12410
  • IXEMGabeo
    #12168
    Squid game angolul van fent Netflixen, de ha valaki szeretne jó sorozatot látni feltétlen nézze meg.

    (Dél Koreai sori amúgy)
  • Csaba007
    #12167
    Szerintem Any$d lesz az! De ez Spoiler...
  • robicarlos6
    #12166
    Szerintetek a keresztanyuban ki a makkosszállási madonna?
  • Bokafix2
    #12165
    Nekem a Money Heist tetszett még ennyire.
  • Synchronous
    #12164
    Nyerd meg az életed

    Ledaráltam mind a 9 részt, és csak ajánlani tudom... kurva jó.
  • extra sensory
    #12163
    Igen, kiragadtad, és pont ezért nem érted az írásszövegeket, amiket idézel... sőt kontextusában sem tudod őket látni, mivel más helyeken meg azt írja, hogy Istent nem fogadhatja be sem az ég sem a föld, és nem lakozhat itt (1Királyok 8:27). De Mózesnek is megmondta Isten, hogy senki nem maradhat életben a jelenlétében (2Mózes 33:20).
    János evangélium 1:18 --> "Az Istent soha senki nem látta"
    János 1. levél 4:12 --> "Az Istent soha senki nem látta"
    Ha ténylegesen lejött volna, akkor látták volna, és megdőlne az a kijelentés is, hogy nem fogadhatja be az ég és a föld. A "leszáll az Úr" nem jelent többet, minthogy a nevezett időpontban a földdel foglalkozott Isten, és a népére irányult a figyelme. És ha ő ténylegesen mindenható, ahogy a Biblia írja, akkor mi szükség lenne arra, hogy lejöjjön ide? Anélkül is tudja mi folyik a földön, és anélkül is kapcsolatba tud lépni azzal akivel akar.
  • Kojiro
    #12162
    Mózesre kurvára nem figyelt senki és ő akart lenni a nagy vezető, ezért kitalálta, hogy "mindenki szeme láttára" találkozik az Úrral, akitől megkapja majd a parancsolatokat, amiket ő (Mózes) fontosnak tartott és be akart tartatni, de mindenki leszarta.
    Megjósolta, hogy majd jön az Úr és valamelyik pribékje felgyújtotta a fél hegyet, kürtöt fújt, majd ott várta Mózest a kőtáblákkal, valami védett helyen.
    A többit majd csak Mózestől hallották, hogy pontosan, mi történt, hiszen lentről a tűztől meg a füsttől úgyse látott senki semmit.
  • stargatelost
    #12161
    Jó kis UFO leírás korabeli szemmel
  • cateran
    #12160
    1Móz 11,4-8
    ".......Az Úr pedig leszálla, hogy lássa a várost és a tornyot, melyet építenek vala az emberek fiai........"
    2Móz 19,11-12.16-19
    "„És legyenek készen harmadnapra; mert harmadnapon leszáll az Úr az egész nép szeme láttára a Sinai hegyre..........s lőn harmadnapon virradatkor, mennydörgések, villámlások és sűrű felhő lőn a hegyen és igen erős kürtzengés; és megréműle mind az egész táborbeli nép. És kivezeté Mózes a népet a táborból az Isten eleibe és megállának a hegy alatt. Az egész Sinai hegy pedig füstölög vala, mivelhogy leszállott arra az Úr tűzben"
    Hat ennyit arrol, hogy nem szall ala a mennybol....van meg par eset amugy, amikor alaszallt, csak kiragadtam 2 peldat
  • robicarlos6
    #12159
    A Netflix megmentette a Manifest-et.Jön a 4. évad A sok értelmetlen sorozat lelövése után az első értelmes netflix lépés
  • Sequoyah
    #12158
    Mindegyik jo, de mindegyiknek mas es mas a stilusa. Szoval teljesen normalis hogy valakinek az egyik tetszik jobban, valakinek meg a masik.
  • hawkie22
    #12157
    Nem tudom, melyiket nézted végig, a Loki nagyon jó lett, ha ilyen lesz a többi rész is, akkor a What If...?-el se lönek mellé, a Sólyom és a Tél katonája, na arról lehetne vitatkozni, hogy tetszik vagy sem, az uccsó részt nem láttam belöle, a WandaVízió egyelöre kimaradt nálam.
  • LasDen #12156
    1 marvel sorozatot megnéztem, 2-t elkezdtem. a többi már nem érdekel....
    Utoljára szerkesztette: LasDen, 2021.08.15. 11:11:30
  • hawkie22
    #12155
    Témaváltás:
    kinek hogy tetszik a marveles What If...? sorozat elsö része? Szerintem egész jó lett, én jól szórakoztam rajta.
  • extra sensory
    #12154
    Szerintem már is így is erően off ez a téma ide, de ha gondolod privátban válaszolok.
  • Metalmilitiakid
    #12153
    Sejtem kellően elege van már mindenkinek.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval öljünk meg valakit azért most mert később gonosz lesz? Nem csináltak ilyet mások is, sokszor tőlük eltérő bőrszínű és vallású emberekkel? Öljük meg Hitler-t amíg csecsemő? (És igen eljutottunk oda mint minden vita hogy előkerül Hitler xD) De ezt te se gondolhatod komolyan hogy az egy teljesen jogos és átgondolt dolog, hogy még adott pillanatban csecsemőket és járni alig tudó gyerekeket öljön meg. És ha már itt tartunk, hogy Isten 120 évre előre tudta hogy mindenki gonosz lesz akkor ő tette gonosszá az embereket, mert hát minden az ő akarata nem? Neki van a tökéletes terve.Szóval csak azért gonosszá tette őket hogy majd egyszer a kedvére megölhesse őket mind. Nem tudod nekem megmagyarázni hogy ebben nem volt semmilyen kegyetlenség és főleg ha nem féktelen akkor meg még kegyetlenebb mert előre eltervezte, gyakorlatilag saját szórakozására kiirtotta az emberiséget, ami lássuk be egy kicsit rosszabb mint a random szex és mulatozás. Az meg hogy nem haltak ki az állatok az egy dolog de millióik haltak meg ártatlanul úgy hogy ők semmit nem tettek. Ha Isten ennyire nagy hatalmú akkor miért nem csak az embereket ölte meg? Az meg hogy most az volt írva, hogy mindenki teljesen romlott és gonosz volt az meg, hogy is szól a mondás "A történelmet a győztesek írják.", szóval pont azt írhatott amit akart miután már mindenki halott volt, tudom hogy az egész kitalált, de így is annyi lyuk van benne ami csak jobbra balra értelmezgetéssel hozható ki úgy hogy tényleg nem csak egy népirtás mert olyan kedvem volt az egész történet.

