375
DVD menü készítő program
  • Rolesz
    #255
    honnan lehet leszedni template-t?vagy valami tutort?:D
  • drob
    #254
    így csináltam hasonlót: fekete képből kellett piros kép (háttér). premierbe beimprtáltam a 720x576-os piros képet, ami lehet psd is, mind1 ..., elejére ráraktam Cross Disolve-t, hossza is lényeges, attól függ mennyi ideig szeretnéd lejátszani az adott menüt, mikor ismétlődjön..., itt megcsinálod a felíratokat is. pl a linkek v cím, majd ezekre is valamilyen effektet rádobsz, majd ezt exportálod dv aviba, ha egyéb célod nincs vele, tömörítheted is mpeg2-be, vagy majd encore megcsinálja, mind1.
    ps-ben megcsinálod a menüt, de nem kell a szöveg, csak a linkek (=1) highlight és átetsző háttér legyen.
    majd az egészet bepakolod encorba
    menü hátterének belinkeled az avit, beállítod, h forever, ha kell (biztos kell) renderingezed a mozgó hátteret és kész
  • slylecz13
    #253
    Ezt egy kicsit részletesebben el tudod nekem magyarázni? Azt értem, hogy photoshop-ban csinálok egy piros hátterű menüt. Erre ott megcsinálom a jelenetgombokat is. Aztán a premieres és encoros rész nem tiszta...
  • drob
    #252
    pl.: .psd.ben van egy piros háttér és a menüablakok, ami lehet csak szöveg is, mind1, lényeg, h linkek. azt a piros hátteret megcsinálod premierbe mint abi, majd encorba a menü.psd-nek adod mint háttérvideó. Természetesen a .psd nem tartalmaz hátteret, az áttetsző ...
  • slylecz13
    #251
    Valaki tud-e nekem abban segíteni, hogy egy menüben, amiben egy főmenü és egy almenü van, azok közé, hogyan tudnék valamilyen effektet rakni, hogy ne élesvágásban menjen át az egyik a másikba? Pl.: Cross Disolve, Slide, Dip to black stb...
  • yoooooo
    #250
    csekkolom, köszi
  • rumcice
    #249
    Az első esetben a régi mpeg-eket importáltam be a timeline-ra és így csináltattam vele dvdt, a második verzióba a timeline-ra az eredeti avit raktam és beállítottam a trascode settings-et majd transcode, dvd-create és újra 10GB os lemezt gyárt a 7,1GB helyett. Az 1.5-öt már upgrade-eltem 2.0 ra és már nem tudom regisztrálni az 1.5-öt. (Egyébként is nagyon lassú volt az 1.5 a 2.0-hoz képest amikor a timeline-okat szerkesztgettem.)
    Elég fura hogy az első esetben transode-ol de a sources\transcodes mappa üres.
    Második esetben persze ott van az m2v a mérete is normális kb akkora mint ami az 1,5 ben volt de a dvd mégis nagyobb lesz mint az előrejelzett.
  • drob
    #248
    a kiválasztás és a távirányító történő gomblenyomás szinét is külön be lehet állítani az encorba. példa: 2 menüpont, egyik: lejátszás, másik: fejeztek
    mind a kettő sima text layer ps.-ben. másolod mind2-t, és a másolt rétegnek adod a (=1) highlight parancsot. most van lejátszás text és lejátszás (=1) highlight utóbbibók kiveszed szemet, hasonlóan megcsin a fejezetek-et is, beimport encoreba, menu/edit/edit menu color set és itt be tudod állítani hogy a (=1) highlight milyen szinű legyen ha kiválasztod és milyen ha benyomod a gombot ...
  • yoooooo
    #247
    ez az, amit én is tudok. Kiválasztással nincs semmi gond, ott más színe van, ahogy kell. viszont egy normál menüben akkor is más színe van, ha benyomom a gombot, nem csak, ha kiválasztom. Tehát az megint külön layer és külön szín.Próbáltam (=2)stb.-re elnevezni, de az csak arra jó, hogy ha a gombkiválasztásnál több színt akarok használni, nem csak egyet, ami alapból (=1). ez így talán érthetőbb, mint az előbb.
  • drob
    #246
    nem lehet, hogy a 2.0-ba nem állítottad be az avis importnál a megfeleelő bitrata tömörítést? első verziót nem értem, de ott is a bit.beállításnál lehet a bibi. miért nem 1.5-el szerkeszted újra ha ennyire hisztizik a 2.0?
  • rumcice
    #245
    Szerbusztok,

