1022
Valaki segítsen!
  • Hymettoson
    #702
    Hy !!!
    Nekem egy nap azt írta ki az asztalnál amikor beléptem,hogy új hardver.
    Nem foglalkoztam vele mert nem csináltam semmit. Amikor be akartam lépni a játékba(mindeggy mienbe) azt írta ki hogy az OpenGL nem betölthető. Már 1000 frissítettem a monitorvezérlő programot de még mindig kiírja !!! Tudna valaki segíteni?
  • MaSzKa
    #701
    telepisd új az sp2 xp-t rakd fel a legújabb drivereket alaplap vga stb.

    bios setting default elötte
  • Fradiboy
    #700
    Sziasztok

    Az én panaszom az lenne,h barátnöm gépében van egy GeForce 6200-s.Szépen mennek vele a játékok,meg minden,de bármilyen intro-t,átvezető animációt,bejátszást kell lejátszania,az kegyetlenül lassu ill. szaggat.
    Mi lehet a baj?Frissebb driver?Esetleg video codec?
  • D00M
    #699
    Sziasztok! Kis problémám lett a géppel. 2 SLI-be kötött 6600GT-van, vagyis lenne, csak mikor a driverben engedélyezni akarom az SLI megoldást szépen elsőtétül a kép és ez a "_" jel kezd el villogni a bal felső sarokban és ennyi. Friss XP, 162.18-as International driver. Mi Lehet a gáz? Biosban természetsen beállítottam amit kellet. Remélem tudtok segíteni
  • Myrddraal
    #698
    Megtisztítottam de sajnos még mindig ugyanaz... Na mind1 veszek új vga coolert, ez már úgyis elég hangos volt. Amúgy lehet hülyeség, de nem lehet összefüggésbe azzal, hogy múlthét szerdán vettem egy új winyót a gépbe és kb akkortól kezdte el ezt csinálni!?
  • pozsoka
    #697
    Helló!
    Nvidia 5600 kártyám van,és a rivatuner-ben nem tudom a hőmérsékletet megjeleníteni,csak a core és a memory clock-ot jelzi.Lehet,hogy a kártya az oka?
  • Myrddraal
    #696
    Köszi, lehet már tényleg ráférne egy takarítás:)
  • NeoMaN
    #695
    Talán Rivatuner -eltudodállítani a venti fordulatszámát. Ha nem akkor venticsere.Elképzelhető az is, hogy csak ki kellene takarítani a coolert.
  • Myrddraal
    #694
    ÉS hogy lehet azt megoldani , hogy ne legyen ilyen sok? Új hűtő kell rá vagy van vmi progi esetleg amivel lehet állítgatni?
  • NeoMaN
    #693
    Igen, soknak számít. 72-75 felett nem igazán kéne lennie.
  • Myrddraal
    #692
    Sőt van az 90 is...
  • Myrddraal
    #691
    Heh:D De rég olvastam már:)
  • Myrddraal
    #690
    Portal-ozás közben megint előjött ez a hiba, letettem tálcára, majd megnéztem, a GPU hőmérséklete 83 fok volt majd szépen csökkent! Az már soknak számít? Ez lehet a gond?
  • Mirk
    #689
    gxengülnek a pecsétek, a sötétség buborékai előtörnek a Mintában
    ta'veren-ek körül gyakran előfordul
  • NeoMaN
    #688
    túlmelegszik?
  • Myrddraal
    #687
    Sziasztok!

    Olyan gondom van, hogy 1-2 napja ha játszok vmi játékkal(pl Portal, HL2 EP2, WiC stb.), akkor egy kis idő után ilyen kis zöld textúrák kezdenek el villogni mindenfele és nem tom mér van! Raktam fel legújabb beta drivert videókarihoz( 6600GT), de az se volt jó, raktam fel egy picit régebbit, és annál is előjött a hiba! Viszont érdekes, hogy amikor a sima HL2-vel játszottam akkor nem volt semmi gond! Esetleg vmi ötlet?
    1-2 kép hogy miről is van szó: Ep2 hiba
    WiC hiba
    Előre is köszi a help-et!
  • Mokus1
    #686
    Tegyél fel codec packet.Vagy túl sok van fent és ütik egymást.Vagy állitsd be.
  • RTW
    #685
    Hello! A videókat általában fekete-fehéren játssza le a számítógépem.
    És a kép nagyon sötét, alig lehet látni. (Pl. Windows Media Player-rel, WinDVD-vel. A videokártyával lehet gond? A játékok jól futnak, nincs semmi baj velük.
  • NeoMaN
    #684
    Asrock lap a gond. Hibrid lap és sajnos nem teljes értékű pcie van rajta a vga-hoz. Nálunk a szervízben rengeteget hoznak vissza inkompatibilitás miatt.
    Le kell cserélned a lapot nincs más megoldás. Ha van rá gari, akkor usgyi gariztatni. /elsőre nem figyeltem a lap tipusát, bocs/
  • Mokus1
    #683
    Tegyél fel egy uj drivert probáld meg ha nem javul meg a catalystöl probáld meg omega-val.Nem hiszem h alaplap ez tuti vga.
  • Mokus1
    #682
    Hát az lehet baj hogy elég régi darab elromolhaott stb.Eddig ment máshogy amugy mert ennél nagyoba nem hszem h menne.
  • Merdzso
    #681
    Hello!

