273
Mindenki jól lát?
  • [HUN]FaTaL
    #193
    nc..
  • Aquir
    #192
    nekem is van akkor ha csináltatok :))
  • Airbus A380
    #191
    Barátomnak is volt asszem - másfeles vagy kettes 8adikos kora óta lát rendesen szemüveg nélkül, meg nekem is azt mondta az optikus mikor irattam a szemüveget hogy minuszból lehet javulni trermészetes uton.
  • [HUN]FaTaL
    #190
    Akkor úgy fogalmazok hogy van + os és - os szemüvege is.
  • Airbus A380
    #189
    Szemüveggel ki lehet belőle jönni. Igaz nem két hónap.....
  • cucmalajmc
    #188
    látástréning szemtorna-ezt nagyon dícsérik. egész családom szemüveges, ez így van megírva. életem végéig az leszek.
  • Guttersnipe
    #187
    Az nagyon gáz ha -1,5-es és -0,7-es szemekkel sötétbe egyszerűen homályosan látok? Még világosba egész jól látok, de sötétedés után az utcán pár méteren belül ismerem csak fel az embereket :S

    Ilyen kisebb dioptriák legyőzhetők az alábbi "módszerek" valamelyikével?
    - fekete áfonya
    - szemerő tabletta
    - látástréning szemtorna - vagy ezzel csak azt érem el hogy pislogós leszek?
    - másvalami?
    - marad a lézer?
  • cucmalajmc
    #186
    az hogy lát is avagy sem az már másik kérdés :)
  • Aquir
    #185
    persze mert közelre és távolra is tud nézni MINDKÉT szemével :P:)
  • [HUN]FaTaL
    #184
    Apámnak mindkét szeme rövid és távollátó is nah?:) Elég furcsa...
  • Aquir
    #183
    na akkor az érdekes :)
  • ZilogR
    #182
    ...mert ugye azt kell megérteni, mi okozza az egyiket és mi a másikat, majd lehet azon filózni, h megtörténhet-e az ok a két szemre külön-külön...?! Na, majd este ha több időm lesz, utánaolvasok!
  • cucmalajmc
    #181
    sima szemüveg. egyikben homorú, másikban domború lencse van.
  • Bendeguz94
    #180
    Hogy néz ki egy olyan szemüveg aminek az egyik
    fele - , a másik meg + ?
  • Airbus A380
    #179
    Ez érdekes.
  • Panzerfaust
    #178
    Van ismerösöm, egyik szeme 1,5 rövidlátó, másik 0,75 közellátó, én se tudom hogy csinálja. Mondtam neki vegyen egy szemtakarót, és csúsztassa igény szerint: )
  • Aquir
    #177
    szvsz a 2 szemet azonos hatások érik és mindegyik szem egyszerre van túlnyomó többségben nyitva szal nincs ilyen kivétel genetikai vagy egyéb betegség szvsz :)
  • ZilogR
    #176
    err..., meglehetősen összezavarodtam attól a gondolatomtól, h vajon létezik-e olyan, h vki az egyik szemére rövidlátó, míg a másikra távollátó? Nem minimális különbségre gondolok, hanem szignifikánsra, pl. +2.0, a másik meg -2.0 dioptria. Tehát nem mérési hiba, hanem valóban van vmi...?!

    Infó???
  • cucmalajmc
    #175
    amikor úgy érzem, hogy romlott. 1 éve voltam utoljára. remélem tovább nem fog romlani, mert a magasságom szerintem nem fog változni.
  • Airbus A380
    #174
    Milyen gyakran nézeted? Ekkora változásra is adnak új szemüveget?
  • Airbus A380
    #173
    Azért ha több embeer állitja akkor elgondolkodnék a helyedbe elvégre neki van hozzá képzettsége és nem neked és mint írtad is szédülsz stb ami biztosan nem véletlenü van...
  • Madgamer88
    #172
    Helló!

    Ha jol van megcsinálva szemtávolság egy szemüvegen, és szemem se romlott utolsó mérés óta, és új keretem és lencse van, lehet olyan, hogy nem látok rendesen vagyis látok csak fáj tőle fejem és szédülök, meg homályos lesz ha forgatom fejem, lehet az attol másképp áll lencse keretbe.mert ezzel jönnek nekem optikába,de szerintem ez hülyeség.Bár már elsőre azt akarta gyerek beadni nekem nem lehet ugyan olyanra megcsin mint régiszemüveg, két cilinderest, nehogy má ne lehessen, ennyire hülyének néz. régihez képest szemtávolság 4 mm errel más, és azt monjak azért is hogy a 2 szemüveg ugyan az peidg, cilinder is elté 2 fok allitolag azt nem veszi észre mindneki, de akkor is.

