61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #61224
    Nem is volt más a szándékom, minthogy ironikusan célozzak a kézilabdás diskurzusok egyik sajátos áramára, ahogy ti is megtettétek a meccs előtt, nem ironikus formában. Különben nem kívánom ezekkel mérgezni ezt a fórumot (sem).
  • Isthy
    #61223
    Ha lehet ne menjünk már le a komolytalan óvodás szintre. Vannak elegen ott máshol a kül. fórumokon.
  • Isthy
    #61222
    Azért ennél ez bonyolultabb. Ha figyelmesen elolvasod az egészet, akkor sztem rájössz. Már ha akarsz egyáltalán komolyabban foglalkozni vele, mert azért ez nekünk nem annyira lényeges.
    Sztem teljesen felesleges lenne bárkit is igazolni a helyére. Az irányítót simán megoldaná Oftedal és Kristiansen, plusz Görbe is be tudna szállni 10 percre ha nagyon kell. Így ráadásul a fiatal szélsőknek is jutna még több játékidő. Balátlövőnek így is megmaradna Amorim és Hansen, plusz még Tomori is átsegíthetne oda ha kell. Jobblövőben lenne Mörk vagy az utódja és Tomori. Ez esetben simán maradhatna Pintea, pont beférne a 20-as keretbe. Plusz pénz is lenne Pinteára, mert a hosszabbítások következményeként is maradt és ugye Grooté is felszabadul. Nze Minko - akit a helyére aposztrofálnak - érkezése csak pénzkidobás lenne (nálam). A játéktudásban messze van és ahogy írtam fentebb, nem is létszükséglet.
  • Isthy
    #61221
    Ahogy írtam megnéztem és nekem is ez a véleményem.
  • Zóanagyvarázsló
    #61220
    Pedig az interneten is megírták, hogy bunda volt.
  • kaloz174
    #61219
    Újabb világsztár távozik a Győrből. Úgy tűnik, nem minden a pénz. Vajon legalább Pinteát meg tudják tartani?
  • kaloz174
    #61218
    A meccs maga egészen jó kézit hozott...
  • Isthy
    #61217
    Én sem, hiszen találkoztunk a csarnokban. Grat a csajoknak, nagyon rájuk fért! Majd nemsokára ismétlik a Sport1-en, meg fogom nézni, ebéd utáni sziesztának jó lesz.
    A mocskolódás? Sajnos az csak a szokásos és ebben mindkét fél vállalja a maga szerepét.
  • kaloz174
    #61216
    Folyt...
    Az a mocskolódás azonban, ami a meccs kapcsán zajlik, nagyon visszataszító.

    (Teljesen meghülyült ez a fórum? Úgy tűnik, Breki meg elhagyott bennünket.:()
  • kaloz174
    #61215
    Nem láttam a magyar BL-rangadót, mert Kohász meccsen voltam. (Ahol csapatom, dacolva minden hátráltató körülménnyel, a szezon egyik legjobb teljesítményével, legyőzte a váciakat.
  • primavis
    #61214
    Sok mindenben igaza van, viszont az is elgondolkodtató, hogy Bartók, Faluvégi s mások balatonfüredi és tatabányai konkurensek miatt
    maradtak ki a keretből! Ahogy anno Sótonyi, most ez az edzőpáros sem tudott ezen túllépni.
  • Isthy
    #61213
    Matics ma reggel a Digin

    Sok mindenben egyetértek vele. Szinte a végszóban is: "Teljesen meg kell változtatni mindent. De..."
  • Isthy
    #61212
    Teljesen megérdemelt dán vb cím. Mindenkit elvertek, ráadásul a legnagyobb rivális franciákat és norvégokat a végjátékban - elődöntő és döntő - nem is kis különbséggel.
  • Gabess8
    #61211
    Azért ez sem rossz...
    "Nem szükséges, sőt inkább hátramozdító mindenben a külföldieket utánozni."
    "a magyar kézilabdának, az utánpótlás-nevelésnek is kiváló hagyománya és iskolája volt és van is. Ez, ha helyesen, következetesen alkalmazzák, felveszi a versenyt minden más stílussal és játékfilozófiával. Amikor ettől kezdtünk eltávolodni, ritkulni kezdtek a jobb eredményeink is."

    Nálam ezt félistent szakmai 0 -nak hívják!
  • Isthy
    #61210
    Kiszenvedett Fradi győzelem egy elég halovány színvonalú meccsen. A Fradi védekezésén még rengeteget kell javítani. Szerencsére elöl az eredményesség rendben volt, az élen Penával.
  • Isthy
    #61209
    Urambátyám fenomén is megszólalt

