1091
Időutazás
  • Anaid
    #971
  • B@ldrick
    #970
    Elgondolkodtató. (sry ha volt)
  • polarka
    #969
    Miért?
  • tomcat1
    #968
    Akkor szét kell vágni plazmavágóval és beolvasztani, ugyis hiány van az ekevasból is..
  • 1r0nh1d3
    #967
    Felesleges bekapcsolni, újra el fog romlani.

    http://lhc.web.cern.ch/lhc/News.htm
  • polarka
    #966
    Ha jól emléxem még őszig szerelik.
  • qetuol
    #965
    úgy értem, h a mindenkori legjobb elmélet, annál jobb soha nem lesz :)
  • Christiansen
    #964
    ált+spec. relativitáselmélet + standard modell
    + M-elmélet
  • uwu
    #963
    Azt tévedésnek hívják.
  • Atreus
    #962
    Meik az eddigi legjobb modell?
  • Christiansen
    #961
    azt a rohadt LHC-t meg bekapcsolhatnák már..
    lesznek itt még nagy dolgok
  • Christiansen
    #960
    önmagunk becsapása lenne..
    kb. mintha bigott hívő lennél _D:D:d
  • qetuol
    #959
    és ha az eddigi legjobb modellt fogadnánk el valóságnak?
  • uwu
    #958
    Azt sosem tudhatjuk meg, csak közelíteni lehet modellekkel.
  • qetuol
    #957
    és mi a valóság?
  • uwu
    #956
    Szerintem nem annyira nevetséges. Valamilyen szinten igaza van.
    A kvantummechanika csak egy modell, nem a valóság.
  • dronkZero
    #955
    Éppen ez az, hogy ha nem valós dolog lenne, akkor nem lehetne valós dolgokkal befolyásolni.
  • uwu
    #954
    Csak 1 mondatpt írtál. Az a hülyeség
  • qetuol
    #953
    filozófiával? lol!
  • pet0330
    #952
    Szerintem is így kéne felfogni a idő, de ha így vesszük akkor a relatívitáselméletnek nincs sok értelme mivel ha egy nem valós dologról beszélünk azt nem kéne befolyásolnia pl.a sebbességnek.

    Pls valaki monnya meg mi a hülyeség abban amit mondtam :D
  • Atreus
    #951
    Én is hasonlóképp gondolkozom csak nem tudom így körbeírni de lehet nem is akarom mert teljesen felesleges.
    Mi az idő? Hát asszem ez pont az a dolog amit tudományosan (pl.kvantumfizika) próbálnak meghatározni, pedig meglátásom szerint csak filozófiával lehet.
  • polarka
    #950
    Érdekes
  • adamq01
    #949
    Igazadvan és tényleg nem támasztja alá semmi a gondolatom.
    Elöbb aztkéne megtudni mi az az idő. (erre is van egy külön topic és oda is írtam néhány dolgot, amivel lehet, hogy megcáfolom utobbi gondolatom, de minnéltöbb verzió van annál nagyobb az esély arra, hogy megtaláljuk a helyes választ)

    Az idő nem is létezik, mivel nem egy fizikai dolog, hanem csak elméletben létezik, amit egy fizikai dologhoz kötődik.

    Az időt fizikai dologhozta létre pl. hogy történések, cselekvések, események, változások, stb történnek amikhez kitaláltuk az időt, hogy, tudjunk ebben a dimenzióban is viszonyítani, számolni.

    Ha nem lennének "történések" (minden állna és nem mozogna nem csinálna semmit) akkor nem jönne létre az idő, mivel nincsen mihez viszonyítani. Ez olyan mintha leállították volna az időt, de ez tévhit, mert nem az időtől állították le, hanem ez csak annak a következménye, hogy nemtörténik semmi.
    De ez már annyira alapvető dolog, hogy időben gondolkodunk...
    Ez velünk született dolog, miután van memóriánk ezért az időben pl. visszafele is tudunk gondolkodni, emlékezni és ezt az elméleti dolgot éljük meg és már fizikai tulajdonságokat akarunk adni neki, ami persze kizárt dolog.

