477
Önvédelem
  • Dying Soul
    #358
    Na emellé még: lasan itt van a kisérettségi is..
  • Broafka
    #357
    hát az egyszer biztos hogyha majd jól megfogok tanulni kardozni, az fix hogy lelépek ebből az ocsmány országból aztán valami veszélyesebb helyre megyek, mondjuk LA aztán ott majd "büntethetem" a roszfiúkat kedvemre...
    valahogy úgy érzem semmi sem jön össze nekem az életben, így fix hogy majd elhúzok innen...
    mondjuk van valami ebben, de pusztakézzel szétvernek, asszem akkor egyenlőre maradok a 'szégyen a futás de hasznos' elméletnél
    mert szétveretni magamat azt nem fogom, itt maradni meg nincs értelme, lassan már kezdenek elfogyni a barátaim, nem rég vesztem össze 2-vel (az egyikben én voltam a hibás, a másikban inkább ő, de ez egy másik téma) és még csajom sincsen, mondjuk úgy hogy sose volt :(
    szal tényleg nincs értelme itt maradni

    már az öngyilkosság is megfordult párszor a fejemben, de mióta megtaláltam ezt a kardos helyet, valahányszor leugorhatnékom van mindig eszembejut a fentebb említett tervem

    (bár lehet hogy ezt nem kellett volna elmondanom, ááá de mind1)
  • PrasCo
    #356
    A probléma ott kezdődik, hogy ha nálad fadarab van, akkor azt meg tudod fogni, tehát nyele van, ebből kifolyólag fegyver. És már jönni is fognak a kérdések, hogy MIÉRT is volt nálad tulajdonképpen fegyver? Ezzel máris megtorpedózhatják az önvédelmedet (lásd: azért voltál fölcuccolva, mert te támadtál), és aztán bäszhatsz bármilyen fizikális győzelmet, ha a bíróságon elseggelnek. És úgy állj hozzá, hogy esélyt se adj bíróságra. Tudom, mert volt már olyan közvetlen családtagommal. Okoztak neki egy nyolc napon belülit - teljesen ok nélkül, pusztán, mert verhetnékük volt, de ez itt lényegtelen. Nem tudott védekezni (hátulról rántották le), de majdnem azt mondom, az a szerencséje. Így olyan tiszta és gyönyörű feljelentést lehetett tenni, hogy ihaj. Két év felfüggesztett után már meggondolják(/ták) a kötekedést - míg egy-két botos buli után jó esetben visszajönnek viperával, rosszabb esetben kapsz egy büntetett előéletet ÉS utána még visszajönnek viperával - és mindenki leszärja, hogy ki az igazságosztó, a lényeg a tényállás lesz, az pedig az, hogy kezedben egy ütőfegyverként alkalmazott bot/termosz/gázcső/pajszer/műkutyaszär/akármi, és a fószer, akinek a fején ugyanennek ott a nyoma is.

    Ezért szeretnék én valami gázalapú fegyvert (lehetőleg pisztolyt) beszerezni. Nem tudom a jelenlegi jogállását, de mégha illegális is közterületen akár rejtve is viselni - annyit megér, hogy olyan fegyver lesz nálam, amiből egy kapszaicinlőszer a vindízelt is kifekteti órácska erejéig, de ha elveszik, nem tudják elvágni vele a torkom, ráadásul afféle külsérelmi nyomot sem hagy; de ami a fő, maradandó sérülést sem, tehát mégha fel is jelentenek, nem vagy akkora szärban, mintha egy katanával rohangáltál volna az utcán.
    Persze a gázpisztolynak is megvannak a maga hátulütői, nem is egy, de én emellett teszem le a voksom. Bár talán a spray jobb, franc tudja.

    Mindenképp akarok valami védelmet. Azok után, amit a hozzátartozómmal tettek, teljesel logikátlanul, váratlanul és megmagyarázhatatlanul, én már csak magamban merek bízni - viszont csak egy hülye támad erősebbre, úgyhogy ha megtámadnak, máris többszörösen hátrányos helyzetbe kerül az ember, jó esetben csak pszichésen, de legtöbbször fizikálisan is, ha nagyon nagy a gáz, akkor létszám tekintetében is - úgyhogy magamban sem bízhatok. Önvédelmet nem tanulok, mert csirke vagyok, egyébként ha megtanulnám, hogyan kell egyszerre megölni ötöt, akkor rámjön majd hat - nem gond, van itt káros elem elég. Mi maradt? Fegyver. De nem szabad, hogy a fegyvereddel szorítsanak sarokba - akár a téren, akár a tárgyalóban. A hozzátartozóm ügyénél azt mondtam, majdnem szerencséje, hogy nem ütött vissza, ha esélye lett volna rá, sem. Négy ember rugdalta végig, de 180 centi 90 kiló párosítás, hosszú katonai küzdősport előélet, úgyhogy lelkileg jobban megérezte, mint fizikálisan.
    Én viszont erre nem tudok hagyatkozni, mert nem úgy rakott össze az anyatermészet.

