38
  • zbory
    #38
    a wii alap gondolata, hogy az alkalmi meg a party játékosokat vonja be. a jó eladásokhoz semmi szükség "komolyabb" játékokra
  • JeD
    #37
    Azért a Zelda szerintem elég "epic". Mario persze más tészta :) De tényleg elkéne egy-két komolyabb game...
  • Zozo76
    #36
    Gyerekek, akarki akarmit mond, a Nintendo fantasztikus egy ceg. Nezzetek a tenyeket: Gyenge hardwarrel, amit tenyleg csak a mozgaserzekeles tart eletben, ami eleg sok jateknal ahogy olvasom a cikkeket meg nem is mindig szerepel a legjobban, ennyire, latvanyosan harmat jatek felhozatallal (komolyabb jatekokra gondolok, nem zeldakra meg mariokra (abba mar szerintem a japanok is bele untak), sikert-sikerre halmoz. Pedig a gep cuki, es bar nekem nincs, szerintem egyatalan nem rossz, szoval nem a rossz szajiz miatt irom ezt. ;)
  • greg971
    #35
    Egy a lényeg , én jól számolok , egy fejlődésre kiélezett cégnek , és az nem pistabácsi magyarországi lefolyótető gyártó cége lesz , tehát minden ilyen cég , nettó 20 %-os haszonnal kell számolnia . Ha ez nincs meg , akkor egy cég először csak vegetál , utána csődbe megy . A 20%-os haszon , a nettó hasznot jelenti . Ezzel lezártnak tekintem részemről a nintendó egyeduralkodó helyzetéből adódó nyereségnövekedést .
  • zola2000
    #34
    A másik dolog amiről még senki sem írt az az, hogy a nintendonak durva haszna van a szoftverereladásokból is. Asszem kb 20millió wiifit fogyott, több mint 10millió mario kart wii és super smash brothers brawl, több mint 5 millió super mario galaxy, legend of zelda: twilight princess, metroid prime 3, és azért ha külső cég játéka fogy jól abból is jár a nintendonak (pl resident evil u.c.) néhány dollár példányonként. Ja és wiiből csak 50 millió van kinnt, addig dsből 100millió...
  • dez
    #33
    Szóval, amiről én a #3-asban beszéltem, "brutto" nyereségnek nevezve, az itt a 2.-nak felel meg. (Igaz, ebből már le van vonva a termékek minden költsége, nem csak a gyártási költség. Továbbá a nagyker+kisker árréssel sem foglalkoztam, hamu a fejemre.)

    Persze ez a 6.148 milliárd nem csak a Wii-ből származik, de szerintem 1-2 milliárd biztos. (Ehhez csak annyi kell, hogy a 250 dollár fogy.ár gyártási költségen felüli részének 16-33%-a maradjon a Nintendonál.)

    Az már egy másik történet, hogy ebből utána lejönnek a cég működési költségei, az adók, és más effélék! Pontosan így lesz belőle netto, azaz adózott, tiszta nyereség.

    Aztán, miért ne lehetnék kíváncsi, mi a sorsa ennek a rengeteg pénznek, amit a Nintendo most megkeres? Oké, egy része adó. (Adóra + részvényesek részesedésére másfél milliárd megy összesen.) De a többi? Korábban töredék ennyiből is ki tudott jönni, most meg 2 milliárd csak a működési költség (bár ebben benne lehet a sw/hw fejlesztési költség is, de így sem kevés). Nem részletezett dolgokra 500 millió. És ott van még a 2,26 milliárd tiszta haszon. (Ez valószínűleg megy a bankba.)
  • dez
    #32
    tendo :)
  • dez
    #31
    Na, nézzük a Nindendo PDF-jét (#24-ben linkelve), és próbáljuk értelmezni! (Átszámoltam dollárra.)

