284
666
  • katarzis
    #204
    akkor mér irkáltál ilyet ,hogy idézem "Így van, de sztem 15 előtt is gáz."
    és a régi nagy metalos korodban miket halgattál kiváncsi lennél
  • Christiansen
    #203
    Nem sokat, de ahogy írtam nincs bajom az ilyen zenékkel amíg van bennük
    ötlet, zeneiség vagy értelmes mondanivaló.
    Három éve még nagy metálos voltam amúgy....
  • katarzis
    #202
    ja és még valami te hány death metalt játszo zenekart halgattál?
  • katarzis
    #201
    mármint mit nem értesz az nc-t? vagy mit?
  • Christiansen
    #200
    ??? Nem értem
  • katarzis
    #199
    15 után gáz? erre már inkább nem mondok semmit ja ,de mégis 2 betü nc....
  • katarzis
    #198
    oks igy már oks mint ahogy énis irtam van sok olyan is akikröl te beszéltél
  • Christiansen
    #197
    Így van, de sztem 15 előtt is gáz.
  • magus
    #196
    egy ido utan mindenki kinovi, altalabana ugy 15 utan mar gaz
  • Christiansen
    #195
    Herr Lehrernek is igaza van, a hörgés sztem se zene,
    az ordítva énekleés méég elmegy, de hörgéssel nem lehet DALLAMOT kiadni,
    harmóniáról ne is beszéljünk...
    Ha meg keménységet akarunk akkor azt a zene és a hangszínek tegyék azzá.
  • Herr Lehrer
    #194
    Én nem a death metalt fikáztam.Amit mondtam az azokra vonatkozik akik tényleg ilyen "dögöjjünkjmeg" zenét nyomnak mert ilyenek is vannak azért szép számmal.Azt se mondtam hogy nincs mondanivalója,hanem azt hogy van neki,csak az nem egészen helyes,mert volt már olyan ember aki ennek a mondanivalónak a hatására lett öngyilok.Amugy az hogy mondanivalója van-e nekem tökmind1.A zenében a dallam meg a ritmus a lényeg.persze ha mondanivaló van az nem baj csak ne menjen a zene kárára.És most jön egy kérdés,és ez tényleg nem fikázás,erre tényleg kiváncsi vagyok: Miért kell ezekben a zenékben hörögni?Miért nem lehet csak simán énekelni?
  • DarkGhost
    #193
    Ha mutatnál nekem egy sátánista reppert megköszönném.
    Nem is hallottam róla, hogy lenne. Nem mintha meghalgatnám, de érdekelne hogy tudsz-e ilyet.
  • katarzis
    #192
    igazad van csak itt az a gond ,hogy ez a srác név szerint Herr Lehrer elkedte fikázni a death metalt azzal ,hogy semmi mondanivaloja sincs se értelme és ezzel csupán az a gond ,hogy ugy tette ezeket a kijelentéseket amelyek amugyis teljesen alaptalanok (na jo van egy párzenekar amire ráillik az a jelzö amiket használt ,de ö általánositott és az összes death metal bandára mondta) ,hogy nem is olvasta,ismeri a szövegeket halott egy kettöt és általánosít na ezekröl kéne leszokni ,de részemröl a vita lezárva irhatok én itt oldalakat is akkor is ez marad a véleménye....
  • Christiansen
    #191
    Szerintem a sátánizmus a)-idétlen pótcselekvés
    b)-ha meg komoly akkor lelkibetegség

    A zenéhez egyiknek sincs sok köze, és maximum durva szöveggel esetleg
    színpadi kegyetlenkedéssel lehet egy zene/zenekar sátánista. Csakhogy akkor a zene fogalmától el is távolodik jó messzire...

    A sátánista zene nem feltétlenül rockzene! Lehet hyperspace zúzda is ilyesmi
    vagy mocskosszájú repper.Mindegyik minimum egy józanító pofánverést érdemel
    hogy ember gondókoggyá' má'!Na jó, az agresszió rossz dolog

    A tanulság tehát az,hogy nem kéne ilyen hülyeségeket csinálni meg terjeszteni,
    INKÁBB TESSÉK ZENÉT HALLGATNI, mindenki olyat amilyet szeret és nem fikázni a másét addig, amíg ő nem fikázza a tied

    És az ilyen kategorizálások se érnek szart se.