    Egyébként a rendőrség a fentebb vázolt ügyben egyébként nagyon korrekten járt el - ha már megelőzni mindent nem lehet, de az önvédelemhez való jogot és eszközt meg félnek megadni a polgár kezébe.
  • Broafka
    #355
    tudom, csak vicceltem :)
  • Broafka
    #354
    hidd el úgy fog tűnni :D
  • Dying Soul
    #353
    Nem járok egyházi suliba!
  • jazzy
    #352
    Ha azt utcan intezitek el akkor semmi gond nincs, senki nem bizonyitja, hogy te voltal. Ha sulin belul, akkor pedig tunjon ugy, hogy te vagy az aldozat.
  • Broafka
    #351
    mondom itt nem is nagyon a pofonoktól félek hanem a kirugástól, szal nem szeretnék repülni a suliból azért mert egy barom belémkötött :-/
  • Broafka
    #350
    hát sajnos ez van, nem járhat mindenki egyházi suliba :P
  • jazzy
    #349
    Nem feltetlenul elony neki ha nagyobb, a gyomorszaj nagyon tud fajni. Amugy 178 centimmel en sem vagyok igazan magas. De amugy nem art innen onnan osszeismerkedni 1-2 emberrel, itt nalunk is van egy csomo banda akik bunyoznak minden este, csak mindenhol ismerek 1-2 arcot es igy nincs gaz. Suliban meg tenyleg azt tudom ajanlani, hogy haverok segitenek, biztosan van olyan haverod aki segit.
  • Dying Soul
    #348
    A mi sulinkban nincsenek ilyenek, 9-től felfele tisztelnek az idősebbek, alatta meg nem foglalkoznak veletek, nincsenek verekedések, nemhogy 1 osztállyal kisebbet verés..:/
  • Broafka
    #347
    hát remélem igazad van, de ezzel nem lehetett normálisan beszélni, tudod én nem vagyok egy magas ember és ezek imádják azt ha egy náluk egy fejjel kisebb emberrel kötözködhetnek, akkor érzik magukat keménynek ha megverhetnek egy kisebbet :-/
    én még sosem éreztem ilyen érzést valahogy, pedig van nálam kisebb haverom is :-/
  • jazzy
    #346
    Meg lehet probalni ertelmes ember modjara beszelni vele. Engem amiatt "fenyegettek" meg, hogy a vizes buszon (szakadt az eso) nem vettem le a taskam. Nem szoltam egy szot se, csak kivettem a zsebembol a kezem es fel vallra a taskat, ha nekemesik akkor tudjak reagalni, de az ilyenek altalaban gyavak, nem hiszem, hogy akarmi is lenne :)
  • Broafka
    #345
    nem, shaolin az nem vagyok, de Gladiátor az igen :P
    csak sajnos még kezdő gladiátor... élesben még nagyon nem kardoztam... de ami késik az nem múlik
    hát igen, de ha csak ő maga jön?
  • jazzy
    #344
    Egyebkent szerintem ezen nem eri meg filozni, a megoldast majd a helyzet megszuli, ha 20an jonnek jobb futni, az ilyenek altalaban tobben jonnek, ha jonnek, lehet, hogy 1 tamad neked, de ha a tobbiek latjak, hogy erosebb vagy akkor azok is beszallnak tehat mindenkeppen neked rosszabb ha csak nem vagy shaolin zseni ;]
  • Broafka
    #343
    neeeem, nem késre gondoltam, nem is kardra, szal nem fém fegyverre, meg nem is puskára :)
    hanem mondjuk egy egyszerű mezei vastag bot is megtenné
  • jazzy
    #342
    Alapvetoen en sem igazan tudok bunyozni, futni sem, nalam inkabb a 100kg nyom a latba, altalaban nem kotnek belem. Ha megis, akkor nem bunyo, hanem inkabb egy kis cselgancs, birkozas, elvegre utcai harcba minden belefer, ha nem tudsz oklozni, talalj ki mast. Kesd ne hordj magaddal, attol csak agresszivebb lesz mindenki. Lehet, hogy abban a pillanatban bekenhagy, maskor meg nekedmegy o is kessel, vagy 20 emberrel.
  • Broafka
    #341
    hát jó haverjaid vannak :(
    de ennek lehet hogy a szája nagy... de nagyon élethűen adta akkor elő...
    sztem nem várna sokat ha meglátna az utcán... és mint már mondtam puszta kézzel puding vagyok :(
    és hát vannak haverjaim akik erősebbek nálam de nem azokkal megyek haza, hanem olyanokkal inkább akik: "juj, pucoljunk innen" elvet követik, mert ők laknak arrafelé amerre én :)
    hát szégyen a futás de hasznos! <-- ez mondjuk igaz, de én mindig ezt az elvet követtem, de most már megakarom tanulni megvédeni magam, és mindig ilyen kis puhapöcs leszek ha egyszer sem állok ki senki ellen sem, akkor már inkább verjenek meg, de már lassan itt lenne az ideje hogy inkább én osszam a pofonokat, nem?
  • jazzy
    #340
    Szerintem az ilyeneknek csak az arca nagy, en is kaptam mar tobb fenyegetest mer az illetonek huderosszkedve volt es mindenkit halalra akart verni, aztan suli utan nem lett semmi. Amugy gondolom nem egyedul mesz haza, es a haverjaid biztos keretlenul is segitenenek neked, en legalabbis segitek a haverjaimnak ha ilyen gond adodik..
  • Broafka
    #339
    nem vok rambó (sajnos)
    de akkor miértelme van egy önvédelmi sportnak ha abból bármilyen következmény lehet, a puszta kezemmel is megölhetek bárkit, ha olyan helyen találom el, vagy komolyabb sérüléseket is okozhatok...
    az hogy most odamegyek egy fához, letörök egy faágat és azzal szétverem a fejét, (mondjuk úgy hogy egy kicsit megpofozom vele) legfeljebb egy kis karcolás, vagy ha nagyobb ágat törtem le akkor lehet hogy csont törés, de most ugyanezeket megtudom tenni a kezemmel is...
    most szerintem tök mind1 hogy a kezemmel töröm el a karját vagy egy faággal, a végeredmény ugyanaz
    max az egyikkel több esélyem van...
  • Zsoldos
    #338
    A jelen torvenyek szerint fegyvernek minosul (erdekesseg, pl ha egy rendorre tamadnal bottal, lelohetne, mint egy nyulat). Ha okozol vele vkinek vmi komolyabb serulest, rendesen megszivatnak ( mostmeg foleg a szuleidet). Lehet rajta tovabb poenkodni, csak vajon meger-e ennyit, hogy te legyel a fasza gyerek a suliban.