    Az ha mind a 2 szemüveg ugyan oylan, minden ugyan az mind2 cilinder dioptria stb, akkor nem lehet az hogy egyikelszédülök, mert másképp áll benne lencse, IGAZ?

    Cilinderest 2 féleképpen is fel lehet írni, valaki tudja hogy kell átszámolni?
  • cucmalajmc
    #171
    romlott a szemem 1.25->1.5
  • Csero90
    #170
    Én úgy tudom h van olyan kontaktlencse amiben lehet úszni...de lehet h csak az én agyszüleményem.
  • Airbus A380
    #169
    Már nem azért de aki nem jól lát az hogyan tud vizilabdázni
  • Csero90
    #168
    Sport szemüveg csúszásgátlós szárakkal szóval ez nem fog csúszkálni :)
  • dieselG
    #167
    Mármint a szemüveg alatt értetted a sűrű cserét? De, meguntam már nagyon! :D Sport alatt muszáj volt mindig levennem, nem is olyan régig versenyszerűen úsztam és vízilabdáztam, örültem, ha láttam az eredményjelzőket és a kaput.. Olyan kontaktlencsetípus van rajtam amit még a fröcskölő víz se tud levinni.
  • Airbus A380
    #166
    Az elhagyást úgy gondoltam hogy megjavul a szemed. Nem untad a sűrű cserét ?
  • dieselG
    #165
    Igen, pont fél dioptriát mind a kettő szememnél. Félreérthetően írtam a szemüveg vs kontaktlencsés dolgot, szóval 11-12 éves koromtól vagy 3 szemüvegem volt 15 éves koromig, utána lett kontaktlencse 18 éves koromig, aztán gondoltam, miért ne viseljek újra szemüveget, egy évig hordtam egy ilyen fényre sötétedő lencsés szemüveget. Utána újabb egy évig kontaktlencse, majd egy szemüveg, aminek a kerete fél év után eltört és azt mondták, nem lehet javítani. Döntés előtt álltam és mindkettőnek a pozitívumait és negatívumait figyelembe véve a kontaktlencse mellett döntöttem véglegesen. Nagyon szeretem hordani, a havonta cserélhetős, 24 órás kontaktelncsetípust hazsnálok. Rajtam múlt hogy elhagyhatom e a szemüveget. :)
  • Airbus A380
    #164
    És hogyan bizonyítódik a szándékosság?


    A fényre sötétedős tönkremegy egy idő után gondolom.
  • macleod2005
    #163
    alapvetően sok lenne, de mivel adidas, ha nem szándékosan töröm össze, akor ingyen cserélik, eddig 2 szer lett is cserélve és így máris visszajött az ára, a fényre sötétülő lencsét meg egyszerűen szeretem :)
    (előző szemüvegem is már ilyen lencsés vot)
  • Airbus A380
    #162
    A fényre sötétedés már nem túlzás kicsit ? 60 ezret már én is sokallok egy szemüvegért.
  • macleod2005
    #161
    Nekem 2,75 ös és 3 as a szeme, 5 éve hordok szemüveget.
    Amúgy egy adidas p3s keret, fényre sötétedő lencsével

    kb 60.000 Ft
  • Airbus A380
    #160
    Neked mit mondott a doki lesz esélyed eéhagyni a szemüveget ?
  • cucmalajmc
    #159
    visszakéne olvasni?
  • martinho040150
    #158
    vkit mütöttek már lézeresen kancsalságmiatt?
  • Airbus A380
    #157
    Pont fél dioptrát mind 2?
  • dieselG
    #156
    Régebben egy hasonló szemüvegem volt, és ugyanott tört el a keret. Másnap inkább rendeltem kontaktlencsét, mondván, nem lehet megjavítani..

    Most voltam szemészeten amúgy, 4 év után javult a szemem -2,5 és -2,0-ról -2,0 és -1,5-re. Ujjé! -.-
  • Airbus A380
    #155
    Van ott egy rakás üzlet nézz körbe hátha megjavítják.
  • Pethy23
    #154
    Később mindenképp akarok új keretet, de most nincs annyi pénzem így bízok a javításában...