175
RTL Skijump 2004
  • donpedro
    #88
    Biathlonhoz nézd meg az #53-as hozzászólást.
  • donpedro
    #87
    Mondom, hogy én onnan szedtem le mindkettőt, szóval nincs az bedögölve, csak nem kell félóránkánt nézegetni, hogy megy-e, vagy sem. Eleinte én is mindig nézegettem, aztán becsuktam, mert annyira lassúnak tűnt.

    Most viszont már csak elindítom, aztán hagyom, hogy menjen, és egy fél nap múlva nézek csak rá. Eddig még minden lejött, max 2 nap alatt.
  • cSuwwi
    #86
    Holnap estére már nekem is meglesz, szóval már 2 biztos hely :)
  • joe69
    #85
    megvagy, plz maradj fenn,
    szerda este kezdem lehúzni.
    ezer kösz, ez az emule nagyon be van dögölve...
  • joe69
    #84
    biathlont milyen?
  • joe69
    #83
    szerda este legyél fenn dc-n, akkor lesz jó a netem...
    ebi hub jó lesz
    thx
  • cSuwwi
    #82
    +találtalak :))
  • cSuwwi
    #81
    nem alszom még :)
  • donpedro
    #80
    Na, pont most mentél el aludni? Mindegy, azért én fenn hagyom a gépet az ebi-n, aztán vagy rám találsz, vagy nem... :)
  • donpedro
    #79
    Más kérdés, hogy mivel max 15-16 kilóval fogod tudni szedni, így is kb. 16 óra lesz mire lejön.
  • donpedro
    #78
    Bocs, közben elmentem játszani. Felmegyek az ebi-hubra (ebi-hub.sytes.net), ott megtalálsz [HUN]donpedro néven.
  • cSuwwi
    #77
    Ahh, én ezzel az e-szamárral soha nem fogom tudni leszedni. Nem tudnád inkább éjszaka dc-n megosztani? Mondok egy kisebb hubot, ahol nem fognak zaklatni, megoldható? :)
  • cSuwwi
    #76
    elég sok baj van vele, ahogy leírod...
    Amúgy letöltésnél miért kell 30-60 percet várni? Itt számolgat valami lehetséges letöltőket, aztán megáll, és feszült waiting...
  • donpedro
    #75
    Ja, még azt is utálom, hogy egyszerre csak egy karrier-t lehet csinálni, így viszont nem tudom kipróbálni a national coach opciót, mert akkor a már meglévő karrieremet törli. :(
  • donpedro
    #74
    Én eredetileg 3 napot számoltam rá, de végül majd harmadannyi is elég volt, így még örültem is a 30 órának.

    Másrészt meg tulajdonképpen megérte rá várni, hisz nagyon jó a játék, csak legalább egy normálisan editálható adatbázis lenne. (ehelyett van egy majd' 600 megás dat-fájl, amivel nem tudok mit kezdeni, a játékban lévő editor pedig mindent lenulláz amikor kilépek...) :(
  • cSuwwi
    #73
    nekem is ez van, most hajnalban nem akart menni :( Pedig nem ment mellette semmi sem, tűzfal kikapcs a dc miatt, de még azt is lelőttem, hogy ne legyen baj, de csiga lassú :(
  • donpedro
    #72
    Milyen neted van? Nekem 512/128-as ADSL, ezzel 30 óra volt, de egyidejűleg a Biathlont is szedtem.
  • donpedro
    #71
    Mellesleg, ha már itt vagyok, gondoltam megemlítem, hogy részemről el is értem a játék végső célját, ugyanis nagy csatában, izgalmas végjátékban megnyertem az összetett világkupát, és korábban a világbajnoki címet is megszereztem.

    8 versennyel a vége előtt még csak 3. voltam az összetettben, több, mintegy 130 ponttal Kasai mögött, de az utolsó nyolc versenyt megnyertem, így Kasai hiába jött be rendre másodiknak, végül enyém lett a világkupa. :)

    A másik nagy sikerélményem, hogy Planicán végre sikerült túlugranom a 200 méteres álomhatárt. A végeredmény 203.5 méter lett, és többek között ezzel az ugrással, a sírepülő világbajnokságot is sikerült megnyerni.

    Most, ahogy így visszagondolok, asszem egyedül a négysáncverseny nem sikerült, ott ugyanis volt egy bukásom, így csak 22. lettem összetettben.
  • cSuwwi
    #70
    a letöltés alatt lévő fájlon jobbkattintás -> copy to clipboard the ed2 link, vagy valami hasonló...

