264
Mit, hogyan, mennyiért, hol?
  • Pempő
    #137
    Mégis mikor kellett volna ébredni?
    Magyar Bálint azt ugatta év közben, hogy azt javasolja mindenkinek, év végén vásároljon sulinettel, hisz' akkor éri meg legjobban. A kereskedők tudták, hogy mindenki decemberben akar vásárolni, egyrészt az adóvisszaigénylés miatt, másrészt a karácsony miatt, ennek ellenére üresek a polcok, gyakorlatilag semmit nem lehet venni sulinet keretében. Elég sok ember előrendelést adott le, ami csak jövőre teljesítenek a kiskerek, így aztán az állam plusz egy évig ül a pénzükön. Közben a médiából az jön le, hogy a SEX sikeres, működik, a fél ország fellendülését hozta. Szóval ez a program vagy felkészületlenség miatt, vagy szándékosan, de csúnyán el lett baszva...
  • [HUN]PAStheLoD
    #135
    na látod :))
    nálunk DunaComp van..
  • BaLeeX
    #134
    Megtaláltam köszi. Szombaton zárva. :(
  • BaLeeX
    #133
    Lécci egy telefonszámot meg egy címet ha tudsz nekem adni. Pesti bolt? A www.albacomp.hu oldalon baszik betölteni mindent, azért tőled kérdezem.
  • Cat #132
    albacompnál van 9600pro
  • BaLeeX
    #131
    Csak mert én úgy tudom, hogy dec1-jével kivették a termékek közül.
  • BaLeeX
    #130
    Nálatok komolyan van 9600pro?
    Ha igen lécci szólj gyorsan, mert lehet, hogy hétvégén megyek "falura"!
  • [HUN]PAStheLoD
    #129
    érdekes nálunk itt "falun" van minden :)
  • lacibacsi
    #128
    A SEX-ben mindent lehetett kapni, ami a listákon volt, csak időben kellett volna ébredni!
  • BaLeeX
    #127
    Az igény nem 1x, hanem 1% alatt.
  • BaLeeX
    #126
    Nagyon gáz ez a SEx!

    Elismerem arra jó, ha valakinek nincs gépe és így elvileg ingyen kap egyet mégha van bent pár gagyi alkatrész is de aki komolyan bővíteni akar az felejtse el.
    Mert ha bármi jó dolog volt bent, azt vagy kivették, vagy elfogyott már vagy nem is volt de majd hoznak...

    Három dolgot próbáltam:
    1. DVD írót. Igen, az van de még 1x sem kaptak.
    2. 9600pro-t, hát a pro-t kivették, maradt a gagyi 9600 (jó lesz az a népnek, úgyis ingyé van) de abból sincs sehol, de talán majd kapnak.
    3. Barton magos AMD 2400+? Ne álmondjak, Barton magos nem is volt, még a sima is hiány.

    Köszi, ez a sulinet expressz...
    Persze a digifényképezőket kivették, mert ugye az igény 1x alatt van... Jó duma. Talán inkább azért mert túl nagy volt rá az igény csak ezt nem lenne jó elimserni. Akiket ismerek azok mind digigépet akartak venni sulinetbe velem együtt.

    Nagyon gáz ez az egész...
    Mondhatni parasztvakítás.
  • bendes
    #125
    ya,ez így van,feltéve hogy a szüleid adóvisszaigazolása (egyenként) meghaladja a 60K-t.
  • lacibacsi
    #124
    Ha ott igen, akkor ebben az esetben is, remélem...
  • Breki33
    #123
    gdf
  • lacibacsi
    #122
    Köszi a választ, de hol van ez a "nálunk"?
  • Breki33
    #121
    nem volt kérdés :-)

    tudtommal nemcsak nappalin lehet
    legalábbis nálunk lehetséges
  • lacibacsi
    #120
    Hi!

    Bocsi, ha már volt róla szó, de nem láttam, pedig visszaolvastam:


    Kollégám gyermeke főiskolás. Első diplomáért küzd, levelező szakon.

    A szülő igénybe veheti-e az adókedvezményt.

    (A Sulinet Kalauz állandóan nappali képzést emleget, ez meg ugye levelező)

    Köszi a válaszokat előre is.
  • Dynamic
    #119
    Lehet, hogy volt róla szó egy párszor, de mivel az "én" címemet használtam a kedvencekből és működött, ezért nyílván nem memorizáltam a másik címet.
    Azért kösz:)
  • OPM
    #118
    tudtok mondani egy helyet, ahol még lehet kapni canon a60-as digi fényképezőt?
  • O0D:
    #117
    LOL
    http://www.ado.sulinet.hu/

    mintha egy párszor már lett volna róla szó.
  • Dynamic
    #116
    Help, merre van a cégek és a termékek listája?
    A http://193.225.13.155/index.php?p=cegek címen nem érem el.
  • [HUN]PAStheLoD
    #115
    na megint kiderült hogy az járt jól akinek van / eddig is vót gépe...
  • O0D:
    #114
    de mégsem 150e mint a #108 ban.
    75 milyen adósávba esik?
    ha 10 % lenne az adó akkor ugye évi 600 at kéne keresni. ami 50e havonta + járulékok amiből nem adózol.
    valami itt nem stimmel.
  • Cat #113
    nemtuti
    olyan 75e nettó felett van annyi adód, hogy visszakaphasd a 60ezret
  • ollie
    #112
    szerintem ez nem stimmel, tuti visszakapsz 60-at, ha fizetsz adót a béredből
  • ollie
    #111
    nem
  • GregSB
    #110
    Kérdés: Milyen termékekre terjed ki egész pontosan ez az "akció"?