    1. Net sales (bevétel): 14,683 milliárd

    2. Gross margin (Revenue − Cost of Goods Sold): 6,148 milliárd

    Operating income (bevétel - működési kiadások): 4,277 milliárd

    Income before income taxes and extraordinary items: 3,87 milliárd

    Income before income taxes and minority interests: 3,8 milliárd

    Net income (tiszta haszon): 2,26 milliárd
  • dez
    #30
    Bocs, ezt a forgalom dolgot visszavonom.
  • dez
    #29
    Először én is annak neveztem, de aztán gyorsan rájöttem, hogy az tényleg nyereség (de még nem a tiszta haszon), és ki is kijavítottam magam.
  • dez
    #28
    De igen.
  • dez
    #27
    Mint az alább linkelek alapján láthatod, a cég brutto nyeresége 2008-ban 4,27 milliárd dollár. Arra persze csak tippelni lehet (hacsak nem találunk pontosabb adatot), hogy ebből mennyi a Wii érdeme, de nem hiszem, hogy csak töredéke.

    "Szerinted a 20% az melyikhez van közelebb?"

    Forgalom 20%-a != bevétel 20%-a. (És itt a 100%-ban benne van a gyártási költség is, amit én már levontam.)

    "Hogy a bevételt ne keverje a haszonnal."

    Nem kevertem. Hiszen eleve levoltam a gyártási költséget (ami benne van a bevételben, de költségként levonódik), és a többi költséget is említettem.

    "És a haszon NEM EGYENLŐ csak a szállítási költséggel csökkentett bevétellel."

    Ne csúsztass most már egyre jobban, ilyet én nem írtam, ezt te képzelted bele. Látod, ez is nagy különbség!

    "És hogy a hova teszik a pénzt kérdésre ez a válasz hogy millió más költség is van meg adók egebek...."

    Jól van. De ezt leírhattad volna ilyen formában már az elején, a sok sallang nélkül.
  • Ruley
    #26
    Tévedsz.
    Most nem találtam hirtelen másik szépen rendezett forrást ahelyett amit bevételnek kiáltottatok ki, de itt van néhány példa:
    http://www.usatoday.com/tech/products/2008-07-30-1458808774_x.htm -a profit of 107.27 billion yen ($996 million) from April through June[2008]

    http://www.engadget.com/2008/01/24/nintendos-2007-profits-almost-double-fiscal-2006/ - Profit for the nine months leading up to December 31st [2007] was $2.45 billion

    Most így kapásból 12 hónapra vonatkozó 3 és fél milliárd dollárnyi PROFIT említését szedtem össze...
  • Lory87
    #25
  • dez
    #24
    Nos, itt vannak a Nintendo számai. A tiszta nyereség (net income = net profit) 2008-ban a forgalom (ha jól tudom, ez a sales)[/u] 15.4%-a. De már kicsit megkavarodtam ezek miatt az úgy tűnik, profittal színomímaként használt income-ok között, hogy itt melyik a nyereség.

    Elismerem, kevésbé félreérthető lett volna a dolog, ha nem csak előre jelzem, hogy az összegből lejönnek még a költségek (kivéve gyártási költség, mert az már lejött), hanem utána is odabiggyesztem, hogy (mínusz költségek).
  • Lory87
    #23
    http://www.sg.hu/kep/faces/vigyor1.gif
  • Nailboy
    #22
    Dez mielőtt tovább menne itt a fröcsögés ismerd már el hogy szó nincsen milliárdos haszonról.

    Mert tök mindegy hogy csűröd csavarod a hozzászólásokat, a tény az tény.

    Nincs se netto se bruttó 6 milliárdos haszna a Nintendónak.

    Csak bevétele.
  • Nailboy
    #21
    Greg ha figyelmesen követted volna a beszélgetést akkor nem nekem kívánnál jó számolgatást hanem deznek.

    Ő hatmilliárd ""bruttó" nyereségről" beszélt.
    Én meg azt mondtam hogy egy nullával elnézte a nagyságrendet.

    Szerinted a 20% az melyikhez van közelebb?

    Te is tök ugyanazt írod amire felhívtam dez figyelmét.
    Hogy a bevételt ne keverje a haszonnal.
    A kettő között ég és föld van.
    És a haszon NEM EGYENLŐ csak a szállítási költséggel csökkentett bevétellel.

