Berta Sándor

Trump száműzte a Kaspersky Lab szoftvereit az amerikai hivatalokból

Hivatalossá vált, hogy az orosz biztonsági cég termékei lekerülnek az amerikai közigazgatás számítógépeiről.

Donald Trump amerikai elnök aláírta azt a törvényt, amely megtiltja a Kaspersky Lab programjainak használatát a helyi hivatalok konfigurációin. Az intézkedés hátterében az orosz befolyástól való félelem áll.

A törvény része egy átfogó védelmi csomagnak és megerősíti azt az amerikai elnök által szeptemberben aláírt direktívát, amely alapján a hivatalok eddig is kötelesek voltak 90 napon belül eltávolítani a számítógépeikről a Kaspersky Lab szoftvereit. A jogszabály egyaránt vonatkozik a polgári, illetve a katonai intézményekre és hálózatokra. Az Amerikai Egyesült Államokban attól tartanak, hogy Oroszország a Kaspersky Lab programjain keresztül szerezhet hozzáférést érzékeny információkhoz és számítógépes rendszerekhez, s ezáltal kompromittálódhat az amerikai hivatalok információs rendszere.

Érdekesség, hogy Donald Trumpot a kérdésben a demokraták egy része is támogatta, például Jeanne Shaheen demokrata szenátor, aki úgy vélte, hogy a törvényt már rég be kellett volna vezetni.

Júliusban az NBC már egy olyan tervezetről számolt be, amelyet Donald Trump kabinetje készít elő és amely megtiltaná a kormányzati helyeknek a Kaspersky által készített termékek alkalmazását. Eugene Kaspersky ezután azzal a javaslattal állt elő, hogy hozzáférést biztosítana az amerikai kormány számára a biztonsági szoftverei forráskódjaihoz, továbbá az Amerikai Egyesült Államok Kongresszusa előtt is kész megjelenni vagy a fejlesztést is részben az USA-ba áthelyezni. Az ajánlatra az amerikaiak nem reagáltak. A tengerentúli kormányhivatalokban már szeptember közepén betiltották a Kaspersky programjainak használatát. Az orosz biztonsági cég erre válaszul átláthatósági kezdeményezést indított: három év alatt három olyan központot hoz létre az Amerikai Egyesült Államokban, Ázsiában és Európában, ahol az ügyfelei - legyen az valamely kormány vagy egyéb szervezet - betekinthetnek a forráskódokba és a belső folyamataikba.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • ostoros #28
    ;)
  • Grifid71 #27
    És el is olvastad amit belinkeltél? Hülyegyerek, olvasd is el...
    Tetsuo, te is okos vagy mint ostoros.
    Az idióta trió ismét okoskodott egy jót.
  • Tetsuo #26
    Minderre már a #3-ból lehetett következtetni. ;-)
  • gforce9 #25
    Értelmeztem.

    "bárki is beperelte volna a kormányzatot vagy az NSA-t, hogy visszaéltek volna az adataikkal."

    https://www.washingtontimes.com/news/2016/dec/7/wikipedias-nsa-lawsuit-heads-to-federal-appeals-co/

    ennyit erről.... nem gondoltam volna, hogy Ostorossal bármiben is ennyire egyet tudok érteni
  • ostoros #24
    Köszönöm szépen, hogy bemutattad, mennyire buta Vagy.
  • Grifid71 #23
    Tudjuk Texas nem az USA része...na azt hittem nincs ennél lejjebb a tudásod Mariana-árkában...belátom tévedtem, te sokkal hülyébb vagy a sokévi átlagnál.
  • Grifid71 #22
    Szövegértelmezési problémáid vannak, fuss neki a kezdetektől és próbáld értelmezni a leírtakat.
  • Tetsuo #21
    Próbáld értelmezni amit írtam.
  • gforce9 #20
    Amit írtál annyit jelent, hogy te nem hiszed, hogy illegálisan jelenleg is lehallgat !minden ország! mindenkit, amire lehetősége van és érdeke fűződik hozzá. Nos az, hogy te mit hiszel, annak a legkisebb relevanciája sincs. Amikor egy koszos gyártó simán meglépi, hogy egy eszköze lehallgat adatot továbbít a felhasználó beleegyezése nélkül, majd pont a titkosszolgálat, államvédelem stb. az nem fogja megtenni. Lol. Ez a naivitás csúcsa :)
  • ostoros #19
    1. Texas nem az USA.
    2. Az EU nem Európa.