131
Hálózati megosztás
  • Tovi
    #49
    Hát ez így elég kevés információ. De a lehetséges okok:
    -- 4 in1 és a hálókártyadriver fel van rakva rendesen a viá-sra??
    -- Ip címek és a subnet maszkok beállítása megfelelő?
    -- ki kellene próbálni egyesével a gépeket egy jól működő hálózaton ha lehetséges.
    Más ötletem hirtelen nincs, talán próbáld ki egy ADSL modemmel, ha van kéznél.
  • FRenkie
    #48
    hi!
    az a problémám hogy 2 XPés gép összevan kötve UTP kábellel.egyikbe realtek,másikba beépített via kártya.de nem látják egymást!!a kábel jó(máshol ellenőriztem)
    mi lehet a gond?
  • Gerry
    #46
    Szóra sem érdemes, ja amúgy a sorrendet a csatlakozó fémpöckök felöli oldalon nézd, és a mester jelzőt nyugodtan hagyd el, mert messze nem vagyok az, csak sokat szoktam LAN-Party-zni haverokkal, és ott néha előfordul, hogy helyszínen kell kábelt összeütni, mert nincsen elég, és néha ügyfeleknél is kell kábelezni, mert nem minden villanyszerelő ismeri az UTP kábel bekötésének mikéntjét, persze mély tisztelet a kivételnek...
  • Gerry
    #44
    Milyen oprendszer? (Egyébként mondom a helyes bekötést a crossover UTP kábelre, ha nem így van, akkor nem fog jól menni minden kártyával 100-on:

    Egyik vége: fehér/narancs, narancs, fehér/zöld, kék, fehér/kék, zöld, fehér/barna, barna;

    Másik vége: fehér/zöld, zöld, fehér/narancs, kék, fehér/kék, narancs, fehér/barna, barna)
  • Gerry
    #42
    Mégvalami a gépek külön külön másik géppel/gépekkel tudják a 100Mbit-et?
  • Gerry
    #41
    Próbáltad a két kérdéses gépet másik kábellel, mert lehet, hogy tényleg kábelhiba, szabvány szerint vannak bekötve az erek? Hub/switch van a két gép között?
  • Laalee
    #39
    szar a kábel
  • Gerry
    #37
    Le kell tölteni a DrTCP nevűsegédprogramot, és az MTU-t 1492-re kell állítni a kliens gépen a hálókártyához. Ugyanez van a cégnél is, ahol dolgozok, ADSL, és több gép. Otthon pedig 2 gép, mindenhol bejött eddig ez a megoldás!
  • VinylToy #36
    Sziasztok!

    Nekem olyan segítségre van szükségem hogy:

    Adott két gép az egyikben egy Realtek8029(AS) hálókártya ez csatlakozik az ADSL külső modemhez, és van még benne egy Realtek8139 PCI hálókártya, amivel a másik gép van összekötve egy 10 m hosszú kábellel, a másik gépben VIA VT6102 típusú alaplapi hálókártya a helyi háló nagyon fasza de az internet megosztásnál a kliens gépnél a kezdőoldal bejön gyorsan, viszont utána semmi vagy nagyon lassú a net! Mi lehet a baj?

    Aki tud segítsen!!!

