjére mindenhol csak külső programot ajánlanak. Azok, akik már január óta nyúzzák ezt a rendszert, és mondhatni van már benne rutinjuk.

    A driver hiánya miatt egyáltalán nem a Win7-et szidtam, habár így visszaolvasva tényleg félreérthető volt, amit leírtam. Csupán le akartam szögezni, hogy nincs. Tudom, hogy nem az MS dolga.
  • cateran
    #43
    -Fejvakaras-...nekem default beallitasokkal,a TC problema nelkul csinal konyvtarakat...senki sem kerdez ra semmire..(7.50RC1,64bites Win 7)
  • MasterChief
    #42
    Bekereteztem szép pirossal mind két képen, ha így sem találnád meg...
    http://i38.tinypic.com/fk9vf9.jpg
    http://i37.tinypic.com/5lywpz.jpg

    Az UAC ha nem tetszik, kikapcsolod. Elsősorban arra találták ki, hogy a hozzá nem értő felhasználóktól megvédje a rendszert. Bár nem hiszem, hogy ez sikerül neki, de szép próbálkozás. Másodsorban segít a kártevők kivédésében. Amúgy a kikapcsolás előtti fokozat már csak akkor kérdez, ha rendszerfájlt akar módosítani egy program.

    Az, hogy nem hagy belekontárkodni alapból a rendszerfájlokba szintén az UAC-hoz hasonló okból van így. Alapból minden rendszermappához felhasználóként férsz hozz, aki nem módosíthatja azt. Total Commander ilyenkor pl megkérdezi, hogy akarod-e rendszergazdaként módosítani a fájlt. Erre igennel válaszolva gond nélkül megteszi. De ha te mindenáron azt akarod, hogy te bármikor bárhogy módosítgasd a rendszerfájlokat, akkor itt ezt is beállíthatod:
    http://i37.tinypic.com/wv4olu.jpg

    Azt nem tudom miért nem hagy téged az asztalra menteni, de biztos vagyok benne, hogy te configoltál valamit félre. Mert alapból lehet.

    Ezt a font átnevezgetősdit én sem értem miért kellett...

    Azért, hogy nincs driver a hangkártyádhoz a hangkártyád gyártóját szidd. Nem a Windows 7 hibája. Ha minden létező driver includeolva lenne a Windowsban, akkor meg azért menne a sírás, hogy miért foglal 50GB -ot.

    Justil:
    A Windows Explorer tényleg nem a legjobb, én is TC-t használok és 64 bites a rendszerem. A kettő nem zárja ki egymást... Ugyanúgy futathatsz 32 bites alkalmazásokat 64 bites rendszeren. Egyedül a drivereknek kell klappolnia.
  • B0nFire
    #41
    Általános fájlkezelésre én sem használom sem az Intézőt, sem a Commandert. Dokkot használok, aztán egyik ablakból a másikba gyorsbillentyűkkel megy a fájlkezelés. Hála a snapnek, ezt most már kényelmesebben is meg tudom tenni. A Commandert speciális feladatok ellátására használom. Pl vannak olyan mappák, amelyeket másképp sehogy sem láthatsz Windowsban, még akkor sem, ha be van kapcsolva a rejtett mappák mutatása. Egy csomót elsumákol a Win, a Commander viszont megmutatja. Továbbá fájldarabolásra és egyesítésre is használom + amint említettem keresésre meg hasonlókra.

    Jó a TC, mert iszonyat gyorsan lehet vele dolgozni, már ha megtanulja valaki az apró trükkjeit, például a gyakran használt mappákat felvetetni a gyorslistájába (CTRL+D és az aktuális könyvtár hozzáadása), valamint nálam be van állítva a Backspace, hogy ugorjon a Sajátgépbe, és mindent billentyűről lehet benne vezérelni milliószor gyorsabban, mint egérrel.

    Ezer+egy jó dolgot tud a TC, csak sajnos már nem tanítják. Nem elég trendi. Pedig a DOS parancssora után a Norton Commander felüdülés volt anno. Nem véletlen, hogy ellopták, és TC, illetve WinCommander lett belőle, olyan praktikus volt. Persze a mai TC-k már lefőzik tudásban az akkori NC-ket, de jól ki volt találva az alapkoncepció.