359
Azureus
  • Garfield
    #39


    Megy halál simán. Sőt, nekem már megvolt az első DHT-s letöltésem is, mert a torrent trackere behalt.
  • Duddits
    #38
    Szerintem még ne használjatok 2.3.0.2-t mert sok hiba van benne.
  • mrzed001
    #37
    Másnak is feltűnt, hogy a 2.3-asok sokkal brutálabbul fogják a wincsit (ha elkezd egy file-t ellenőrizni, még az egér is ráfagyik a képre)
  • dikki*yysw
    #36
    nem tom, nekem linux alatt foglal jócskán :)
  • Garfield
    #35
    Más is észrevette vagy csak nekem tűnik úgy, hogy a 2.3.0.2-nek tényleg kisebb a memóriahasználata? (értsd: igaz, amit a changelog-ban írtak )

    U.i.: Ehhez már ha jól értettem, elég az 1.4-es Java is.
  • mrzed001
    #34
    Jobb, mint a chellos korlát :)
  • lck
    #33
    Na hát akkor - ebbe belenyugszom - Azut tovább nem matatom - ADSL-t meg tovább szidom. ( nem szidom ám - örülök hogy van )
  • mrzed001
    #32
    Van olyan tracker, ahol letöltés közben egy aránytartományt igyekszik betartatni veled (pl btefnet-nél a file első felégi 0,67 körül volt mindíg az arány, majd a második felében leengedte 0,25-ig)
    Hát, linux-nál nem kell TCPIP.SYS-t patch-elned :)))
  • lck
    #31
    Ja, egyébként linux alól használom.
  • lck
    #30
    Az a helyzet hogy előfordul pl: bithu-nál hogy akás 180-al is jön lefele. Ezért gondolom a beállítások nem lehetnek rosszak.
    Közben arra gondoltam hogy ez a lassulás általában akkor jön be, ha olyan helyről töltök le ahol nem kell regisztrálni és emiatt nem nézik az arányodat. Nem lehetséges hogy az ilyen helyek direkt korlátozzák a letöltés sebességét a feltöltés sebességére - hogy az arány a végére így is 1 körüli legyen ? Mert akkor nincs mit tenni. A végeredmény igy is úgy is ugyan az. ( Bithuról amit 1 éjszaka leszedek - 1 hétig osztom vissza. )
  • mrzed001
    #29
    XP SP2-d van? Patch-elted már a TCPIP.SYS-t? (max 10 kapcsolat limit 50-re emelése)
    Talán ezért vagy csak olyan kevés user-hez csatlakozva (ilyen számok mellett nekem 4-5 percen belül min s:50 l:120-ra felmegy a kapcsolatok száma)
    Ha PeerGuardian-t használsz, akkor érdemes megnézni, hogy az mennyi kapcsolatot nem engedélyezett
    Ha nem privát ADSL, vagy kábelről netezel, akkor érdemes megnézni, hogy a te IP-d esetleg nincs-e Peerguardian tiltólistában (pl kolist ha valaki a peerguardian-ban az edu tiltását is kijelöli tiltani fogja)
  • exReactor
    #28
    Egyszerre több fájlt is ki lehet jelölni és úgy jobb klikk.

    De nem is ezt akartam írni hanem h van egy jó plugin Azureus hoz: safepeer csak a biztonság miatt.
  • Cvd
    #27
    Duplakatt a torrenten, a megnyíló, az adott torrenthez tartozó ablakban a "Files" fül, itt minden olyan file-on amit nem akarsz leszedni jobb gomb, és válaszd a "Do not download" státuszt. Értelemszerűen ha csak a sample kell, akkor minden más file-on el kell ezt játszani.
  • Duddits
    #26
    Ha van egy film, de nekem abból csak a sample kell, azt hogy tudom megcsinálni?
  • tomo
    #25
    nagyon gyenge az uploadod ahoz, hogy jobban jojjon.
    ha 10-20x gyorsabban tudnal feltolteni, akkor sokkal gyorsabban jonne, de amig csak letoltesz, ne vard, hoyg a tobbiek ennel tobbet adnak.
  • Cvd
    #24
    Kezdésnek meg szoktam nézni, hogy mennyi a teljes/átlagos letöltési sebesség a torrenten belül. Lehet hogy csupa lassú netes tölti épp a cuccot, vagy a gyorsak tele vannak így hozzájuk éppen nem tudsz kapcsolódni. Idővel és türelemmel ez megoldódik magától. Ha nem ez a gond:
    A maximális engedélyezett kapcsolatszámot belőtted már a netedhez? Amiennyit írtál nem számottevő, de ha ezen felül több torrent (így több kapcsolat) is él, akkor lehet hogy már sok. Ezt könnyű lebuktatni, ha sok, akkor ingadozni fog a kapcsolatok száma. Ha ezzel nincs gond, akkor lehet az új verzió a ludas. A legújabb Java kell alá, habár azt már észrevetted volna ha az lenne a gond.:) Azt is nézd meg hogy kiktől kapod a cuccot, ha a legújabb Azureust használod és csak 2.3.0.0-ás Azu-któl jön a cucc, a más/régebbi kliensektől meg semmi pedig olyanokhoz is csatlakoztál, akkor kapcsold ki a Distributed Database/Tracker pluginokat. Ja és mégegy dolog: mennyire biztos hogy aktív vagy? ADSL-lel nem mindig megoldható a dolog.
  • lck
    #23
    bocs: 2048/200 körüli a net
  • lck
    #22
    Sziasztok!