    Utoljára szerkesztette: Metalmilitiakid, 2021.08.12. 22:28:11
  • extra sensory
    #12152
    Nem tudom olvastad-e azt a beszámolót teljes egészében, de akkoriban a gonoszság úgy elhatalmasodott, hogy Özönvíz volt a büntetés érte. Minden ember romlott volt, rendszeresen állatokkal közösültek, csecsemőket égettek el bálványoknak, mindennapos volt az elnyomás, rablógyilkosság, erőszak, stb. Az "ártatlan" gyerekekre is ez a sors várt, mert felnőve ugyanolyanok lettek mint a szüleik. Ez részletesen le van írva a Pentateushus-ban.
    Ráadásul 120 évvel előre be lett jelentve a katasztrófa. Azaz kaptak lehetőséget, hogy korrigáljanak a viselkedésükön és megmeneküljenek, de semmi nem változott. Tehát az ártatlan gyerekek is olyanná váltak mint a szüleik, hiszen az Özönvízről szóló bejelentés és a katasztrófa eljövetele közötti időben emberöltők nőttek fel. Ehelyett Noét akarták megölni, aki figyelmeztette őket. Nekem ez nem tűnik szabadjára engedett ellenőrizetlen haragnak. Az állatok fajai meg be lettek gyűjtve a bárkába, tehát ők sem haltak ki.
  • Metalmilitiakid
    #12151
    Itt igazából az ösztön részről nem egyezünk akkor nem is annyira a vallásról. Szerintem ha egy özönvíz nem egy ellenőrizetlen szabadjára engedett harag akkor semmi. Minden állatot (ami ugye nem lehet bűnös) és minden embert is (akik közt biztos volt ártatlan és gyerek és társai) megölt. Itt nem volt törvény és büntetés az csak egy sima globális népirtás volt. És mondhatni itt se önuralom se megbocsájtás nem volt.
  • extra sensory
    #12150
    A kereszténység alapvetése szerint az ember teomorfnak lett teremtve ( azaz Isten képmása), tehát nem az Isten hasonlít jellemvonásaiban az emberhez, hanem épp fordítva. De az, hogy érzelmeket mutat, semmiképp sem feleltethető meg az ösztönlény természetnek, mivel ha esetleg olvastál Ószövetséget és Újszövetséget, akkor világosan látni fogod, hogy az Istennek törvényei és elvei vannak, és előre megmondta a szövetséges népének, hogy mivel jár a törvényeinek betartása és be nem tartása.
    Semmiképpen sem szabadjára engedett és ellenőrizetlen haragról van szó, hanem olyanról, amit mindig az ellenőrzése alatt tart. Akit viszont ösztönök irányítanak az nem tud önuralmat mutatni, vagy megbocsátani.
  • Metalmilitiakid
    #12149
    Az hogy nem jön le az emberek közé az nem azt jelenti hogy minden érzelem/ösztön felett áll szerintem. A keresztény isten is haragos, féltékeny meg még jó pár emberi jellemzője van ami nem kellene hogy legyen egy istennek ha tényleg minden felett áll mert hát mit érdekli, meg főleg ha ő kreált mindent és minden az ő terve szerint történik. Csak azért elpusztított egy várost mert már nem őt imádták. Szintén az Islam-ban is ott van, hogy pusztítsatok el mindenkit aki nem bennem hisz, ami megint féltékenység és harag. Szerintem ezek tök átlagos dolgok minden vallásban nem csak a görög/római/viking verziókban. Persze nem minden vallásban piálnak meg lakomáznak de az csak egy része.
  • extra sensory
    #12148
    Hogyne lenne... a judaizmusban, a kereszténységben, de még az iszlámban is mindenek felett álló entitásként jelenik meg az Isten. Nem jön le a földre, nem folytat viszonyt semmilyen teremtménnyel, és nem hatnak rá ösztönök, hiszen nem is hús-vér lény. A Tórában Isten konkrétan azt mondja Mózesnek, hogy nem láthatja őt ember élve, mert megsemmisülne a jelenlétében.