    Az ember is fizikai "történéshez" viszonyítja az időt. A föld mozgásából viszonyít és ezzel tudja lemérni a körülötte lévő "történéseket". Ez a legkézenfekvöbb dolog mert szinte tökéletesen ugyan úgy mozog minden évben a föld a naphozképest, de ezt lehetne akármi máshoz is pl. más csillagokhoz. Tehát felállítottunk egy elméleti rendszert, a gyakorlati dolgok mérésére. Az idő nem több mint kitaláció.

    Ezért nem tudnánk időt utazni mert tulajdonképpen nem az időben utaznál mint dimenzió, hanem a megtörtént dolgokat kéne vissza forgatni. De akkor egy ember nem képes visszamenni az időben, mert nem maga az ember megy vissza hanem a megtörtént dolgokat tekerednek visszafele. Tehát akkor minden és mindenki visszafele menne ugyan úgy, mivel egy dimenzióban vagyunk és akkor nem is emlékeznénk, hogy vissza mentünk az időben, mert az agyunkban lévő memóriasejtek (v nem tom mik) amik akkor tevékenykedtek azok is vissza mennek az időben. Minden ugyan úgy menne tovább, csak fijatalabbak vagyunk (attól függ mennyit tekerünk vissza).
    Ha pl. 6 évet vissza tekernénk akkor én 11 éves lennék de nemtudnék arról, h valaha is "időt" utaztam meg a körülöttem lévők sem.

    Szerintem ez még ami logikával kikövetkeztethető !HA! persze úgyvannak a dolgok ahogy gondolom.
  • polarka
    #948
    Ez tulajdonképpen ugyanaz, mint a minden pillanatban keletkező párhuzamos világok elmélete.
    De mi igazolja, h mindez így működne? Az, h szerinted így kellene történjen?
  • adamq01
    #947
    Sziasztok! Én rájöttem, ha tudnánk is időt utazni és visszaküldenénk valakit a múltba, akkor az biztos nem változtatná meg nekünk a jelenünket.

    Mert tegyük föl, ha én vissza megyek az időben. mondjuk 2000-be és mondjuk a szemléletesség kedvéért, egy hidrogén bombát ledobok pl. kínára akkor ügy az 2000 től kezdve, tulajdonképpen félkína nem létezik. Én a hátralévő életemet úgyfogom leélni, hogy ledobtam a bombát és rengeteg minden történt ellenkezően mint mielött visszaküldtek volna.

    Visszatérve a ti jelenetekbe.
    Ti azt tapasztaljátok, hogy én ügye eltüntem, vissza a múltba, de ezenkívűl semmi más nem változik a ti jelenetekben. Nem fog hirtelen félkína eltünni, nem lesz világháborús hangulat. Semmilyen hatással sem lehet a jelenre az hogy én vissza mentem a múltba. Mivel ez elméletileg is fals és fizikailag is.
    Megpróbálta érthetően fogalmazni, ha vannak ellenérvek, kérdések akkor lehet feltenni őket!
  • ell4
    #946
    Én asszondom álmodjunk szépeket az időutazásról, de többet ne tegyünk, mert komoly problémákat okozhat,ha valaki elkezd előre-hátra utazgatni az időben. Időgépet építeni elég nehéz dolog lehet, de minden esetre nem lehetetlen.
  • polarka
    #945
    Az LHC-nak nem a fekete lyukak modellezése a célja, hanem h részecskéket ütköztessenek és megnézzék milyen darabokra hullanak. Az egész fekete lyukas dolog meg sztem onnan ered, h az ütközés pillanatában akkora lesz az anyagsűrűség azon a kis térfogaton, ahol találkoznak, mint a fekete lyukaknál. De a gravitációja, mivel kis tömegről van szó elenyésző lesz. Bár nem zárom ki, h a hisztéria máshonnan ered.