    2048/20 ADSL netem van.
    Azt kérdezném hogy állítotok-e be Azureus beállításaiban valamit hogy gyorsabban töltsön, mert pl.: most töltök le valamit:

    készforrás : 34 ( 64 )
    ügyfél: 45 ( 228 )
    aktív vagyok

    mégis csak átlag:10-20 kB/s-el jön.

    Nem létezik hogy az összes seeder-től csak ennyi jön. Amikor elvileg akár 220-al is jöhetne.

    Más letöltésnél már volt sokkal jobb sebességem 110 k körüli is, de nem igaz hogy ilyen lassan kell jönnie, amikor 220-an osztanak vissza.

  • Cvd
    #21
    Semmit, felraktam, azonnal ezt csinálta. Nézegettem/állítgattam pár apróságot, de igazán semmi olyan nem volt amitől így kellett volna viselkednie, megoldani se bírtam. Mondjuk ettől nem fikázom le (az se biztos hogy a klienssel volt gond és nem akadt valamivel), nagyon jó kis kliens. Csak az Azu-ban vannak olyan extrák amiket kihasználok, míg a Bitcomet plusszai (a NAT-olás pl.) nekem nem kellenek. Így maradt az Azu.
  • burkusdió
    #20
    hát, nemtudom te mit csináltál vele, nekem lassan már egy éve gond nélkül működik (tűzfallal) és nem volt gondom még vele, hamarabb kapok msnről vírust mint bitcomettől... :)
  • Duddits
    #19
    Nem azért jöttem ide, hogy itt is föltegyem...
    Csak gondoltam mondhatnátok jó, hasznos pluginokat, meg ilyesmi.
  • pasquale
    #18
    én is Bitcomet ezt használom.. nemlassítja a gépet
  • Cvd
    #17
    Habár ezt felesleges volt megkérdezni, ha egyszer azt írom hogy 80 megát eszik, akkor nyilvánvalóan nem a konstans 2 mega körül evő azureus.exe-ről beszélek.:)
  • Cvd
    #16
    Természetesen a javaw.exe-t.
  • Met
    #15
    Nekem néha 2% CPU-t használ és 31 mega ramot eszik. Kevesebbet mint a DC++ vagy az Avant Browser. Előtte Bitcometem volt, azért váltottam mert amikor bekapcsoltam nem kezdett el seedelni autómatikusan, az Azureus meg igen. Mondjuk nem is nagyon állítgattam semmit:)
  • Garfield
    #14
    Azureus.exe-t nézted vagy a javaw.exe-t?
  • _Vegeta_
    #13
    Tapasztalataimat irtam le csak. Sokat szivtam azuval, bar teny h a bitcomet elott o volt a kiraly, de most.. sztem nem eri meg. (feltenni:))
    Attol fuggetlenul h tenyleg igen kiraly pluginek vannak hozza.
  • Felfedező
    #12
    Én is a BitComet-ra szavazok!
  • cSuwwi
    #11
    Sztem is a bitcomet a jobb. Az azu csak a ramot zabálta, meguntam leszedtem, a bitcomet korrektül megy. Nem tölt tovább, és kezelni is egyszerűbb. Nincs tele hülyeségekkel, mint a 2.3.0.0-s azu a saját tracker(?). Kicsit exeemesedett
  • Cvd
    #10
    Nálam meg a bitcomet volt a szar.:) Leszedte a dolgokat 100%-ig, aztán töltött tovább lefelé. Hogy hova azt nem tudom mert a file-ok mérete nem változott, viszont a kijelzés elkezdett visszafelé számolni, 100%-ról csökkent. Elég nevetségesen nézett ki.:) Plusz biztonság szempontjából sehol sincs az Azureushoz képest(1 nyitott port vs sok). Havernál mondjuk gond nélkül megy, de én gyorsan megszabadultam tőle.
  • burkusdió
    #9
    torrentezésre szerintem legjobb progi nincs a BitCometnél...
    nagyon korrekt cuccos...
    pont elég egy átlag felhasználónak, aki nem feltöltő ey torrentoldalon
    nincs benne semi extra cucc, ami fogná a gépet, ideális!

    használtam már BitSpiritet és Azerust, amit legtöbben ajánlottak,de egyik sem vált be nekem, szal marad a jó öreg BitComet
  • Cvd
    #8
    Nálam jelenleg 2200Mhz-ből eszik 5%-ot, meg 80 mega ramot, miközben 9 torrent aktív vagy 300 szállal összesen. Úgyhogy általánosságban talán nem kellene hülyeségeket állítani.:) Való igaz hogy pár gépen sokat zabál, de a legtöbb helyen semmi gond vele. Olyan program meg nincs ami mindenol rendesen futna. Be kell tudni lőni és kész.
  • pedestrian
    #7
    Tényleg hatalmas az erőforrásigénye. Memóriát tudja fogyasztani rendesen. Bár ettől függetlenül én szoktam használni, mert torrenten sok olyan programot megtalálok, amit pl DC-n nem.
  • _Vegeta_
    #6
    Ritka szar egy prog. Bar nemcsoda mivel javas. 1 elonye h mas rencereken is megy. :P
    Ojjan eroforras igenye van h hujuj.
  • Met
    #5
    onnan jött ide, azért nyitotta ezt a topicot mert ott nem kapott (szerinte) megfelelő választ, előbb utóbb itt is megkérdezi ugyan azt
  • pedestrian
    #4
    Itt van nem messze a torrent topik. Nézz bele.
  • windrunner
    #3
    .torrent
  • pasquale
    #2
    ez nem az a .torres -es letöltésvezérlő??
  • Duddits
    #1
    Sziasztok!


    Arra gondoltam, itt beszélgethetnénk az Azureusról, esetleg segíthetnénk egymással.


    Kérdeznék is, hogy nem tudjátok- ez mire való meg hogy mire jó...