108
Ki hogy szereti es miert?
  • Mike
    #68
    az iskolában megtanulod, az életben elfeljted
    tudod egy nyelv azoké, akik hasunálják
    sőt, sajátos, maguknak való nyelvet is alkothatnak, ahol nincs szerepe aklasszikus, iskolában tanult helyesírásnak

    minden teerülte mást követek
    más a net
    ls más egy hivatalos levél, teszem azt
    az meg, hogy mi fog átkerülni az általános használatbba, majd szép lassan kiderül
    lehet, hogy előbb-utóbb hivatalosan is elfogadott lesz a teccik, lécci, jáccik vagy pl. rohatt
    ha sokan használják, bármi lehetséges
  • szanics
    #67
    és ha az lennék? [nem vagyok]
    nem vagy véletlenül valami ultraliberális balfasz?
  • Mike
    #66
    akkor majd elsüllyed
  • Mike
    #65
    topic, project, computer, file
    hülyét kapok a fonetikus magyar írástól
    fájl, ájbíem, brrr
    a joystick ezentúl legyen dzsojisztik?
    nem kell a franciákat majmolni
  • Mike
    #64
    na ez is vmi mélymagyar...
    nem vagy véletlenül határon túli?
  • Mike
    #63
    miért lenne gyenge kifogás?
    talán valaki kötelez arra, hogy ékezeteket használjak?
    nem
    akkor meg?
    nekem megfelel így is
  • Mike
    #62
    gondolom tiszteled a rádiót és a tv-t is
  • Mike
    #61
    ez baromság
    egy nyelvet nem tisztelni kell, hanem használni
    és akárhogy is használod attól még nem silányul, max változik
  • szanics
    #60
    Igen, az iskolában tanulod meg a helyesírást, de azért tanítják meg, hogy azt később használd is.
    A topikról: ha már egyszer befogadott egy szót a magyar nyelv, akkor legalább használjuk úgy, ahogy a magyar nyelvben kell, mert aztán úgy járunk ezzel is, mint az ice teával...
    Na nekem mindegy, mindenki írjon úgy, ahogy akar, de azért nehogy már ez legyen a legkevésbé lényeges téma (akkor használd mostantól ezt, a topik tökéletes magyar megfelelője) a fórumon!
    Érdekes módon, amikor valaki arról nyitott témát, hogy hányszor mos fogat egy nap, nem láttalak tiltakozni. Szerintem ez a téma egyáltalán nem a lényegtelenek közé tartozik.
  • Slayerboy
    #59
    Ja és ez a topic nem a helyesírásra irányul, hanem arra a gyerekes hülyeségre, hogy ki hogy ír, aminek végképp semmi értelme.
  • Rózsalány
    #58
    hát én abszolút ékezettel! mindenkinek olyan klavija van nem? énis játszom olyan játékkal ahol nem veszi az ékezetet, de ez még nem ok arra, hogy ékezet nélkül írjak MAGYARUL.

    mondjuk valaki a szakdolgozatába sem tesz ékezetet??? vagy mittomén a munkahlyén ha majd a főnöke valamit kér akkor ott sem? vagy ez csak a neten van így???
  • Slayerboy
    #57
    Ugatni nem szoktam.Egyébként van egy olyan hely hogy iskola.Ott tanuljuk meg a helyesírást, nem pedig a netről.És az furcsa számomra, hogy a topik mióta becsületes magyar szó.De nem kötözködöm.Az viszont megintcsak igaz, hogy nagyon megszaporodott az angol szavak használata.. hát ez tényleg szörnyű.Lassan már így fogunk beszélni: "Én istenem jó istenem" = I too you not good too you not"
    Egyébként lehet hogy ér valamit ez a téma (=topik magyarul ;)) de azért ne fórumon tanítsuk már meg az országot írni.És márcsak azért is fölösleges ez a téma, mert nem olyan dologról szól, amiről mindig többet lehet beszélni és folyamatosan bővülnek a hozzászólások, hanem olyan, amit egy-két nap után senki nem fog látogatni.És már nagyon sok az ilyen.
  • szanics
    #56
    Szerintem viszont igen. Mondd már meg, hogy Te például hol fogod megtanulni azt, hogy a pont és a kérdőjel után is szünetet teszünk, ha mindenki össze-vissza írogat?
    Sajnos a helyesírás a vesszőparipám, és az is marad. Az is lényeges szerintem, hogy az interneten nem kell mindent angolul hívni, aminek becsületes magyar neve is van, mert ebben szintén katasztrofálisan áll az ország.
    Azt meg végképp nem értem, hogy egy ilyen topik megnyílását miért kell egyből leugatni...
  • Slayerboy
    #55
    Hi!
    Ez nem fikázás volt.De mond már meg, hogy mi értelme van egy olyan topicot nyitni, ahol a helyesírással foglalkoznak?Ha elolvasol egy hozzászólást, tök mind1 hogy van-e benne vessző vagy nincs, nem az fogja eldönteni hogy értelmes-e.Abban igazad van, hogy van-egy két fórumozó, akinek rendszeresen nem tudom megérteni a mondanivalóját olyan szétszórtan és "hülyén" ír.. de ez nem a vesszőn meg a helyesíráson fog múlni..De azis tök mindegy hogy topic vagy topik, ez már csak kötekedés.Itt nem a helyesírás a lényeg szvsz.