    Egyébként nagyon lassan jön, márha jön. 3-4k. És 1 óra múlva kezdte csak el leszedni, most járok 3 megánál, és megint megszakadt :(
  • donpedro
    #69
    Mint írtam, fogalmam sincs róla, hogy hogy kell edk-linket megadni. Nekem a te linked is tiszta kínai, és nem is tudnék vele mit kezdeni.

    Amúgy meg szívesen :)
  • cSuwwi
    #68
    De egyszerűbb lett volna egy linkkel, nem:

    ed2k://|file|RTL.Skispringen.2004.German_for_www.goldesel.to.rar|655057559|10364E1EC9C4A9FE4A68D4316E2C062D|/
  • cSuwwi
    #67
    Ok, erre a fájlnévre keresve egyből 305 találat. Biztos rossz szerveren néztem... thx
  • donpedro
    #66
    Kipróbáltam, nekem "Rtl ski"-re global keresésnél most is kidobja ezt a fájlt, 298 forrással.

    Sőt, skispringenre is megtalálja.

    Megjegyzem, hogy a 2003-as is ott van, de értelemszerűen nem azt kell letölteni. Másrészt sima Rtl-re nem elég keresni, mivel csak 300 találatot jelenít meg, így nem mindig lesz benne a 2004.
  • donpedro
    #65
    Meglep, hogy csak ezt találtad, mivel én a 2004-el nyomom, ez egész biztos. Egész pontosan ez volt a fájl neve:

    RTL.Skispringen.2004.German_for_www.goldesel.to.rar

    de szerintem elég, ha csak simán rákeresel a "skispringen", vagy az "Rtl ski" kifejezésekre.
  • donpedro
    #64
    Közzétenném az eddigi legjobb ugrásom. A négysáncverseny első állomásán ugrottam, a második körben. 115-ös sáncon már önmagában is szép a 128.5 méter, de itt érdemes a stílusra is figyelni.

  • cSuwwi
    #63
    Skijump 2003 vagy 2004-el játszol, mert én csak a 2003-at találtam meg, de azt zipben. mivel jelszót említettél gondolom tömörített állomány volt, esetleg ez? a 2003?
  • donpedro
    #62
    B****a meg! Elindítottam a játékot, betöltöttem a karrieremet, és ez a k****g visszaállította az összes átírt nevet!! Ezt nem hiszem el, totál feleslegesen szarakodtam vele két órát tegnap!

    Ha valaki tudja, hogy hol lehet eredeti neveket tartalmazó adatbázis-kiegészítést találni, ne kíméljen.
  • donpedro
    #61
    Állítsd a keresést globalra, és akkor az összes szerveren keres. Ftp-re nem fogom tudni felrakni, mert ahhoz nekem túl lassú a netem. (tovább tartana fölrakni, mint neked eMule-ról leszedni)
  • joe69
    #60
    de nagyon örülnék neki ha fel tudnád lőni egy ftp-re
  • joe69
    #59
    melyik szerveren keressek?
  • donpedro
    #58
    Hmm, asszem van egy "kisebb" bug a játékban. A világkupában nem a sztárok nyerték az első versenyt, sőt, még az első 20-ba se kerültek be. CSupa nevenincs senki nyomult az elején, a klasszisok meg ugrálták a 80 métereket. Én az első kanyarban 9. voltam, a másodikban viszont sajnos buktam az egér hibája miatt (állandóan szarakodik, lehet visszacserélem görgősre). Így 30. hely lett belőle, de így is megelőztem Malyszt, Ahonnen-t és a többi nagyágyút...
  • donpedro
    #57
    Na fiúk, lányok! Lehet örömködni! Ez a játék valami überfrankó!!!

    A grafika egészen gyönyörű, A kommentátorok is rendben vannak, a menü ok, a karrier mód pedig zseniális. A kezelhetőség szintén nagyon jó, és a nehézség is rendben van. (eddig egy versenyt nyertem meg a juniorok között, és egy harmadik helyem van ezen kívül, de akadt néhány silányabb produkció is)

    Tele van a játék remek ötletekkel, lehet replay-t menteni, szóval az egész úgy ahogy van tökéletes...lenne, ha lenne licence, de sajnos az itt sincs. Viszont van editor, és elvileg a korábbi részekhez készültek új adatbázisok, amelyek már a jó neveket tartalmazzák, de kis türelemmel át is lehet írkálni őket. (én legalábbis ezt tettem, bár csak kb. 30 embert csináltam meg, még maradtak kb. ugyanennyien, akiket nem)

    Aki eddig még nem tette, az szerezze be sürgősen, mert ez a játék az év egyik nagy meglepetése.
  • donpedro
    #56
    Huhh, megvan a jelszó: www.goldesel.6x.to

    :)
  • donpedro
    #55
    Bazz, rohadt síugrós szar jelszót kér a kitömörítéshez!!!