    Lenne egy kis problémám a 2.0 val:
    Az 1.5 összeraktam régebben egy dvd-t és most egy kicsit át akartam szerkesztgetni a menüt, amikor az új project-be beimportálgattam az m2v-ket akkor a transcod nál jelezte hogy nem kell újra trascod-olni és amikor ellenőriztetem vele hogy ráfér-é egy lemezre akkor nem talál hibát, de amikor dvd-t akarok belőlle csinálni mégis trascod-ol és a klippek mérete 1.5 szeresére nő. Amit az 1.5 rárakott egy dvd-re az a 2.0-ban nem fér rá.
    Ezekután fogtam és újrakezdtem az egészet, dvavi-t imprtáltam be és trascodoltattam vele az eredmény ugyan az, amikor dvd-t csináltatok vele újra trascod-ol és ismét nem fér rá a disc-re.
    Keresgettem a neten megoldást de csak a problémával találkoztam válaszolni senki sem tudott...
  • drob
    #244
    a gomb lehet bármilyen layer, akár egy egyszerű jpeg v. bmp is, ahhoz h más színe legyen nevezd el (=1) highlight -nek és vedd ki a szem ikont. importáld be encorba és ott tudol neki szint is adni ha nem lenne megfelelő az amit ps-ben kreáltál neki, kész, kiválasztásnál más színe van
  • yoooooo
    #243
    az előző Encore-ban nem jöttem rá, reméltem, h ebben benne lesz, ill lehet, h benne van, csak nem jövök rá, h hol. Arról lenne szó, h minden menüt ps-ben csinálok meg, amivel nincs is semmi gond, de nem tudok rájönni arra, h hogy kéne elneveznem a layert, ha azt akarom, h a a benyomott gombnak is külön színe legyen, mert a gombkiválasztás az ugye(=1), vagy ha több színt akarok, akkor(=2), (=3)...stb, de a benyomásra nem jövök rá
  • adobepremiere
    #242
    Látogass el az adobe oldalára és ott regisztálj és töltsd le a próbaverzíót.
    És a többi jön magától................
    Egyébként jó a progi!

  • slylecz13
    #241
    Valakinek meg van a 2.0-ás verzió?
  • Gladiator
    #240
    torrent
  • jozzer
    #239
    és ha (teszem azt :-)) nem lenne eredeti, akor honan lehetne új "Library" mintákat szerezni?
  • Gladiator
    #238
    amúgy úgy csináltam, hogy a menu remote hoz beállítottam a legutoljára használt menüt.
    viszotn azt nem értem, hogy ha a főmenüben simán elindítom a filmet, és akkor nyomok menü gombot, miért a jelenetválasztáshoz lép vissza, és nem a főmenübe. na mind1, ezt már leszartam:D
  • Gladiator
    #237
    ha eredetid van, akkor az adobe oldaláról tudsz letölteni hozzá pár egész jót.
  • jozzer
    #236
    Sziasztok,
    meg tudja mondani nekem valaki, hogy honnan lehet új "Library" mintákat szerezni?
    Alapból elég kevés található csak a programban.

    előre is köszönöm:
    Józsi
  • Gladiator
    #235
    őőő.... aha.... köszi... majd megnézem.
  • drob
    #234
    adott: menü 1-es, 2-es, 3-as film
    project ablakba rákatt az 1-es film Timeline Type-re és Properties ablakban end actiont beállítod pl: 2-es filmre (ilyenkor ha végignézed 1es filmet, 2-esre fog ugrani a menüben a választó, ha nem nézed végig, hanem távirány gombbal lépnél ki adott filmből, akkor is 2-esre fog állni. Ezt így tovább minden menünél (1es film End A. 2, 2-es film End A. 3, 3-as filmnél pedig célszerű az elsőre lépni.)
    Ha az End A.-ba sajátot írsz (2-es filnél 2-es filmet) akkor lejátszás után a 2-esre fog állni ismét és kézi irányítással tudol továbblépni
    kb így :)
  • drob
    #233
    én tisztába vagyok vele, azért adtam a tanácsot ...
  • akyyy
    #232
    ez akkoor is müxik ha monjduk nem jelenetket akarok hanem az egyik gomb maga a film, a másik képek, a harmadik meg mégegy film.
    és az első és utsó gombja mozogjon, vagyis kis animációkat villantson fel az éppazon filmből. ( akár úgy h külön erre készitek vmi gif, avi ,vagy animációt)
  • Gladiator
    #231
    még egy kérdés:

    ha azt akarom beállítani, hogy a film nézése közben, ha megnyomom a menü gombot melyik menübe lépjen vissza hol és mit kell beállítanom?
  • drob
    #230
    menü tulajdonságainál van, rákattansz a beimportált menünek szánt psd-re és látható lesz a properties-nél
  • Gladiator
    #229
    ok, megvan, köszi:)
  • Gladiator
    #228
    köszi.kerestem ilyesmit de nem találtam. ez gondolom a propertiesben van. viszont a button tulajdonságaiban nincs. melyikben van? a menüében? bár nem tom minek kérdezek rá, ugyanis amint elküldöm megnézem, de azért írtam vmit:D na köszi, heló!
  • drob
    #227
    jobb oldalon (1.5 verzió) Animate Buttons-t pipáld ki, Loop#-ot állítsd Forever-re (végtelen ismétlés), majd File/Render Motions Menü.
    Esetleg Durationt is beállíthatod, mennyi időt mozogjon a kisablakban a film.
  • Gladiator
    #226
    kérdés:

    akartam a filmemhez ilyen jelenetválasztós menüt.
    csináltam egy új menüt, fekete háttér, tök üres. aztán a timelineról a chapter pointokat ráhúztam a menüre. nagyon szép és jó, elindul onnan a film, viszont hogy lehetne azt megcsinálni, hogy mozogjanak? vagyis menjen minden kis négyzetben a film? kicsit sürgős lenne. köszi
  • Szolnokboy
    #225
    én is jól beszoptam ezt a processzoros dolgot :S
  • KO
    #224
    Nem ellenőrizve :(
    SIZE: 387 MB
    http://rapidshare.de/files/14918640/Adobe_Encore_DVD_1.5.part1.rar.html
    http://rapidshare.de/files/14918703/Adobe_Encore_DVD_1.5.part3.rar.html
    http://rapidshare.de/files/14918779/Adobe_Encore_DVD_1.5.part2.rar.html
    http://rapidshare.de/files/14918797/Adobe_Encore_DVD_1.5.part4.rar.html
    http://rapidshare.de/files/14919401/Adobe_Encore_DVD_1.5.part5.rar.html
  • Aschil
    #223
    Segítséget szeretnék kérni.
    Ha több rövid klippet (8-10 db.) teszek egy "playlist"-re, és csinálok egy menüt ahonnan a playlist-et indítom, akkor a lejátszás ugyan folyamatos, de a klippeknél nincs chapter.
    Kérdés: hogyan lehet ezen a playlist-en chaptereket létrehozni??
    Ha valakinek van ötlete légyszi segítsen!!
    Köszi!
  • drob
    #222
    adobe oldalról
  • Szpisti
    #221
    Szóval sehonnan...
  • Szpisti
    #220
    köszi. Honnan lehetne a 1.5-ös verziót letölteni?
  • izb
    #219
    Az SSE2 nélkül ez a program nem fog futni barton magos procin,lévén hogy nincs benne ez az utasításkészlet.
    az újjabb 64 bites procik támogatják,kéveve a régebbi vinchester magosakat.
  • drob
    #218
    AMD-t kell lecserélni mert azzal van a baja, vagy használd az 1.5 verziót
  • Szpisti
    #217
    Srácok! Az Adobe Encore DVD 2.0-val támadt gondom:
    Letöltöttem a próbaverzióját, de nem akarja installálni, mondván, hogy a processzorom nem supported valami SSE2 instruction set-tel...
    Lehet valamit tenni, vagy ezt én nem fogom használni?
    (a procim AMD Athlon XP 3200+ Barton 400FSB 512kb L2cache)
  • drob
    #216
    Adobe After Effects 6.5 & Encore DVD 1.5