    És hogy a hova teszik a pénzt kérdésre ez a válasz hogy millió más költség is van meg adók egebek....

    Nem is értem miért nekem írod ezt a választ.
  • dez
    #20
    Ja, és még annyit, hogy a kifejlesztési költség NEM számít bele, mivel az évekkel ezelőtt képezte a kiadás részét.
  • dez
    #19
    1. Nem. Vedd észre, hogy a te #6-os hozzászólásod volt a lekezelő, nagyon is! Jószerivel teljesen hülyének nézel, csak nem mondod ki. Az én reagálásom a felháborodottságomat fejezte ki.
    1.1.a Szálka-gerenda tipikus esete... Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
    1.1.b. A figyelmed felhívása arra (hozzád hasonló sílusban, csak megszorozva 1.5-tel), hogy kissé elkerülte a figyelmedet az az "stb." és a "brutto", ill. hogy ez nyilvánvalóan csak egy nagyságrendi becslés, szerintem nagyon is észérv, és nem pedig fröcsögés. (Fröcsögésnek a te #9-esed nevezhető, ha már itt tartunk.)
    (1.4. Még sosem írtam külömbségnek, de sikerült kicsit felhúznod.)

    2. Nem-e!? Hát pedig láthatóan teljesen figyelmen kívül hagytál lényeges mondatrészeket, jelzéseket.

    3. Nehogy kiszúrja a szemed a #14-es, egy hsz-szel feljebb... (Júj, most is biztos nagyon lekezelő voltam... Csak talán jogosan.)

    4. Milyen 6 millió dollár? Nem ismered a számokat?
  • greg971
    #18
    ezt írta DEZ : dez ma 10:36 | privát | válasz erre | #3
    Számoljunk! Ha a 160 és 88 dollár átlagát veszem, 50 millió darab eladása után a "brutto" (lejön majd belőle a szállítási költség, stb.) nyereség 6'200'000'000 dollár. Nem semmi summa... Hová a fenébe teszik ezt a sok pénzt?


    Te erre ezt válaszoltad . : Nailboy ma 16:57 | privát | válasz erre | #6
    Sehova nem teszik mert a számításod rengeteg ponton hiányzik.

    1.)"Nagyvonalú vagy" ha szerinted csak a szállítási költség jön le..
    Lejön még számtalan dolog, de jópár ordító dolog a szállításon kívül:
    - Marketing költségek
    - Kiskereskedelmi árrés
    - Konzol kifejlesztésének költsége
    - És még millió 1 dolog
    Hát ez bizony nem 1%..

    2.) Ne vedd az átlagát mert közel sem biztos hogy egyenletes volt az előállítási ár.

    3.) Ne felejtsed el hogy ez egy Japán cég, kitudja mennyit nyertek vagy buktak eddig az árfolyamkockázaton, mivel nem dollár Japánban a helyi fizetőeszköz. Sőt ahol gyártják meg lehet hogy mégrosszabb a helyi valuta helyzete...

    Ha okosabb és bölcsebb lennél , és talán otthon mozognál a vállalati , fejlesztési , marketing költségekben , akkor tudnád , hogy a bruttó bevétel 20%-a a tiszta nyereség egy jól működő vállalatnál . Ez tény .

    Na szóval .. számold ki szépen a 2008-as bruttó bevételt , és vedd a 20 %-át . Na ezt pörgesd le magadban dollárral , vagy euroval .. Sok számolástkívánok neked .
  • Ruley
    #17
    OK, a milliót elírtam, (egyébként jól olvastam le, és ezzel akartam dez-t alátámasztani, csak elírtam, de mindegy)

    Viszont az biztos hogy profit, elvégre más cégeknél ugyanabban a táblázatban negatív is van, negatív bevételről meg még nem hallottam.

    Egyébként ha engem kérdeztek, dez kezdte egy enyhe "szótár"-as beszólással, Nailboy ésszerű ellennvetésére, aki viszont ezután jött a "sületlenség"-gel olyan dolog miatt amiben ráadásul nem volt igaza, és ez után jött dez a "bunkóság"-al, ami szerintem mindíg is egy olyan "aki mondja másra..." hatású szófordulat volt, mármint aki szóba hozza az egy.. nos... pont az.