    Köszi:)
  • RelakS
    #35
    1-2 héten belül kapok én is kábelmodem, ha addig ráér, akkor megpróbálok segíteni (szerelőfickót a gépem közelébe nem fogom engedni ui. )
  • barret
    #34
    mint irtam, egy másik vinyóról van szó...most is avval a cuccal vagyok itt,a szolgáltató embere telepitette.se+xp-re.de ha vint kell telepitenem,akkor leszek gondban!kb 4 hónap múlva. hálokártya fel van telepitve,és bemásoltam a számokat,meg a beállitásokat.az az érdekes,hogy nincs hibaüzenet.olyan mint,amikor nem jön be egy oldal.kb fél percet gondolkodik,aztán :az oldal nem jelenithető meg...
  • dikki*yysw
    #33
    Felraktad a kártya driverét? Beállítottad a szolgáltatódtól kapott adatokat? Milyen szolgáltatónál vagy? Hogy írsz ide ha nem tod beállítani? :)
  • barret
    #32
    Kőne nekem egy kis segitség!sehogy sem birom összehozni a hálókártyát a kábelmodemmel(internet)egy szűz vinyón próbálkozom vele.összes adatot átmásoltam a működő gépből,és mégsem megy...mit kellene csinálnom hogy menjen a net?
  • RelakS
    #31
    Kár... Mindenesetre jó játék volt :)
  • Gerry
    #30
    Nem lehet, annál pl. nincsen IP cím...
  • RelakSfromhome
    #29
    NNA, most, hogy elneteztem a havi adagom felét, várom a szélessávot bódogan :)))
  • RelakSfromhome
    #27
    PAPAAAAM!!! Megy ZoneAlarmmal is. Be kellett állítani, hogy a masina megosztja az internetet :DDD
  • RelakSfromhome
    #25
    ZoneAlarmot meg lehet zabolázni ilyen szempontból?!?
  • RelakSfromhome
    #24
    BAZMEEEEEEEEEEEEEEEEG!!!!!!!!!!
    Lecsaptam a ZoneAlarm-ot, meg a másik gépen csak egy DNS-t adtam meg, és MEGY!!!!!!!!!!!!!
  • RelakSfromhome
    #23
    Ezt nem hiszem el! Mostmár IP-vel sem megy!
  • RelakS
    #22
    Meg fogom közelebbről nézni a szerződést, de sztem nincs rajta. Remélem az újon rajta lesz (az eddig aláírt lapon nincs...)
  • Gerry
    #21
    Elvileg ezt a szerződésen fel szokták tüntetni, és nagyon sok dologhoz kell, pl. egyes Linux disztribúciók ezek nélkül nem hajlandóak névfeloldást végezni (ha jól tudom), vagyis az az eset áll fent mint nálad... Ezért nem kérdezte a fickó, nomeg semmi köze hozzá, kell és kész, nem titkos!
  • RelakS
    #20
    meg. Mindenesetre fura volt, hogy az arc meg sem kérdezte, hogy mámeg mit érdekel az engemet :))
  • Gerry
    #19
    Mind a kettő megvan? Ha igen, akor majd számolj be, hogy megy-é, O.K.?
  • RelakS
    #18
    +van a DNS cím, ugyhogy este prosza
  • RelakSfromhome
    #17
    v-net
  • Gerry
    #16
    Akkor tényleg a DNS lesz a gond, ki a szolgáltatód? (Hátha tudom a DNS-t...)
  • RelakSfromhome
    #15
    Izé, Nah :D
  • RelakSfromhome
    #13
    Ja, és kell a DNS cím, mert anélkül befigyelt az index. Mellesleg a DNS le van tiltva, és nem tudom az ellenkezőjére rávenni címek nélkül
  • RelakSfromhome
    #12
    WinXP cd rakta fel, az ipk meg: 192.168.0.1 (XP), 192.168.0.2(ME)
  • Gerry
    #11
    Nemvalószínű, elvileg DNS nélkül is kéne mennie, de megpróbálhatod, hogy nem url, hanem IP alapján kérsz le oldalt a kliens gépen. Pl.: beírod a címhez, hogy 217.20.134.241 és akkor a www.index.hu-nak kéne lejönnie, ha bejön, akkor tényleg a DNS kell, de ha nem , akkor más gond van. Ezt a Residental Gateway Device-t nem valami program rakta fel, amivel megpróbáltál megosztást csiálni? Mert ha igen, akkor ezt le kéne szedni. Egyébként most akkor mi a 2 IP címe a gépeknek?
  • RelakSfromhome
    #10
    Na, úgyhogy két dolgot nem csináltam meg a leírásodból eredetileg: default gateway ip-je, ez mostmár mindenhova beírva, ahova lehetett. A másik a DNScím, de azt meg nem tudom...