    Valóban, a relativitás elmélet nem zárja ki az időutazás lehetőségét, de a sötét anyag nem tom, h keveredett a témába és a linkelt fordításod sem említi. Talán a fekete lyukra gondolsz...
    Viszont sokat problémáznak vele: A téridőben kellene járatot készíteni, amihez min. egy fekete lyuk kéne és akkor, ha az összeköt két pontot, akkor lehet, h az időben is utazol vagy egy másik (párhuzamos) világba. És akkor még felmerül, h hogyan élsz túl a szingularitásba való belépésig.

    Ha pedig a tényeknél akarunk maradni, ezek mind csak elméletek és konkrétan még semmi sem bizonyította (nincs rá kísérlet/megfigyelés), h szabadon utazhatnánk-e a téridőben, illetve hogy egyáltalán léteznek-e párhuzamos világok.
    Annyit lehet elmondani, h a jelenlegi elméletek nem zárják ki a lehetőséget, vagyis kellene kísérlet rá. Ha ez meg van az:
    -vagy igazolja a feltevést és akkor mosolygunk egyet
    -vagy ellentmond neki és akkor pontosíthatnak az elméleteken
    -vagy pedig teljesen más dolgot figyelnek meg, amire eddig nem gondoltak, ekkor is változtatni kell az elméleteken.

    Érdekességképpen, az is lehetőség, h csak atomnyi vagy szubatomikus részecskéket tudnánk csak az időben utaztatni. Az a "New Age" valószínűleg még jóval odébb van, minthogy megéljük. Még a saját Napunk termelési mechanizmusát sem tudjuk felhasználni, nemhogy egy fekete lyuk által adott lehetőségeket.
  • bcrics
    #944
    hell
    ,Ugye svájcban építek a szerkezetet ami a fekete yukat próbálja modellezni (hadronÜtköztető)lásd itt ,de einstein relativítás elmélete szerint illetve az elmélete egyik legelismertebb szakértője szerint ,nyilatkozotában elismerte lehetséges az időutazás amennyiben lesz erre alkalmas technológia mely képes materializálni illletve manipulálni A sötét anyagot..ez a kijelentés 1980ban íródott Lásd itt

    Szóval ha elértük azt a pontot hogy mindezen feltételeknek eleget tudunk tenni,mert eleget tudunk,,akkor eljött a New Age.??

  • polarka
    #943
    Én úgy hallottam/olvastam fizikusoktól, h időben előreutazni lehetséges, ha gyorsan mozgunk előre. Asszem részecskéknél ez már bizonyított is.