    Ezzel most gondolom nem lettem túl népszerű de vegyük figyelembe hogy két olyan emberről van szó akik egy nagy nullán vitatkoznak...
  • Nailboy
    #16
    1. Emeljed ki légyszíves az első hozzászólásomban a bunkóságot.
    1.1. Majd ezek után nézzed meg te milyen lekezelő stílusban válaszoltál. És csak védekeztél fröcsögtél ész érvek helyett.
    1.2. Most is te sértegetsz.
    1.3. És ezzel vádolsz másokat ahelyett hogy cáfolni próbálnál. Szánalmas.
    1.4. kölömbség helyesen különbség

    2. Ezen jót nevettem. Nekem nincsenek problémáim.

    3. Ez a mondatod többszörösen hibás, kérlek javítsd hogy értsem!

    4. Ez alapján konkrétan az igazolódott be hogy sületlenségeket beszélsz. A 6 millió dollár és az általad írt 6,2 milliárd között nagyságrendnyileg egy ezerszeres különbség van. Hogy hogyan jött ki neked ebből hogy téged igazol azt elképedve nézem.
  • dez
    #15
    Ehhez még annyit:
    "In U.S. business and financial accounting, the term "income" is also synonymous with revenue; however, many people use it as shorthand for net income, which is the amount of money that a company earns after covering all of its costs.

    Net income is also called net profit."
    link
    (Valószínű itt is ilyen értelemben lett használva, tehát ez itt tényleg a nyereség.)

    Tehát, bár arról itt nincs adat, hogy ez a nyereség mekkora részben jön a Wii-ből és mekkora részben a többi termékből, szinte biztos, hogy sokkal nagyobb nyereségük van a Wii-n, mint a DS-en. Ehhez jön még a szoftvereladás. Végső soron dollármilliárdokat keresnek, amiből egy jelentős részt a Wii hoz.
  • dez
    #14
    ezés, írj
  • dez
    #13
    1. Kultúrált kijavítás és bunkó beszólás között van némi külömbség, hosszú körmű fiúcska.
    2. Még ha lett volna értelme kijavítanod, de inkább a szövegértelmezési problémáidat bizonyítottad.
    3. A pofázás és "sületlenség"-ezért helyett így valami konkrétumot...
    4. A Ruley által linkelt adatok alapján úgy tűnik, nem lőttem annyira mellé.
  • dez
    #12
    Először neked válaszolok.
    a. Az ott nem profit, hanem bevétel.
    b.
    2007: $1,934,765,440 <- ez itt nem 1,9 millió, hanem 1,9 milliárd
    2008: $4,277,791,600 <- ez itt nem 4,2 millió, hanem 4,2 milliárd
  • Ruley
    #11
    1. A Nintendo a Wii megjelenése óta 6 millió $ profitot szerzett, beleszámolva mindent, tehát a DS, és a szoftver bevételeket is:
    http://www.vgchartz.com/forum/thread.php?id=57802

    2. Árat csökkenteni úgysem fognak, azért nem mert csak önmagukkal állnak versenyben. Itt üt vissza az a Microsoft marketingduma hogy a Wii nem számít, mert más a célközönsége.
    És épp ez teszi lehetővé, hogy Amerikában lekörözi az olcsóbb xbox360-t, Japánban meg lekőrözi őket a drágább PS3, mert egy friss fogyasztóréteget találtak, akiket nem arról kell meggyőzniük hogy ilyet vegyenek 360 helyett, hanem arról hogy egyáltalán miért is éri meg játszani, amiben nem olyan sokat számít az ár, inkább az alkalmas szoftver, és a kontroller.