  • VinylToy #190
    lol
  • Vlala #189
    ezzel kábé én is így vagyok, a "gettóból jöttem, csúcson vagyok, mindenki bekaphatja, kinyalhat, főleg a többi szemét feka repper" stílus előtt én is tanácstalanul állok.
    Viszont ezt a lavinát inkább ne indítsuk el, mert valaki megkérdezi azt, hogy mire jó a gitárcincogtatás, nyivákolás, és akkor jaj nekünk. :-)
  • DarkGhost
    #188
    És mire jó a rap???
    Állandóan csak a káromkodás megy 1000el.Semmi más. Zenéje meg szinte nincs is.
    A Discoban meg pekapsz egy tablettát és a zene meg teljesen letompít aztán egy idő után megdöglesz.
    Én meg ezeket a stílusokat nem értem.....
    Maradok a METAL zenéknél. Ahoz kell tehetség, és álltalában koncerten nem magnóbol jön a zene.
  • Voltan
    #187
    Én is épp a Nile-t akartam felhozni.
  • katarzis
    #186
    egyáltalán nem a halál vér rohadás a témáik rengeteg zenekar játszik death metal-t az egyik ezekröl énekel a másik más dolgorol pl a nile az ösi egyiptom hitvilága és dolgairol énekel csak hogy egyet emlitsek ,de ez a kijelentésed is elég alaptalan ,mert kb meghalgattad a cannibal corpse-t és levontad a következtetést... és még valami pl a pop bandák állandoan a szerelemröl énekelnek az nem unalmas? na erröl ennyit ha meg idegesit a hörgös vokál akkor ne hallgasd és ne irj le ilyen baromságokat.... na zárjuk le ezt a témát!!
    amugy lenne feléd egy kérdésem te mit halgatsz?
  • Herr Lehrer
    #185
    jó nem az összes arról szól hogy "vághdfelazereidet" de elég ha megnézed a zenekarok neveit amit felsoroltál:blood,dying,hate,dark.VAgy már alapból ennek a neve DEATH metal.Mindegyik szám ugyanarról szól:halál,vér,rohadás...Nem unalmas ez egfy kicsit?
    Amugy meg hogy én ezeket miuért nem szeretem az tök egyszerű: idegesít a hörgés.
  • mascarun
    #184
    Hail!
    Én annyit szólnék hozzá ehhez az egészhez hogy aki ezt komolyan veszi az már elveszett! Minden stílus elkorcsosodott úgyhogy felesleges másokat fikázni! Ha jól körülnézel biztos találsz a tieid között is olyat aki nem illik oda a viselkedlse miegymás miatt!Mindenhová beivódtak az olyan emberek akik nem találják magukat de az adott közösségbe sem illenek! A kicsik meg csináljanak amit jónek látnak nem tehetünk sokat ellene!De azért elgonoldkodhatnának mit miért tesznek! Nem hinném hogy minden kérdésre készen áll a válsz! De hátha megtalálják.
  • szacsi
    #183
    My dying bride, Dark tranquillity rlz ^_^
  • katarzis
    #182
    hello!
    végig olvastam a topikot és az ien egyének akik a "hörgös" (gondolom ez alatt a death metal,grindcore,gore metal,stb-t érti) zenéket letitulálják annyival hogy arrol szol idézem:dögöjjémeg vágdfelazereidet akaszdfelmagadasajátbeledre." ezt épp Herr Lerher irta na ezen a kijelentésén látszik mennyire nincs tisztában az egésszel meghalgattál egy zenekart és általánosítasz ahhoz hogy ien kijelentéseket tegyél ahhoz nem egy és nem kettö zenekart kellene meghalgatnod hogy levonj ehhez hasonlo következtetéseket,de te még a fáradságot se vetted ,hogy meghalgasd vagy átnézd miröl szolnak ezek a zenék.a gore metal szol kb ilyenekröl de pl halgass már meg akár egy kataklysm,nile,arch enemy,My Dakest hate,bloodbath,My dying bride,Dark tranquillity stb.. hogy egy kettöt említsek igaz ezek nem black metalok de még sorolhatnám és olvasd el a szövegeiket is és rájössz nagy baromságokat hrdasz össze ,mert ezeknek van mondanivaloja értelme összegezve nagyon utálom amikor leszolnak ugy egy stilust hogy fingjuk sincs az egészröl én se szolom le te mit halgatsz akkor te se tedd.....
