354
Kinek mi a kedvenc Stephen King sztorija ?
  • Kori
    #34
    A setét torony c. könyvét kellene megfilmesíteni.

    MAi technikával nagyot lehetne alkotni!!!!
  • badoer
    #33
    nekem a chtistin remeny rabjai halalsoron es ragyogas tetszet.a funyiro emberes sztorit meg nem halotam.
  • Kori
    #32
    Stephen Kinget filmre vinni nagy mutatvány.

    Sok könyvét (majdnam mindet) olvastam.
    Jó néhány megfilmesítést is láttam.
    Már írtátok és azzal értek egyet hogy csak a Ragyogás Jack Nicholson-nal érte el a kívánatos szintet.
    Aki olvasta az Álattemető c. könyvet és látta a filmat ois az szerintem nagyot csalódott.
    A könyvben kb. 300 oldalon keresztűl írja le a figura vívódását hogy a fiát kiássa e a sírból vagy nem, a kiásást és az újratemetést. Ez a filmban 10 perc volt.
    Visszadhatatlan.

    A végitélet még egy kicsit hasonlít a könyvre viszont aki a bővített változatot olvasta annak szintén csalódnia kell a filmben.
    Amúgy most megy a 4 rész szombat 21.00-kor az AXN csatornán.
  • Voltan
    #31
    Jaja, a hangulata király, sőt, még a sztori is rendben van az utolsó fél órát, vagyis a katarzist leszámitva. A langoriereken meg egyenesen röhögnöm kellett. (Mondjuk a könyvben is...)
  • guardian hero
    #30
    Amikor láttam, még nem olvastam egy Stephen King könyvet sem, nem is tudtam mi ez a film, csak épp ment a TV-ben. De egyszerűen odaszögezett a képernyő elé, nem tudom miért. Aztán láttam mégegyszer, és ugyanolyan hangulatos volt, az a kihalt világ, meg minden. Nagy bejött!
  • Voltan
    #29
    Pont az? Lol!
  • guardian hero
    #28
    Én egyetlen jó King filmadapatációt láttam eddig:
    Langolierek - Az idő fogságában
    Igaz ezt nem olvastam, lehet csak azért tetszett annyira :).
    Mondjuk a legtöbb King filmet nem láttam, bár sokmindent olvastam tőle.
  • Loál János #27
    Ahaaa, ott is áll a neve mellett, hogy (credit removed following lawsuit). Érdekes.
  • Voltan
    #26
    Félreértesz. Nem azt mondtam, hogy King nem irt ilyet, csak azt, hogy az ő novellája igencsak más lehetett, mint a film. Igaz, még nem olvastam...
    A fűnyirót már igen, és annak semmi köze a filmhez. (King nyert is egy pert a filmes cég ellen, és ezért le kellett venniük a nevét a cimlistáról.)
  • Loál János #25
    Fűnyíró, Menekülő.
  • Loál János #24
    Dehát mindenhol ezt írják. :C
  • Voltan
    #23
    A King novellának valószinűleg nem sok köze van a Menekülő ember filmhez. Annak idején pl. a Fűnyiróember-re is kiirták, hogy King mű alapán készült, de qrvára semmi köze nincs hozzá.
  • Buddy
    #22
    Nekem a kedvencem a Sorvadj el és a Hasznos holmik
  • Jano
    #21
    Úgy van, Nicholson zseniális, iszonyat jól játsza az elmebeteget.
  • _Vegeta_
    #20
    Jack N. nagyot alakitott. Bar sztem jobban is megcsinalhattak volna magat a filmet.
  • Waterhorse
    #19
    A menekülő embert én sem tudtam, csak rákerestem dc-n a nevére és kiadta a Running Mant is. Bár szerintem a filmváltozat 8csak azt láttam), egy tipikus filmes sablon, lepusztult jövőkép ahol a gyilkolászáson semmi más nem történik. Voltak azért ennél mélyebb gondolatú alkotásai is. Aki szereti az ilyet annak merem ajánlani, nekem is tetszett amúgy.

    A ragyogásból sokan azt mondják a régi jó csak, az újat nagyon elszabták. A régiből láttam jeleneteket, arra kívéncsi lennék, meg hát azért Jack Nicholson is:)))
  • _Vegeta_
    #18
    Ugynezki eleg sok Sk filmet nem lattam még. :)
    Graveyard Shift-et latta vki ? Az eleg gagyi volt. :)
  • Loál János #17
    Christine, Tűzgyújtó, Dolores Claiborne, Sorvadj el, ezek mind jók szerintem.
  • Loál János #16
    Azt viszont nem is tudtam, hogy a Menekülő Ember is az ő novellája. Jó film.
  • Loál János #15
    Az írós film a Misery.
  • Loál János #14
    Ja, és persze a Stand by me alapfilm.

    A Rémkoppantók sem volt rossz.
  • Voltan
    #13
    Szerintem a két Ragyogást valahogy össze kéne gyúrni. A Kubrick-ból meg kell hagyni a hangulatot, a másikból pedig a részletesebb sztorit.

    Nagyon jó King-adaptáció még a Hasznos Holmik, a Halálsoron és a Remény rabjai. Ja, és a Végitélet. Sajnos Kinget nagyon nehéz filmre vinni, ezért a legtöbb nem is valami jó...
  • Loál János #12
    A Cat's Eye nagy kedvencem, de csíptem az Ezüst Golyót is gyerekkoromban. Az IT is jó, sőt nekem még a Fűnyíró Ember is tetszett. :D
  • Loál János #11
    #2
  • repro
    #10
    Spammelek egy kicsit :P


    Érdekes, h senki se említette a Kubrik féle Ragyogást. (sőt még az újabb változata is az egyik legjobb filmes adaptáció)
  • repro
    #9
    A kukorica gyermekei novellát megtalálod S.K. Csontkollekció c. novellás kötetében, sok egyébb gyöngyszemmel együtt. Nem vagyok egy nagy King rajongó, de abban tényleg a legjobbak vannak.
  • repro
    #8
    hát az álomcsapda végét is nagggyon Lbaltázták.

    Olvassatok könyvet!! :)
  • Waterhorse
    #7
    Cujo és Állattemető könyv nagyon jó. Filmben már annyira nem, Kedv.temetője még elmegy. Ami tetszett nekem régen filmváltozatban, és nem is tudtam, hogy ezt S.K. írta az a Children of the corn. Értelemszerűen a könyv sem fordult meg a kezemben, de érdekel az is. A film mostanában merült a gépemre. Lehet mai szemmel nem lesz olyan félelmetes mint kölyökkoromban, de kíváncsi vagyok rá. Csak erre is alkalom kell, teljes magány, halál sötét, éjszaka, 1 takaró, itóka meg vmi rágcsa:))
  • I.C.ram
    #6
    Maximum Overdrive!!
  • _Vegeta_
    #5
    Eszrevettem h legtobb Sk sztorinak csak a vege van elcseszve. Mint pl az "it" is. :)
  • Alien!
    #4
    Stephen King's IT,Remény Rabjai.
  • Sephi
    #3
    Rose Red , Secret Window , Flyer , Pet Cemetery es az a iros film csak mar nem tudom a nevet :)
  • mukika
    #2
    Végítélet, Álomcsapda, Ragyogás.... és a Rózsa neve.
  • _Vegeta_
    #1
    Nos en epp a mai nap neztem meg a Storm Of The Century c. filmet Stephen Kingtol, sztem eleg jo. Nektek mi a kedvenc Stephen King filmetek ?