    3. A hardveren nem szokatlan profitra szert tenni, ezt csinálta az összes korábbi Nintendo konzol, és ezt csinálta a Sega.
    Ez egyedül, kizárólag a Sony rögeszméje, hogy a minuszér' árult konzoljukat elárasszák szoftverrel és abból hozzák be az árat.
    (A Microsoft köztes megoldást talált, pénzt buknak a hardveren, és NEM pótolják be a szoftverrel, LoL)

  • zola2000
    #10
    Nem csökken a wii ára, sőt angliában leesett a font, ezért ott 20 fontal drágult is a wii pár hónapja. És nem tudom a grafikája nem éri el az x360 szintet de kb megfelelő, és van rá néhány igazán minőségi nintendo játék (mario galaxy, zelda tp, metroid prime 3), van rá néhány jófajta horror játék (manhunt2, mad world, fatal frame 4, house of dead overkill, resident evil u.c.), néhány JRPG, és FPSre különösen jó a wii és kb ennyi. X mellé második gépnek jó a wii, de ez még nem indokolja az 50milliós eladást...
  • Nailboy
    #9
    Én tudom mi a különbség a nettó és a bruttó között. És a haszon definíciójával is tisztában vagyok.

    Te viszont úgy tűnik nagyon nem, mert nem írnál ekkora sületlenséget.

    Majd amikor valaki kijavít nem mondanál másodszorra csak egy fele akkora sületlenséget.

    A 3 milliárddal is nagyon de nagyon el vagy tévedve...

    Tehát a nagyságrendet nem sikerült pont eltalálnod.

    A lényeget.

    Ami az alapja lenne a morgolódásodnak hogy hova teszik a pénzt.

    Nem teszik sehová, mert nincs az az összeg amit feltételezel.

    Minimum egy nullával mellélőttél.

    Ráadásul ha kell válasz is hogy hova teszik a pénzt máris megérkezik: termékfejlesztésbe és a részvényesek osztalékába...
  • valaé valaé ná
    #8
    Hüjék.
  • dez
    #7
    1. Ha nem tudod, mint jelent az "stb." és a "brutto", akkor nézd meg a szótárban... Senki sem mondta, hogy 1%. De közelebb van ahhoz, mint a 100%-hoz (mely esetben 0, azaz nulla lenne a nyereség). De ha 50%-nak vesszük, a végösszeg akkor is több, mint 3 milliárd dollár.

    2. Akkor most nézd meg a "ha"-t is! Csak egy nagyságrendi becslés volt, nem pennyre pontos számítás. (Ha nem tudod, mit jelent a nagyságrendi... Tudod, szótár!)

    3. Nem felejtettem el.
  • Nailboy
    #6
    Sehova nem teszik mert a számításod rengeteg ponton hiányzik.

    1.)"Nagyvonalú vagy" ha szerinted csak a szállítási költség jön le..
    Lejön még számtalan dolog, de jópár ordító dolog a szállításon kívül:
    - Marketing költségek
    - Kiskereskedelmi árrés
    - Konzol kifejlesztésének költsége
    - És még millió 1 dolog
    Hát ez bizony nem 1%..

    2.) Ne vedd az átlagát mert közel sem biztos hogy egyenletes volt az előállítási ár.

    3.) Ne felejtsed el hogy ez egy Japán cég, kitudja mennyit nyertek vagy buktak eddig az árfolyamkockázaton, mivel nem dollár Japánban a helyi fizetőeszköz. Sőt ahol gyártják meg lehet hogy mégrosszabb a helyi valuta helyzete...
  • Alwares
    #5
    Engem érdekelne a Wii, de ilyen áron nekem nem kell. Főleg mivel ezt régóta tudni, hogy ilyen olcsó....
  • Banano
    #4
    el
  • dez
    #3
    Számoljunk! Ha a 160 és 88 dollár átlagát veszem, 50 millió darab eladása után a "brutto" (lejön majd belőle a szállítási költség, stb.) nyereség 6'200'000'000 dollár. Nem semmi summa... Hová a fenébe teszik ezt a sok pénzt?
  • hodobaj
    #2
    A kérdés minek csökkenteni ha így is veszik mint a cukrot?
    A Nintendo egy cég nem jótékonysági hivatal amíg ő sokat keress ezen az áron addig nem csökkent.
  • Aramir
    #1
    http://index.hu/tech/uzlet/2009/04/09/nem_csokkent_arat_a_nintendo/