    Köszi a segítséget, remélem a DNS címekkel már fog menni a dolog :)
  • RelakSfromhome
    #9
    Ja, egyébként amíg nem állítottam be fix IP-ket (10, és 20 eredetileg), addig a játék sem ment...
  • RelakSfromhome
    #8
    Naszal, a vinfosxp tűzfalát még a telepítés után kikapcsoltam, mert azt hittem, hogy az miatt nem tudok ide beírni.
    DNS címet sajna nemtudok, majd holnap kiderítem.
    Az me alá viszont befészkelte magát valami Residental Gateway Device. Jó az nekem? Mellesleg ha a kapcsolat tulajdonságait megnézem, akkor ott van, hogy VNETezis (NAGYGEP), meghogy internet - átjáró - sajátgép, illetve a korrekt sebesség, egyenlőre mégsem enged ki...
  • Gerry
    #7
    Nos, az XP-s gépen ha bekapcsoltad az Internet kapcsolatmegosztást, akkor 192.168.0.1-es IP címmel kell rendelkeznie (Ha nem ez, akkor nincsen beállítva a kapcsolatmegosztás...). Add meg elsődleges és másodlagos DNS kiszolgálónak a szolgáltatótól kapott címeket, ha nem tudod, akkor hagyd üresen, de telefonon az ügyfélszolgálat meg tudja mondani (például nálam GTS DataNet van, azoknak 194.149.0.157 és 194.149.0.156 a 2 kiszolgálója). Ezekután érdemes kikapcsolni a Windows XP beépített tűzfalát, mert bekavarhat.

    Jöhet a második gép. IP címe legyen fix, mert az a biztos, vagyis állítsd be neki a 192.168.0.2-t, és subnet mask legyen itt is 255.255.255.0 (a másik gépen is ez kell hogy legyen...), ezekután add meg itt is a 2 DNS kiszolgáló IP címét, mint a másik gépen. Majd, és ez a legfontosabb, add meg default gateway-nek (alapértelmezett átjárónak) a másik gép IPcímét, vagyis 192.168.0.1. Ezzel a hálózati rész készen is van. Indítsd el az Internet Explorert, és az eszközök, internet beállítások menüben a kapcsolatok fülnél add meg, hogy helyi hálózatról kapja a gép a netet, de erre a műveletre használhatod a beépített Internet kacsolat varázslót, mert azzal még egyszerűbb a dolog.

    Na, ennyi kb. a dolog, ha valami nem világos, akkor kérdezz, lehet, hogy itt-ott kissé hülyén fogalmaztam...
  • RelakSfromhome
    #6
    Naszal, csináltam olyantat, hogy egyik géppel ki tudok menni a hálóra modemmel, ezen xp van.
    Mindkét gépben van egy hálókártya, ezek keresztkábellel összekötve. LANparty már akár mehetne is a két gép között, a megosztott mappákat látom, de a másik, me-s gép nem találja a keresőlapot, feltéve, hogy az internetre akarok róla felmászni.
    Mit kéne beállítanom, hogy a másik gép is menjen?
    (xp-hez túl lassú, úgyhogy maradjunk a me-nél)
  • Lazarus
    #4
    sehol nincs rendszergazda jelszó tuttommal
  • Lazarus
    #3
    eszméletlenül gusztustalan a logód! :((
  • bolic
    #2


    WinXP-nél van a rendszergazda jelszó, ugye? :)
    Win98-nál is ugyanaz írja be a jelszó, mint az XP-nél.

  • Lazarus
    #1
    Hi!

    Megosztottam 2 gép között 1 mappát, viszont nem tudok belépni a másik géppel mert a valami jelszót kér, hozzáférési jogok Everyone Full Control-ra van állítva, és nem adtam meg semmiféle jelszót, mi lehet a baj? (WinXP, Win98)