    Az ókori mitológiák istenei meg egyértelműen emberiek, és emberi jellemvonásokat hordoznak magukban, amiből tisztán látszik, hogy emberi kreálmányok: lerészegednek, duhajkodnak, kicsapongóak, hedonisták, stb.
    Ezért is mondtam, hogy ez az istenkép szánalmas, mivel nem ilyennek kellene lennie, és ezt onnan tudjuk, hogy számos vallásban épp ennek az alternatívájaként jelenik meg Isten: magasztosságot, méltóságot, emberfelettiséget sugall.
  • extra sensory
    #12147
    Ezért mondtam rájuk, hogy szánalmasak.
  • Metalmilitiakid
    #12146
    A legtöbb "isten" mind ember mintájára lett kitalálva, szóval szerintem egyáltalán nem meglepő, hogy jelen van a szexualitás. Nem is tudom, hogy van-e vallás/mitológia ahol az isten tényleg ilyen minden felett álló, semmi nem hat rá entitás lenne. Esetleg talán a Flying Spaghetti Monster, de azt a "vallást" nem ismerem eléggé.
  • Zsoxx
    #12145
    Zeusz is földi nőt dugott.
  • extra sensory
    #12144
    Szexualitásról volt szó a jelen kontextusban. Én ezekre az ösztönökre gondoltam.
  • Metalmilitiakid
    #12143
    Ezt a tényt honnan vetted, hogy egy isten nincs alávetve az ösztön világnak? Kb majdnem minden vallásban/mitológiában van legalább harag, de még egy rakás más ösztönszintű érzelem is az adott isten részéről.
  • extra sensory
    #12142
    Ezért is szánalmasak ezek a mitológiai istenek, hiszen az isteni mivoltnak épp az lenne a lényege, hogy nincs alávetve az ösztönvilágnak, sem a természetnek, hanem épphogy ő kreálja az ösztönöket a nála alacsonyabb rangú lényeknek, bizonyos célok elérése érdekében, és természetesen kangörcs nélkül koordinálja a világegyetemet.
  • LasDen #12141
    mondjuk inkább azt, hogy minden isten minden mitológiában még a legyet is reptében és légyként is mindent megdugott reptében...
  • Metalmilitiakid
    #12140
    Ha jól emlékszem mitológia szerint Loki még a lovakat se vetette meg :D
  • SzirmosSzisza
    #12139
    Mondjuk azon nem értem miért lepődik meg bárki, hogy valaki aki alakváltó és tud férfi meg nő is lenni, mindkét nemmel elvan :D
  • Sequoyah
    #12138
    Zavar hogy egy karakter amit tortenelmi/mitologiai szemelytol mintaztak, ugy viselkedik mint egy tortenelmi/mitologiai szemely?

    LOL:D
  • ximix #12137
  • Stockbauer33 #12136


    fu hálivud
  • Tikal #12135
    többek közt ezt is...
  • strepsils
    #12134
    A nagy pénzrablásban amikor beleteszik a szemüvegbe a poloskát azt miért nem látják a kommandósok? Ezt elbszták a filmben?
  • hunbalee
    #12133
    őőőőő a cikkben írták elég szép ma nézettsége a netflixen.. Valaki esetleg megtalálta ott? Mert a kereső nem ad ki semmit
  • hunbalee
    #12132
    Manifestet is kaszálták , nem lesz 4. évad :(
  • Stockbauer33 #12131
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Mare.Of.Easttown 10/8

    Lupin 10/6

    Loki 10/10 :D
  • ximix #12130
    Loki (TV Series 2021– ) - IMDb
    Eddig érdekes. Az idő urairól rögtön eszembe jutott Piel.




    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.06.12. 21:06:33
  • Inquisitor
    #12129
    Hírek szerint a Netflix, a szokásos 28 napos nézettségi adatokat NEM megvárva, berendelte a Sweet Tooth S2-t.