  • szacsi
    #181
    Értem. De akkor se a nightwisht hozd fel példaként
  • BlackXX
    #180
    Hát, ebben nem értünk egyet... MÁrmint abban hoyg ha egy számot ismerek, akkor az összeset.. ÉS tudod tisztába vagyok vele, hoyg a NIghtwish legkevésbé sem sátánista... De a vallásnak és a zenének nincs sok egymáshoz, nem győzöm hangsúlyozni!! Attól, mert sátánista vagyok játszhatok én akár operát, vagy popot.. S hallgathatom a black-metált anélkül, hogy sátánista lennék..
  • zsilike
    #179
    HI!tankcsapda,nightwish-ennek mi köze a sátánista zenékhez??????elment az eszetek????basethound-éretlen volt a speak????neked lehet,ha nincs agyad,ami felfogja-29vagyok kiskutyus!
  • szacsi
    #178
    de az nem sátánista
    és ha egy számukat ismered, akkor az összeset...
  • Voltan
    #177
    Nincs igazad.
  • Voltan
    #176
    Az nem turulmadár, hanem egy basset hound. Mindegy. Csak azért kérdeztem, mert meglehetősen éretlen volt az előző megnyilatkozásod.
  • BlackXX
    #175
    És a hörgös zene, sem feltétlenül arról szól!
  • BlackXX
    #174
    Ajj, kedves csíkos nevűnek! Nightwish-t én úgy ismerem akár a tenyerem! Nem tom, egyik szám sem szólt arról, hogy vágjuk fel az ereinket, mert szar a világ!
  • mila69en
    #173
    jájj ezt nem ide
  • mila69en
    #172
    goa gil-avatar-kabal-gem
  • Herr Lehrer
    #171
    children of bodom:Everytime I die
    Ez jó zene LETT VOLNA kár hogy a hörgéssel elbaszták.
  • DarkGhost
    #170
    Halattál már children of bodom -ot vagy cradle of filth -et?
    Ott is krákognak hörögnek, de nagyon szép a zene. Csináld utánuk!
  • Herr Lehrer
    #169
    "de akinek az lágy rock nem teccik......"
    De itt most pont nem azokról van szó,hanem a hörgős szarokról amik csak arról szólnak hogy "dögöjjémeg vágdfelazereidet akaszdfelmagadasajátbeledre."
    Zenének ezt nem nagyon nevezném,habár élőhangszerrel csinálják de azokat csak ütik-verik összevissza közbe artikulátlanul üvöltöznek hörögnek.
    DZZZS DZZS HÖRR HÖRR:Ennek semmi értelme
    Persze van jó rock is pl. Metallica
  • DarkGhost
    #168
    És a disco meg az ilyen rapper zenék mire jók?
    Rohadt agytompító marhaságok. Ennél a zenénél legalább van élet pl koncerten.
    Lehet rá mulatni. Ja és nem mindenki alkoholista és fentreng a hánásában.
    A discóbol meg halnak ki az emberek a drog miatt. Ahoz a zenéhez nem nagyon kell tehetség...
    Tisztelet a kivételnek. Biztos van olyan aki nagyon jó de a legtöbbjük csak 7-10 éves kis szaros, aki nem tudja mi a zene.
    A rock amiben nem hörögnek az a szép zene. Mondjuk én isnkább black metalt + a többi hörgős sátánista zenéket halgatom de akinek az lágy rock nem teccik......
    Ott van pl tankcsapda. Punk : green day.
    És akinek megmutattam a NightWisht az nem tud szabadulni tőle.
    Aki arra azt mondja hogy szar, az bekaphatja. Metal zenene operaénekesekkel, szal gyönyörű hangjuk van.....
  • zsilike
    #167
    HI!a turulmadaras tagnak üzenem:miért kérdezed h h éves vagyok?ennyit tudsz kérdezni ?inkább irj valamit,ha van van értelmes gondolatod
  • maozedong
    #166
    Akiket én látok, ismerek ilyen jellegű embereket, általában a lányok viselik nagyon ennek a divatnak a jegyeit, sátánista fiú ismerőseimre nem 100% osan jellemző a sátánista külső.
    Lányok jobban követik a divatot? :
  • Voltan
    #165
    Hány éves vagy?