    Analóg fényképezőgépet akarok venni, ezeknél is vissza tudom igényelni az adót?
  • Guest
    #109
    Hmmm? Adókedvezményt csak akkor tudsz igénybe venni, ha fizetsz adót, ez stimmel, de mi ez a százalékos dolog?
  • rushman
    #108
    te értelmezed jól, akkor kapsz vissza 60-at, ha az éves adódból ez százalékosan levonható. Az egyik helyi újság kiszámolta, kb havi NETTÓ 150ezret kellene keresned (mondanom sem kell, hivatalosan) ahhoz, hogy visszakapd a 60-at, és persze semmi más adócsökkentő tényező ne lépjen bele a képbe, gondolok itt biztosításról, gyermekek utáni kedvezményről stb.
    és még valami, aki minibálbérre van bejelentve (vagyunk egy páran), felejtse el a sulinet kedvezményt, hiszen a minimálbér adómentes, ergo nincs miből visszaigényelni.
  • A nick nevem
    #106
    Tényleg, akkor így OK, köszi! ;)

    "nem értelek, mivel 60 rugót visszakapsz az adódból, ezért tényleg csak 10k-t fogsz érte kiadni. mi a probléma?"

    Rosszul értelmeztem: Valahol csak annyit hallottam, hogy az adóalapot csökkenti, ami azt jelentené, hogy 60 ezer helyett 10-15 ezret kapnék vissza. De ahogy Guest írja, szerencsére nincs igazam!
  • Pheel
    #105
    Az átlagembernek ez rossz, mert ő bizony nem használhatja az állam pénzét, SEx-es cuccot meg az átlagember vesz.

    Ez a topic is erről szól...
  • Cat #104
    szokásos kormányellenes mno cikk
    gondolom arra gondolnak, hogy május, az az ötödik hónap, de még soha senki nem adta le január elsején az adóbevallását :>
    nomeg ez visszafelé is igaz, ha eddig március 20 volt, és most április 20ig kell leadni, akkor aki tartozik, az szintén 30 nappal hosszabb ideig használhatja az állam pénzét
  • Pheel
    #103
    Itt
  • [HUN]PAStheLoD
    #102
    én már az elején gondoltam hogy az ok hogy egyszer majd kifizeted és csökkenti az adódat de ha te nem egy összegbe adózol mint vállalkozó akkor majd vissza kell kérni.. ami mindig macerás volt..
  • Guest
    #101
    ...az összevont adóalap ADÓJÁT csökkentheti...

    Vagyis ha a szóban forgó masina Sulinetre 69990 forint, akkor neked tényleg csak 9990-be fog kerülni. Feltéve, hogy már máshol nem használtál el a kedvezményedből. Gondolom ezért van benne az "akár".
  • ollie
    #100
    nem értelek, mivel 60 rugót visszakapsz az adódból, ezért tényleg csak 10k-t fogsz érte kiadni. mi a probléma?
  • A nick nevem
    #99
    Kösz a választ! Hát, akkor ezekszerint a sulinet egy kalap sz@r... Valamelyik katalógusban egy 69990 Ft-os digit. gép alá ez van írva: Sulinettel AKÁR 9990 Ft-ért... Jóvicc. Csak az "akár" szó ne lenne ott. De ha ott van, akkor sem igaz. :(

    Amennyit "visszaadnának", azt ráteszik a sulinetes termékekre => ha egy olcsóbb boltban veszem, ugyanannyiba kerül, mintha a egy csomó hülye papírt kitöltnék, és igénybevenném az állam "nagylelkű" támogatását...
  • Cat #98
    hol hallottad hogy elhuzhatják?
  • Guest
    #97
    2002. XLII. tv. Az adókról, járulékokról és egyéb költségvetési befizetésekr?l szóló törvények módosításáról. 11. § (3) A pedagógus, az oktató, a hallgató, a feln?ttképzésben részt vev? magánszemély, valamint az a magánszemély, akinek gyermeke nappali rendszer? iskolai oktatásban vagy a fels?oktatásról szóló törvényben felsorolt fels?oktatási intézményben hitelesített iskolai rendszer? els? alapképzésben vesz részt, az összevont adóalap adóját csökkentheti az adóévben általa számítógép, számítástechnikai eszköz megszerzésére (vásárlására, bérletére, lízingelésére) fordított összeggel, ha a megszerzés a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium vagy az Oktatási Minisztérium által kiírt pályázat keretében történik. Az adókedvezmény alapját és összegét a vételárat, a bérleti díjat, illetve a lízingdíjat tartalmazó, a magánszemély nevére kiállított számla bizonyítja. (4) A magánszemély által e § alapján igénybe vehet? adókedvezmény(ek) összege adóévenként nem haladhatja meg a 60 ezer forintot.

    Sulinet Expressz - GYIK
  • Pheel
    #96
    Elsőt nemtom, második pedig január 1-től van tervbe véve, de még nem biztos, hogy így is lesz.

    Szerintem az sokkal nagyobb kitolás az emberekkel, hogy az adóvisszatérítéseket ezentúl a szokásos 30 nap helyett akár 5 hónapig is elhúzhatják. Hiába no, üres a kassza, valahonnan meg kell tölteni, még ha csak ideiglenesen is...