    Na majd irj, hogy ment, rambo
  • Broafka
    #337
    végülis egy sósmogyoróval is meglehet ölni valakit csak jó helyre kell célozni a torkába...
    mindenesetre ha pusztakézzel harcolok akkor az én orrom fog betörni (eltörni)
    ha meg fabottal akkor meg az ő csontja fog eltörni

    hát ha választhatok akkor inkább a másodikat :)
  • Mirk
    #336
    kanállal is meg lehet ölni vkit ha jól torkonvágod:)
  • Mirk
    #335
    általában az a legkecskébb aki húde érzéketlennek meg keménynek akar tűnni
  • Zsoldos
    #334
    Egy bottal is lehet olni. De legalabbis a csontokat siman szettorheti.
    Gondolkozzal el, mielott nekiesel a baseballutovel.
  • Broafka
    #333
    10-dikes
    de ez nem érez semmit
    amúgy nem olyan kardra gondoltam, hanem fakard, szóval egy baltanyél, valami ütőféleség...
  • Zivatar
    #332
    Sztem felejtsd el a kardot, meg mindenféle kést is, mert könnyen kiontják vele a beled... Egyébként nem hiszem, hogy harcra kerülne a sor a 11.essel, mert valahol ő is érzi, hogy igazságtalan lenne. Te hányadikos vagy?
  • Broafka
    #331
    hát nem tudom hogy nekem ez menne, sose voltam jó pusztakézzel, basszus ha csak nálam lehetne feltűnésmentesen egy kard :)
  • Mirk
    #330
    de akkor meg ott a szokásos: herére és fültőre nem lehet gyúrni, az mindenkinek fáj.
  • Mirk
    #329
    gyakorolj egykis pusztakezes harcot otthon:))
    egyébként hagyd hogy megverjen és akkor kirúgják. És sztem csak a szája nagy és nem lesz semmi:) Bár ha iskolán kívül találkoztok abbol adódhatnak problémák...
  • Broafka
    #328
    a suliban egy 11-dikes megakar verni, mert ezt mondtam neki az öltözőben:
    -légszi siess már
    :-/

