449
avagy hogyan látják az ott élők a saját országuk hibáit, előnyeit és ebből mit látunk idehaza
  • prezi
    #369
    thx!! nekiülök olvasgatni :)
  • k O T T A
    #368
    1.
    2.
    +egy blog
  • prezi
    #367
    nah mostmár képbe vagyok :D
  • prezi
    #366
    pár linket tudnál dobni ? esetleg saját tapasztalatbol ?!
  • k O T T A
    #365
    nézz szét blogokon, milyen az élet ott melózni.
    az biztos elindulni szar, de ha itthon maradsz és elvágyódsz akkor úgysem érzed jól magad
    tervezd meg,menj ki próbáld ki, ha tetszik úgyis maradsz, ha valami nem jön be legalább nem kell gyötörni magad, hogy hát de miért nem mentem ki
    8milliós városban mindig van meló, ha beszélsz angolul előbb utóbb elhelyezkedsz, az meg h mennyi pénzért.. ha nem iszod el a fizetésed, tudsz elég sokat spórolni
    csak tervezés nélkül ne menj, meg nem árt ha magad tudod intézni az ügyeid
    itthoni munkaközvetítés általában nem jó, kint vannak ingyenes ügynökségek helyben
  • Gladiator
    #364
    En voltam San Franciscoban, szentem undorito egy varos. Tok mocskos es tele van kinaival. Ja, es ketszer voltam ott es mindketszer szar volt az ido napokig:D Persze ez lehet csak veletlen. Nekem Amcsiban Boston es kornyeke tetszett. Kozel van New England, ami Amcsi legszebb resze, meg New York is. Florida rohadt budos a mocsar miatt, Los Angeles meg fulledt. Meg talan Washington ami ugy elheto. Persze izlesek es...
  • grizzly21
    #363
    nem art erteni valamihez..a szar melokkal tenyleg ilyesmi lehet a helyzet, de meg ugy is jobban jarsz anyagilag.

    Nekem csak 2 kulfoldi tapasztalatom van:london es ny. Londonba gyorsan kiersz, de szar az ido, ny meg eleg messze van, es sok a szivas a vizummal, cserebe nem esik annyit. Mindket varosban megfizetik ha jo vagy valamiben.

    San Fransiscot lenne jo kiprobalni meg, ott nagyon kellemes ido van allitolag, es szep a kornyezet.
  • Rundstedt17
    #362
    Mindenesetre,nincs is jobb a hideg környezetnél,telet imádom,csak kár hogy itt Magyarországon vagy 2-3 hónapot,viszont ami egyre elviselhetetlenebb a hosszabodó meleg időszak már 5 hónap is akár egy évben
  • Ronny
    #361
    Mindent máshogy élsz meg, amikor hosszabb ideig tartózkodsz egy adott országban.
  • Rundstedt17
    #360
    Mégis mi a bajod a skandináv környezettel?A büdös mocskos London jobb?hát te tudod:D
  • Ronny
    #359
    A személyes preferenciák is sokat számítanak. Dolgoztam egy skandináv államban, és a meglehetősen magas fizetések is alig tudták kompenzálni a környezetet. Én azt mondom London élhetőbb, és elviselhetőbb a magyar lélek számára.
  • Gladiator
    #358
    Akkor Szikora Robi, Bill Gates, Nokia, stb. Ertsed mar...

    Kimenni szentem Benleux, vagy Skandinav allamok...
  • prezi
    #357
    hát ezzel szépen melléfogtál, mert pont én vagyok az, aki telibeszarja a politikát :)

    más példa ? :D
    vagy akkor hova érdemes kimenni... unom az itteni helyzetet, ergo nem a vezető pártokat hanem az egész magyarországot unom, úgy ahogy van -.-
  • Gladiator
    #356
    Gyurcsanyt te ismered? Gondolom nem, megis utalod/istenited, mert sokat hallasz, olvasol rola... -.-
  • prezi
    #355
    hogy tudsz olyanrol véleményt alkotni amit még nem is ismersz... :P
  • Gladiator
    #354
    Szentem sose volt ertelme odamenni. Altalaban akik kimennek kulfoldre megcsinalni a szerencsejuket, azok sose neznek utana, csak egybol mennek Londonba, mer hogy mindenki odamegy. Es pont azert, mert mindenki odamegy, nincs ertelme. Elmesz allast keresni, szar penzzel (helyi viszonylatban) kiszurjak a szemed, mindenert baszogatnak, nagyon nem is reklamalhatsz, mert a munkaltato barmikor kirughat, es holnap mar 500an varnak az irodaja elott, hogy betoltsek a te posztodat. Raadasul rengeteg a meg keletebbrol jott ember ott, akik olcsobban is elvallnak mindent, igy nehez alajuk menni.

