3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • AbortRetry
    #14
    Sziasztok! Végigolvastam amiről eddig írtatok, de valszeg béna vagyok, mert még mindig nem tudunk mindketten EGYSZERRE felmenni uyganarra a game (call of duty) szerverre! A NAT-ban van ugye a Special Application menüpont. Trigger Port: ez a helyi cím portja legyen? Trigger Type:TCP/UDP melyik? Public Port: Ez az idegen cím portja? Ha nem egy van hanem több akkor ./,-el válasszam el? Public Type:TCP/UDP meylik?

    Help pls!
  • Mihail
    #13
    köszi a válaszokat, de az elmúlt 2 hónap alatt azért már kitapasztaltam a routerem mindan csínját-bínját, kicsit későn írtatok,de azárt thx :)
  • nemcsakfeel
    #12
    vmilyen hálózat analízis progival nézd meg..az 100% os.
    ne legyen semmilyen netes cucc megnyitva, és indítsd el a játékot, majd kikapcsolod a game-t, és megnézed az adatforgalmat. ennyi
  • Myron
    #11
    Hali!
    Nézdd meg router nélkül hogy melyik portokat használja a progi. Tehát iktasd ki a rendszerből a routert, és azon a gépen amelyiken van net zárdd be az összes progit ami netet használ. Akkor menj be Start Futtatás írdd be: cmd aztán a DOS os szarságba azt hogy netstat. Ekkor ki fogja írni azokat a portokat amik használatban vannak. Na és akkor elindítod a játékot multiban használod, nyomsz egy ALT+TAB ot és megint bemész dos ablakba és netstattal megnézed milyen portokon folyik kommunikáció. Fogod látni hogy melyik a Warhammer kizárásos alapon. Megvan a port, a többit fogod tudni. Asszem a helyi cím portját kell nézni. Nem 100% szal ha úgy nem megy akkor forwardold a másikat is. Port forwarding, vagy virtualserver amit írtak ott lent. szal tod.
  • Mihail
    #10
    itt kell vszínüleg egy portot nyitnom.. csak nem vágom hogyan
  • Mihail
    #9
    ha explorerből belépek a router szoftverébe, azon belül a natba, azon belül a special applicationsbe: Some applications require multiple connections, such as Internet gaming, video conferencing, Internet telephony and others. These applications cannot work when Network Address Translation (NAT) is enabled. If you need to run applications that require multiple connections, specify the port normally associated with an application in the "Trigger Port" field,select the protocol type as TCP or UDP, then enter the public ports associated with the trigger port to open them for inbound traffic.
    Note:The range of the Trigger Port is 1 to 65535.
  • Taranov
    #8
    Hát ezt tudni kéne :(
    A játék readme-jében talán bennevan.
  • Mihail
    #7
    megnéztem a belső szoftverében van egy nat rész, azon belül a port forwarding lehet? csak mivel tudom megnézni, h egy proginak milyen portot kell nyitnom?
  • Taranov
    #6
    Az biztos, hogy azok a szavak amiket leírtam, erre vonatkoznak, tehát ott kell keresni, de még nem volt szerencsém Edimax routerhez, szóval nem tudom pontosan hol kell benne keresni az opciókat.
  • Mihail
    #5
    megteláttam a leírását.. asszem tényleg a legjobb lesz ezt tanulmányozni..
  • Mihail
    #4
    EDIMAX
  • Taranov
    #3
    Persze csak ha külön router (hardware), ha egy linuxos gépen futó routerről van szó, akkor fogalmam sincs.
  • Taranov
    #2
    Attól függ milyen router. Én csak az SMC-nek a szoftverét ismerem, de legegyszerűbb lesz, ha a használati utasításban keresed meg pontosan. Olyan szavak alatt lesz egyébként, hogy NAT, azon belül Address Mapping vagy Virtual Server vagy Port Forwarding, esetleg Special Applications.
  • Mihail
    #1
    Valaki el tudná magyarázni, hogy például warhammer 40e-hez hogyan kell portokat nyitni egy routeren?