    :(
  • donpedro
    #54
    *eddig 3 teljes...
  • donpedro
    #53
    Na, kipróbáltam ezt a biathlonos csodát, és nekem tetszik. A grafika persze nagyon gyér, a hangok is gyengék, a kommentátor szintén gyengus, de maga a játékmenet jó.

    Sajnos nincs licenc, viszont a neveket lehet editálni, amit én gyorsan meg is tettem.

    Az irányítás nagyon furcsa, hisz billentyűzetről kell hajtanom magam, de az egérrel kanyarodok a bal gomb nyomásával, és az sem esett le azonnal, hogy lövésnél előbb (majd közben is) a jobb gombbal tölteni kell. Most, hogy már megszoktam nem zavaró.

    A statisztikák terén is nagyon gyenge a játék, ugyanis sem menet közben, sem utána nem lehet tudni a többiekről szinte semmit, illetve, amikor nem én megyek elől, akkor a körök végén kiírja az állást, ám ha én vezetek, akkor semmit.

    Egyébként sem túl felhasználóbarát a játék, semmi nem jelzi az irányt (egyszer egy hibátlan lövészet után rossz irányba fordultam, és bementem oda, ahol a büntetőköröket kéne futni), vagy hogy mennyi van hátra, de ez persze csak először gond, miután megismertem a pályát, utána már nem volt vele bajom.

    A sok kis hiba mellett azért azt hiszem van egy nagyobb is.
    Eddig teljes versenyen vagyok túl, és az utolsót már több, mint egy perces előnnyel nyertem meg. Ugyanis a versenyzőm elképesztő gyorsan síel, így hiába lövök közepesen, akkor is simán utolérem a többieket. Az első versenyen pl. 8 lövőhibám volt, és az utolsó lövészet után csak a 16. helyen álltam, de egyetlen kör alatt feljöttem a 7. helyre.

    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy multi híján így hamar unalmassá válhat az egész, pedig ismétlem, a játékmenet nagyon ott van.

    Ja, azt teljesen elfelejtettem, hogy az egész játék német nyelven nyomul, és eddigi tapasztalataim szerint ezen nem is lehet változtatni.

    Most pedig megyek, és kipróbálom a síugrást is, mert közben az is lejött. :)
  • donpedro
    #52
    Apróbb kiigazítás: noha a link neve Biathlon 2004, a játék maga Biathlon 2003 :(

    Nem baj, meglátjuk ez milyen, remélem ez se lesz rosszabb, most telepítem.
  • donpedro
    #51
    Na, itt vagyok, sajna fogalmam sincs, hogy hogyan lehet emule-os linket kirakni, de nem is kell, elég rákeresni a Biathlon, illetve az Rtl szavakra.

    Az emule egy olyan P2P-fájlcserélő rendszer, ahol a felhasználók egy központi szerverre csatlakozva egymásról tölthetnek le fájlokat. Először le kell hozzá tölteni egy kliens-programot, ez nálam az eMule v0.30d, amit itt megtalálsz:

    A jobb felső sarokban keresd

    (Itt sok játékhoz is találsz linket, amelyeket szintén emule-al tudsz letölteni)

    Töltsd le a kliens-t, telepítsd fel, letöltési sebességnek add meg a maximumot, amid van, feltöltésinek adj meg 10 kByte-ot, majd a kiszolgálók (servers) között duplaklikk valamelyik szerverre (érdemes arra, ahol a legtöbb felhasználó van), utána a keresésnél írd be a nevet, és a találatok közül duplaklikkelj arra a fájl-ra, amelyik mellett a legtöbb forrás található.

    Nem fog azonnal elindulni a letöltés (általában 10-30 perc), és sokszor meg fog szakadni, illetve piszok lassú is lesz, de legalább működik. Nálam a Biathlon már 99.5%-nél jár, remélem hamarosan játszhatok vele.

    Az RTL-féle játék 87%-nál jár, azt valszeg csak holnap fogom tudni kipróbálni.

    Ja még egy tanács az emule-hoz, ha kevés a helyed a vinyón, akkor sokkal lassabb lesz, ráadásul amúgy is előre lefoglalja a helyet a vinyón, tehát ha 700 megát akarsz leszedni, akkor is célzerű 3 giga szabad helyet hagyni.
  • joe69
    #50
    donpedro mi az az emule??
    plzzzz
    nagyon kéne már a skijump
  • donpedro
    #48
    Meglepő módon a Biathlon jön gyorsabban, bár egyik sem viszi túlzásba. Eddig összesen 130 mega jött le, pedig már kerek 6 órája töltöm, szóval valszeg kb. 3 nap lesz, mire lejön.