    pusztakézzel puhapöcs vagyok, de ha mondjuk valami van a kezemben, egy fadarab, egy kard, vagy akármi, azzal egész jó vagyok

    mit tehetnék? :-/

    bunyó azt rúgjanak ki, vagy szóljak egy tanárnak és oda a becsület? :S
  • Zsoldos
    #327
    Az a baj, ez nem javulo tendencia, csak megszoktam mar :)
  • Broafka
    #326
    "Eloszor serto volt, most mar csak unalmas."

    én erre gondoltam hogy javuló tendenciát mutat :)
  • jazzy
    #325
    Ja mostmar kezdi irogatni, hogy teny hogy tobb roma lop stbstb pedig kevesebb a szamuk, ez mar nekem pont eleg, hogy utaljam mindet. Igen, azer mer en eloiteletes k..og vagyok. Nem ertem amugy, hogy lehet 25-30 evesen vki ilyen szentfazek, amikor beul a tvbe es azt magyarazza, hogy szegeny romaknak nincs haza.. pff, kaptak hazat, lebontottak es eladtak belole a hasznosithatot aztan sirnak, hogy nincs hazuk. Valoban milyen kedves emberek.
  • Broafka
    #324
    na látod, javuló tendenciát mutat :D
  • Zsoldos
    #323
    Nyugi :) Nincs ok idegeskedesre.

    Amugy mar megint olyan dolgokat bizonygatsz vagy tagadsz, amit nem mondtam. Ez is a csusztatas egy formaja. Eloszor serto volt, most mar csak unalmas.
  • Senkii
    #322
    Ha visszaolvasnál, látnád , hogy nekem is volt velük afférom. És magyarokkal is.
    Na, és akkor most mi van? Utálnom kéne a magyarokat is?
  • Senkii
    #321
    Hát, még mindig nem érted?!?
    Egyáltalán nem kell róluk se szépet, se rosszat mondanod, mert olyan nincs, hogy a cigányok lopnak, a cigányok, agresszívak. Ez egyszerűen ÍGY nem igaz.
    Arányait nézve több roma lop, mint magyar, de nem mind, ezért nem modhatni olyat az elemi logika alapján, hogy a romák(azaz mind) ilyen vagy olyan. Érted? Pl. magyarok külföldön megölnek vkit, akkor erre azt mondanák, hogy a magyarok gyilkosok - ez egyszerűen hamis és sértő előítéletes baromság.
    Az, hogy te (is) egy kalap alá veszed az összes romát , bizonyítja, hogy indulatból és nem objektíve látod a kérdést.

    Igazad van, vannak alapvető kultúrális különbségek. Ezek egyike semm bűn, csak legfeljebb nekünk magyaroknak szokatlan, zavaró (pl. hangosság, hevesség), amíg nincs atrocitás.

    Kannibál: ugyanazon hibás logikai hasonlat, mint a "tűz" esetében.
  • Senkii
    #320
    1. ok.
    Dolgoztam rövid ideig börtönben....ott ez az arány inkább kb. 40%(ami persze szintén sok)

    2.Nem kell, hogy mondd, az ilyen általánosítás mögött, utálat, gyűlölet húzodik.

    3. Jaj, ne már...tudom, hogy hasonlat, de rossz hasonlat. A tűz mindig éget, de egy népcsoporttal összehasonlítani - kvázi, akit bántott egyszer roma, az többet nem "érintkezik" velük, nem szereti őket - hülyeség. A tűz mindig éget, de a romák nem mind szemetek. Nem tudom mi van ezen annyira érthetetlen, vagy hihetetlen.
  • LiPTON
    #319
    nekem is vmi hasonló a véleményem