  • sokoo
    #54
    Slayerboy, közhellyel élve, "egy csecsemőnek minden vicc új". Ha megnyílt a topic, az azt jelenti, hogy van, akit érdekelt.
  • Crazygirl
    #53
    en azert szoktam ekezet nelkul irni, mert ez a hulye magyar nep kitalalta az ekezetet es csak azert sem irok ekezettel.... Amugy meg nem is tudok ekezettel isni, meg a suliban is szamtechorakon idozok ezzel... tehat en mar hozaszoktam es ezen valtoztatni mostanaban nem fogok...
  • szanics
    #52
    kuss, éppen azért nyílnak az ilyen topikok, hogy a mondatokban HASZNÁLJ VESSZŐT és ne topicot, hanem TOPIKOT írjanak a magadfajták, akik mindenhol csak fikáznak...
  • Slayerboy
    #51
    Ennek a topicnak sok értelme volt..Épp gondolkioztam hogy nyitok egy topicot amiben az lesz a kérdés hogy milyen gyorsra van állítva az egér sebessége és az miért jobb és majd ezen lehet flémelni..
  • sokoo
    #50
    en ossze-vissza szoktam. ha lusta vagyok az ekezetekert nyulkalni, akkor nem irok, illetve meg manapsag is vannak olyan helyek, ahol nem illik, mert van akinek a szoftija pl nem birja, hulyesegeket ir ki az ekezetes karakterek helyett. a kulfoldi oldalakon kizarolag ekezet nelkul ajanlott. magyar forumokon, cseten, sztem ma nyugost szivvel lehet ekezettel is irni. max ha fel akarsz vagni a linuxodra, vagy ha igy szoktad meg, akkor jo igy. nekem meg 8, ez most ilyen lett.
  • ngcsnet
    #49
    ez egy fontos topik
  • Ronny
    #48
    nálad ez nem megy az érthetőség rovására:)
  • CSOCSO
    #47
    nekem ekezetlen bil em van..
  • cement
    #46
    meg se köszönted még te kis puzie
  • lamase
    #45
    [nem szereti az ékezeteket, mert beleakadnak az új kötött rózsaszín pulcsijába] [cement kötötte neki]
  • cement
    #44
    en altalaban keverem szal igy vannak mondataim amibe fele szo ekezetes fele meg ekezet nelkuli, attol fugg hogy all kezre mert nem szabalyosan gepelek ettol fuggetlenul eleg gyorsan :) most pl ezt az egeszet ekezet nelkul irtam, ez a gyakoribb :D
  • sweech
    #43
    hát en ekezet nelkul szoktam gepelni mer itt majdnem mindenki azt mondja hogy o ekezete nelkul szokott gepelni
  • Emmegki
    #42
    Inkaabb a taavirati stiilus mint repuelooe eekezet
  • Szuperkaraj
    #41
    nekem megy, csak lassan, míg átfutom hogy mi hol van
  • gercse
    #40
    is-is ha sötét van akkor ékezet nélkül, ha látom a bill-t akkor ékezettel(ugyanis vakon nem megy még sajna)
  • HUmanHunter
    #39
    van ahol ékezettel van ahol nélküle:)
    pl játékokban nemlehet ékezettel írni ott muszáj ékezet nélkül:)
  • 2XP
    #38
    Mindig ékezettel írtam, eszembe sem jutott anélkül. Az pedig elég gyenge kifogás, ha vki arra hivatkozi, h angol billentyűzete van. Nekem is volt 2 évig az első gépemhez, mégsem okozott gondot, pár nap alatt megjegyzed a betűk helyét, még ragasztgatni sem kell, egyedül az í,Í nem esik kézre, de ezek elég ritka betűk.
  • Szuperkaraj
    #37
    ékezettel írok, az már más kérdés hogy gyakran hibázok és elírok dolgokat, de ékezettel szoktam meg, és ékezettel írok
  • Ahhoj
    #36
    ékezettel, úgy magyar a magyar ;)
  • szanics
    #35
    Viccen kívül: szerintem ékezettel. Tudom, hogy az interneten nagy divat ékezet nélkül írni, meg direkt hibásan - ezzel a lehetőséggel sajnos én is élek néha a fórumon -, pedig meg kellene tisztelni a nyelvünket azzal, hogy rendesen írunk.
    Most ez csöpögős meg minden, de tényleg így van.
  • Lacc
    #34
    Mikor hogyan. Ha tudok ékezetet is irni, akkor szoktam, kivéve ha nagyon gyorsan akarok valamit :) Engem inkább az zavar, ha nem tudok hosszú i-t irni az angol billen, a többi ékezetes dolog nem nagyon érdekel.
  • Mike
    #33
    otthon ékezet nélkül, mivel
    angol winXP-m van, angol billentyűzetem
    tudom, sznobság, de ez van
  • szanics
    #32
    Egy biztos: nem egyenlőre, hanem egyelőre... :PP
  • szanics
    #31
    ekezettel, vázzé! :DD
  • NEOreg3
    #30
    ékezet nékül számomra valamennyivel nehezebb, mert ha valamit gépelek akkor kapásból az ékezetekhez nyúlok és nem akarok azon gondolkodni, hogy most a fúrógépet úgy írjam-e hogy furogep
  • Aspyrin
    #29
    Kávét két cukorral + habbal, mert finom.