    Az lenne a problémám hogy radeon x1650pro-t vettem 3hónapja. Viszont, ha játszom vagy megy valami média alkalmazás akkor egyszercsak vízszintesen sok kis színes csík jelenik meg majd kikapcsol a monitor. aztán néha újraindításnál is ugyanezt teszi még amikor bootol. néha eltűnnek (pl ha bezár az aktullis ablakot vagy valami) néha pedig megfagy minden. A saját hűtése van rajta de levan véve a ház oldala és van benne egy freezer pro 7es tégla is szóval hűtési gondjai nem igen lehetnek így összel. egy 480wattos táp is van rajta, ez se lehet gond.
    Viszont az alaplap is új és nemtom ez mennyire játszhat szerepet. (asrock 4coredual vsta)



    van ötletetek?

    előre is köszi

  • fehérsrác
    #680
    Sziasztok mindenki!

    Olyan gondom van, hogy a Geforce2 MX400-ss videokártya a haver gépén csak egy felbontásban megy (800*600) ha másikat állitok a képernyő sötét. A játék megy és felbontást állít a monitor akkor is kikapcsol. Tettem fel neki egy újabb drivert, de most is csak kétféle felbontásban megy (800*600, 1024*768). Most mi a nem jó. A monitor vagy a videókártya? Vagy mit hol állítsak? Köszi a segítséget előre is. FehérSrác
  • Zsolt1964
    #679
    Csak tiltsd le az alaplapit
  • Solten
    #678
    Há' hogyne, berakhatsz egy másikat... :) Alaplapodtól függően AGP vagy PCI-express Slotba.
  • Mirk
    #677
    üdv
    nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem de megpróbálkozom itt
    tehát:
    ha van egy olyan alaplapom amiben integrált(szar) videókártya van akkor megoldható berakni egy másikat? mondjuk egy másik helyre és letiltani az integráltat vagy mittudomén, nem értek ehhez ezért kérdezem.
  • metagalaktika8
    #676
    Helló Mindenkinek!

    Gép bővítés során vettem egy Asus RADEON EAX1950 Pro 256MB-os PCI-E, TV kimenetes videókártyát. Driverként a 10. CHIP DVD-n található ATI meghajtó programot tettem fel.
    A problémám az, hogy a kártyát a televízióhoz csatlakoztatva az ATI kezelő panelen nem jelenik meg a klón módot felajánló menü és a másodlagos kijelző sem válik aktívvá. Az eszköz cserét viszont lehetővé teszi így az elsődleges monitor képe meg jelenik a TV-n, de klón módban nem.
    Az előző Nvidia Geforce 6600 GT kártyával kiválóan működött a klón mód is.
    Fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma oka, remélem valaki tud tanácsot adni.

    üdv
  • Stracciatel
    #675
    Most látom hogy hogy rossz fórumra írtam, bocsi :)
  • Stracciatel
    #674
    Hello.
    Van egy Sound Blaster Live! Ct4832-essem és nem találok hozzá drivert. Tud valaki egy helyet ahol találhatok?
    Köszi
  • Gunner
    #673
    Laptopon próbáld bekapcsolni a külső monitor v a két monitoros megoldást az asztal jobb klikk és tulajdonságok dologgal. VGA-d meg lehet h semmi gondja csak csatlakozást nem oldottad meg elég határozottan
  • Purga
    #672
    Sziasztok!

    Kezdi beadni a kulcsot a videókártyám, néha alíg látni valamit :(...ideiglenes megoldásként eszembejutott, hogy van egy laptop-unk, próbáltam rádugni a TFT-t (megjegyzem, hirtelen ötlet volt, nem tudom kompatibilisek e egymással), de készenléti üzemmódba kapcsol és sötét marad, mit kell át/beállítani az én gépemen és a laptopon?
    Köszönöm előre is a választ.
  • Gunner
    #671
    Kéne egy kis help, szeretném Inno3D 7950GT karim ventijét 30%ról 100%ra emelni. RivaTuner nem segitett, nTune se tud vele mit kezdeni, csak letudja olvasni h mien sebességgel megy. 163.71es nvidia driver van fenn. Lécci ^^
  • xyz2
    #670
    DE most akkor mit kéne tennem hogy jólegyen??
    Lejebbvenni, feljebbvenni a frekvát?
  • Inquisitor
    #669
    AZt gondolom tudod, hogy videokártya driverben a 2D, a D3D és az OPenGL alati képfrissítéseknek kb. semmi köze egymáshot, tehát lehet full eltérő, és régebben is előfordult, hogy átlagmonitor nem bírta, ha pl. 3D alatt a river 200HZ-el megküldte.
  • xyz2
    #668
    már megnéztem a Tulajdonságok/Beállítások/speciális/Adapter/Üzemmódok-nál és 60Hertz-en van,ha egyáltalán az a képfrisítési frekv...
  • NeoMaN
    #667
    túl magasra van állítva valahol a képfrissítési freki

  • xyz2
    #666
    Sziasztok!!
    Nekem az lenne a gondom, hogyha elindítok egy játékot, és amikor ekezdenék játszani, a monitor elsötétedik, kikapcsol. De a gép ugyanúgy zúg tovább, szóval nem áll le, és nem indul újra sem...(Ati Radeon 9550, és a hűtéssel semmi baj nincsen)

    Légyszi segítsetek!!!
  • NeoMaN
    #665
    melegedés
  • David8
    #664
    Ja és a kártya nincs húzva nem is volt
  • David8
    #663
    Hello! Nem tudom találkoztatok e már ilyennel de nekem van egy X1900 XT-m (Club3D) tavaly ősszel vettem fél évig semmi panasz nem volt vele aztán pár hónapja elkezdett pixelesedni. Gyanakodtam a hűtésre mert télleg melegedős fajta de akkor eddig mér nem? Driver gond se hiszem mert volt már fent mindenféle Catalist, Omega meg nem tom. Szinte minden játéknál jelentkezik meg 3D Marknal is ilyen pixelcsíkok vannak keresztbe a képernyőn meg össze vissza. Nem tudom szerintetek mi lehet a gond? Előlre is köszi a tippeket!