    De a múltba való utazásra csak sok fikció és elmélet van. De ha sikerül is, akkor azt már végképp nem tudják, h mi történne, mert sokféle paradoxon alakulhat ki. Amik feloldására pedig szintén csak kitaláltak bizonyíthatatlan elméleteket. Másfelől, ha a jövőből visszajöttek, akkor 1. ügyesen titkolják 2. nagyon fegyelmezettek, h nem hívják fel magukra a figyelmet és nem befolyásolják a jelent. Amik pedig az emberekről általánosságban nem mondható el.
  • Atreus
    #942
    Jó kis Időutazás topik...
  • polarka
    #941
    Viszont genetikai szinten arányaiban nézve nem különbözünk annyira egymástól. Tehát valszeg valahol mindenkiben ott a lehetőség.
  • OKkultist
    #940
    Zsenik pedig nincsenek.
    Mindenkinek ugyanannyi neuronja van.
    NEM:
    Az agy mérete nem nagyon befolyásolja az intelligencát. Pl az emberek között vannak olyan hidrokefáliás betegek, akik agytömege 1/5-a, 1/10-e egy egészséges emberének és mégis 120 fölötti IQ-val rendelkeznek.
  • Roland16F
    #939
    naja Anaid..ez télleg jó kérdés,kíváncsi leszek ezt hogy magyarázod ki.
  • polarka
    #938
    Anaid!
    Ha volt halálon túli élményed, akkor most hogyan írhattál ide? Feltámadtál? Vallás alapításán esetleg nem gondolkodsz?
  • qetuol
    #937
    fel sem vettem volna... ugye akinek nem inge...
  • Anaid
    #936
    Sajna még nem tudtam túllépni a leelmebetegezésen, oh bocs fogyatékosozásodon felém. Majd idővel, bár nem segítesz ám, hogy könnyebben megbocsájthassam...Nincs kissebbségi komplexusom, konkrétan keményen belegázoltál a lelki világomba. Nem jár érte se pacsi se puszi...Kíváncsi lennék rá, hogy ha fordítva történik te hogy reagáltad volna le...
  • qetuol
    #935
    nem kezellek le, csak a tényeket közöltem veled. ha lekezelve érzed magad, az a kisebbségi komplexusod miatt lehet, amit meg tudok érteni. hogy a parajelenségekhez jobban értesz, mint én, nem kétlem, hiszen neked vannak szellemeid meg halálontúli élményeid. soha nem állítottam h én jobban értek hozzájuk, mondtam? nem. megint (még mindig és folyamatosan) félrebeszélsz, kiforgatod szavaimat, nem tudod értelmezni a mondatokat. feleslegesen 2x reagálsz ugyanarra az írásomra. itt nem jár nyalóka azért ha naponta megcsinálsz 100 hozzászólást.
  • Anaid
    #934
    Jártasabb is vagyok para témában mag GV-vel kapcsolatban, mint te. Veled ellentétben volt alkalmam megfigyelni részletesen. Ti meg csak elméleteket tudtok és hülyéztetek mi van fáj, hogy nem tudott az istenített tudományotok még semmi érdemlegeset összehozni ebben a témában, vagy csak ti nem tudtok róla? Hozzáértőbb vagyok bármelyikőtöknél ezen a területen meg halálélmény területen, meg sok egyébben, ne kezelj le! A saját szegénységi bizonyítványodat állítod ki vele, nem az enyémet.
  • Anaid
    #933
    Páran igen éretlenül viselkednek ahhoz képest, hogy tudományos fórumra valónak hiszik magukat, ja és persze felnőttnek...
  • Anaid
    #932
    Nem veszed figyelembe, hogy abból adódott a gond, hogy voltak GV-vel kapcsolatos megfigyeléseim, amikről ti kapásból levontátok a következtetést, hogy nem vagyok "ép". Ezért kezdtem sok ilyesmiről cikkeket keresni, hogy példákat keressek nektek, hogy a dolgok nem csak feketék, meg fahérek. Nem hittem benne, tapasztaltam, az már nem az én saram, hogy puszta kitalációként fogtátok fel...
    Tudod mit, én azért mégse kívánom neked, hogy megtapasztalhass személyesen egy ilyet, illetve egy halálközeli élményt. Inkább maradj ilyen, ha máshogy nem tudlak meggyőzni arról, hogy nem fantáziálás volt és nem vagyok fogyatékos, akkor inkább nem próbállak meggyőzni...
    Vagy ebben az esetben te is eltekintesz a "hiszem, ha látom hozzáállástól"?
    Már bocs, hogy így beszélek veled, de kicsit zokon vettem a fogyatékosozást...Ahhoz képest azért elég intelligensen beszélgetek veled nem?
    Nem baj, vannak olyan emberek, hogy gátlástalanul sértegetnek másokat, ha meg róluk egy rossz szót írnak, szaladnak a moderátorhoz árulkodni...
    Mondhatsz bármit erkölcsi tartás több van bennem, mint párótokban...Ha nem tudnád ez is értékelhető tulajdonság....néhol...