    En spec mennek (vagyis vagyok) valamelyik Benelux allamba, vagy valahova Skandinaviaba. De mondjuk lehet tok rosszul gondolom a helyzetet, meg sose voltam Londoban:D Csak szentem valami ilyesmi lehet...
  • prezi
    #353
    némi iróniát érzek... :D
  • grizzly21
    #352
    miert ne lett volna/lenne ?
  • Gladiator
    #351
    sose volt...
  • prezi
    #350
    Kik gályáznak kint Londonban ?! Van értelme most kinézni ?
  • Tetsuo
    #349
    attol fugg, mit veszitett el! :D
  • Ronny
    #348
    ha minden jól megy hamarosan lesz. Ha esetleg Te is oda készülsz, akkor priviben folytathatjuk.
  • prezi
    #347
    bárcsak lenne :O
  • daxan
    #346
    Valakinek van tapasztalata Los Angeles-ről?
  • Risu Führer
    #345
    oké köszi
  • Maco13
    #344
    Egyik haverom Írországban van egy kisebb, de hotelekkel teli városban. Ő 20 évesen egy 5*-os hotelben szakács, és 9.5 eurot keres óránként. Fél éve kezdte 8.5 euroval. Bár nem London, de viszonyításnak jó lehet.
  • Risu Führer
    #343
    szevasztok
    szerintetek egy szakács mennyit kereshet kinnt Londonban?
  • Gladiator
    #342
    Kint vagyok lassan egy hónapja Hollandiában (Utrecht) és lehetetlenség szállást találni. Valaki nem tud esetleg itt, vagy a környéken szállást normális áron (300-350euro)?
  • Rundstedt17
    #341
    multikultúra kint....itt magyarországon még nem de hamarosan...
  • GregSB
    #340
    Akkor lehet én vagyok a vak, vagy elkerültem, de összehasonlítva a Budapesti éjszakai életet a Dublinival az utóbbiban sokkal több erőszakot, verekedést láttam.

    Sőt, amíg kint voltam több verekedést láttam mint itthon összesen életemben. Szórakozóhelyeken, török kajáldákban rendszeresen van balhé kint (hétvégeken). Olyat is láttam egyszer hazafele menet, hogy pub előtt le volt zárva rendőri kordonnal a járda, és minden tiszta vér volt. Ilyet se láttam itthon...
  • Voltan
    #339
    A francot nem. Csak itthon kicsit máshogy zajlik és nem kap nyilvánosságot.
  • prezi
    #338
    hát ja ez elég durva... de ilyenek mindenhol előfordulnak...
    ennek ellenére várom már a repülőutat, hogy én is kint lehessek ! =)
  • GregSB
    #337
    Pff azért ez durva...

    Pláne hogy ő a 14. idén akivel ez megtörténik Londonban.

    Bp-en is szoktak balhék lenni de nem fajulnak el eddig a dolgok...
  • G_ArchAngel #336
    Dél-London nem teljesen a fehéreké, ezen nincs mit szépíteni, de Wimbledon nem a legrosszabb, vannak élhető, szép részei, sok magyar él arrafelé. Picit a megújuló 8-9.kerülethez lehet hasonlítani, csak nagyobb arányokban. Illetve itt is vannak "pénzesebb" övezezetek, ahol nagyon jó életminőséget kaphatsz.
    London nem úgy épül fel, mint Budapest, hanem úgy kell elképzelni, mint egy történelmi maghoz csatolt több tucatnyi Debrecen méretű várost: mindegyik tudna önmaga is létezni, saját parkokkal, templomokkal, üzletekkel, éttermekkel, iskolákkal, stadionokkal, központtal.
    Északon is van rossz rész, délen is van jó.

    Én otthon olyan emberek mellett laktam, akik egy komplett lakóövezet mindennapjait tették tönkre az örökös üvöltözéssel, gyerekveréssel.
    Eddig ennél csak jobb helyeken jártam Londonban:)

    Ettől függetlenül nincs akkora árkülönbség az albérletekben, hogy itthagyjam északot:)
  • Ronny
    #335
    a wikipedia elég rosszakat ír róla, de azért elméletben van élhető része?
  • Ronny
    #334
    Wembley milyen környék?
  • Ronny
    #333
    *ban
  • Ronny
    #332
    "Ahogy én tudom a dánok nem igazán csípik a külföldieket."
    ez nálam nem jelent hátrányt. Attól viszont nagyon félek, hogy az üntermencs kelet-európainak nem lesz kint bnője. Voltan?:)

    Azt hallottam, hogy Hollandiába elég sok a követelmény, közel sem annyira nyitott az egyetemi rendszer, mint mondjuk az osztráknál vagy a dánoknál. Ez mennyire igaz?
  • Ronny
    #331
    mesélhetnél még a tapasztalatairdról, persze csak ha akarod;)

    Magyarországon a baráti kapcsolatok is nagyon elbaszottul működnek(talán egy külön topikot is megérne a dolog), szóval ettől bármi előrelépésnek számít.
  • I.C.ram
    #330
    Ja meg Utrechtnek is vannak hasonló része mint Amsterdam, de mégis sokkal emberibb város. Van egy holland ismerősöm, ő Utrechtben lakik, és nagyon szereti azt a várost, semmi pénzért nem menne Amsterdamba, de ezzel a hollandok 80% így van, a maradék 20% meg meleg :D

    Amsterdam meg kb 35 km-re van Utrechtől. félóra vonattal kb.