    Nem is vártam mást tőle... 50 napos közös gyakorlás ebben az éves menetrendben... Édes istenem...
  • primavis
    #61208
    Pedig az első félidőben a csámpás, göndörhajú horvát megpróbálta meccsben tartani a németeket....
  • Isthy
    #61207
    Már ideje volt.
    A norvégok megérdemelten jutottak a döntőbe. A meccs legelejét kivéve végig vezettek, a németek csak próbáltak menni utánuk.
  • primavis
    #61206
    Én is nagyon élveztem ezt a francia zakót!
  • Isthy
    #61205
    Nyilvánvaló, hogy most azzal kell főzni egy ideig ami rendelkezésre áll. Ma a legjobb magyar játékosok nagyjából ennyire képesek sajnos.
    Én arról beszéltem, hogy az utánpótlást kell elkezdeni teljesen más alapokra helyezni játékosostól, edzőstől, mindenestől. Egyébként ugyanezt mondja Matics is, jól látja a problémákat. Ha ez megtörténik, annak majd kb. egy évtized múlva lehet eredménye és lehetünk majd pariban a világelittel.
  • Isthy
    #61204
    Basszus, a dánok nagyon simán elverték a franciákat. Nem tudom a francia válogatott mikor kapott 38 gólt egy komoly tétmeccsen. Sőt egyéb más meccsen is. Ez nagyon komoly verés most nekik, nem igazán lehetett erre számítani.
  • primavis
    #61203
    Nem mindenben értek egyet! Szerintem, Nagy, Illyés, Császár pótlásával meg van a keret az EB-re és esetleges selejtezőre. Kell két szélső (egy-egy) s egy beálló helyettük + Bartók, Faluvégi, Győri, Borbély, Bartucz. A védők (Schuch. Sipos, Ligetvári) támadásban is használhatóak lennének, cserélni akkor kellene őket, ha már felállt az ellenfél a hatosra, de a cseréik is tudjanak védekezni ha kell..
    S persze egy főállású edző és sok alkalom az összeszoktatásra, szélsők és a beállók megjátszásának a begyakorlása. és ugyanezen posztok elleni védekezésnek is. .
  • Gabess8
    #61202
    Valaki egyébként másra számított... még kellene pár ilyen pofon!!
  • Gabess8
    #61201
    Na ja vagy másképpen fogalmazva a TAO-s helyzetet évek óta kihasználó benne lubickoló félistent és brigádját, mert ugyebár ez nekik nagy jó...
    Vajon hány ehhez hasonlót fogunk még olvasni mire történik valami.
  • primavis
    #61200
    Mehmedovic és Radicevic távozik a nyáron Bukarestből.
  • Isthy
    #61199
    Van annak is egyfajta bája, hogy szinte rögtön a meccs után már azzal foglalkoztak - élen a "csodás" médiával - hogy a 10. hellyel is meg lehet az olimpiai kvalis tornán a szereplés.
    Komoly söprés és szemlélet váltás kellene szövetségi szinten is, meg úgy az egész férfi szakágban. Eltakarítani a múltból élőket és a holdudvarukat - élén a címhalmozó urambátyámmal - a sportág közeléből és az alapokról újra felépíteni mindent. Korszerű utánpótlás neveléssel kezdve és folytatva olyan szemléletű edzőkkel akik a mai kézilabdában élnek. Hosszú útra lépnénk, de már nagyon itt van az ideje az elmúlt évtized mocsara után. Talán 2028-ra lenne látszatja a dolognak, ha mindenki normálisan végezné a dolgát (meg persze hagynák is).
  • Isthy
    #61198
    A kapcsolat illetve a fórum motor hibája is lehet.
  • Isthy
    #61197
    Nálam is volt már többször, hogy nem ment át a hozzászólásom és írhattam újra az egészet. Most már úgy csinálom, hogy mielőtt elküldöm vágólapra teszem az egészet, így nem veszik el.
  • Isthy
    #61196
    Szembejött a valóság...
    Az első félidő még talán nagyjából rendben volt, a második elején viszont gyorsan elúszott a hajó. Sok sebből vérzik a férfi kézilabda (nincsenek szélsőink, az öregeket kell állandóan újra aktiválni, az edzőink sem éppen a szakma csúcsán vannak stb.) nálunk.
    A lányok után a fiúknál is a norvégok elleni nagy arányú vereség volt a szebb álmok elrontója, de mégis micsoda különbség van a kettő között.
  • kaloz174
    #61195
    Feladtam. :(
    Breki! Miért történik ez??
  • kaloz174
    #61194
    Ami kb.arről szólt, hogy mennyire zavartak a válogatott meccs előtt hallott nagyarcú nyilatkozatok, a 0 alázat. Aztán szembejött a valóság.
  • kaloz174
    #61193
    Fura ez a fórum mostanában! Egy mondat ment el a teljes, több mondatos szövegből....
  • kaloz174
    #61192
    Ma aztán kaptunk pofont rendesen.
  • reynaud #61191
    Sajnos igazam lett ! #61172

    Nem számolgatni kell hanem játszani,s miért is gondolta bárki hogy egy a múltban már nagyot bukott edző képes jobb lenni,és a kívánt célokat elérni a csapattal.
  • Isthy
    #61190
    Az egyiptomiak 7 góllal verték a tunéziaiakat, így nekünk a 4 gólos vereség még belefér a norvégok ellen. Illetve az 5 gólos is, ha legalább 25 gólt lövünk.
    A másik ágon a brazilok verték Izlandot is, így még van esélyük a 8-ba kerülésre. Ha a horvátok nem szereznek pontot a franciáktól és a spanyolok legalább 1 pontot szereznek a németek ellen, akkor a brazilok a csoport negyedikek.
  • kaloz174
    #61189
    Van, miből költeni a jó helyzetben lévőknek:
    TAO-ügyek
  • Isthy
    #61188
    Van 2 pontnyi és 12 gólnyi előnyünk az egyiptomiak előtt, ennek elégnek kell lennie a csoport 4. helyéhez. Azután a 7. helyért nagy eséllyel a horvátok jöhetnek majd a másik csoportból.
  • primavis
    #61187
    Lőttek a harmadik helyünknek, a norvégok megverték a svédeket s így utolérhetetlenek! DE ma s holnap délután kiderül, hogy meg kell e szakadnunk ellenük?
  • Isthy
    #61186
    Ahogy olvasom az utolsó gólt elvették, így 5 gólos (26-21) lett a győzelem.
  • Isthy
    #61185
    A győzelem meglett, grat a fiúknak!
    Viszont az utolsó 1 perc eszetlenkedései nem hiányoztak. Kaptunk 2 gólt, úgy hogy nem dobtunk egyet sem. Amikor esélyes, hogy számíthat a gólarány is a végelszámolásnál ilyen butaságokat csinálni. Reméljük nem kell majd 3 nap múlva visszaemlékezni erre...