Gyurkity Péter

Darabszámban is lenyomta a Samsungot az Apple

A tavalyi év végén az Apple már több készüléket szállított le, mint dél-koreai riválisa.

A Samsung éveken át vezette az okostelefonos ranglistákat, helyzete ezidáig abszolút kényelmesnek tűnt. Talán ez a kényelem okozta, hogy 2014 utolsó negyedévében már elvesztették az első helyet, legalábbis a Gartner most közzétett utólagos adatai szerint, amelyek régóta nem látott őrségváltásra utalnak.

Idén már többször olvashattunk arról, hogy az Apple utolsó három hónapja kiugróan jóra sikerült, ezzel pedig beigazolódott, hogy a vásárlók jelentős része várt a nagyobb iPhone okostelefonokra. Az igényt a vásárlások száma igazolta vissza, ezzel pedig az Apple nemcsak eddigi legjobb negyedévét produkálta, de a Gartner szerint dél-koreai riválisát is megelőzte. 2014 utolsó három hónapjában ugyanis globális szinten az almás cég már csaknem 75 millió példányt szállított le, míg a becslés alapján a Samsung ettől elmaradt a maga 73 millió darabjával. Ez persze nem tűnik nagy különbségnek, de az utóbbi néhány év megszokott eredményei után most alapvető változás rajzolódik ki előttünk.


Ez még akkor is igaz, ha éves szinten a Samsung még meg tudta őrizni első helyét: a dél-koreaiak 2014-ben összesen 307 millió okostelefont szállítottak le, míg az Apple ezt messze lemaradva követte 191 millió darabjával. A harmadik helyezett Lenovo szintén alaposan lemaradva, „alig” 81 millió készülékkel sorolt be mögéjük, a negyedik Huawei és az ötödik LG pedig 70 millió alatti eredményt produkált, vagyis szintén nem igazán tudtak beleszólni a versenybe. Az azonban még így is jól látható, hogy az Apple, illetve a felemelkedőben lévő kínai gyártók nagy kihívást jelentenek, így 2015-ben már éves szinten is látni fogjuk a trend változását.


Ez ellen a Samsung nyilván az új Galaxy S6 párossal, valamint a további fejlesztésekkel küzd majd – meglátjuk, mennyire sikeresen.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Papichulo #26
    A frappans visszavagasok nagymestere... :)
  • Jakuza1 #25
    Voltam nalatok es ott hallottam.
  • T2k #24
    Ezeket a hülyeségeket magadtól találtad ki vagy segített valaki benne?
  • Jakuza1 #23
    De ez veszelyekkel is jar am, nem csak pozitiv hozama lehet. Lasd Nokia, kulon utakra tevedt, ahol rossz strategiaval egy olyan termek mellett tette le a voksat, ami tonkre is tette, mivel a felhasznalok masfele akartak orientalodni.
    Szoval ez azert egy rogos ut is.
  • M2 #20
    Ez egy olyan negyedév volt az Apple-nél, amilyen nem lesz többet (tömegcikkből jött elő egy olyannal, amit régen vártak a vásárlók nagy tömegei). Ezért tényleg felesleges ez alapján bármit is nézni az érdekesség szintjén túl.
    A többi negyedévnél meg majd sírunk, hogy a profitjuk a felére csökkent?

    Az Apple sikerének receptje, hogy mindig le tudja magát választani a piacról. Erre általában a szoftvert használja (OSX, iOS) vagy valamilyen szolgátatást ami nem érhető el más gyártók eszközein (iTunes). Nagy ritkán már meglévő hardvereihez köti az újat (AppleTV, Apple Watch), de ennek is az elkülönülés a lényege.
  • Vol Jin #19
    Arra gondolok, hogy nem értem az iphone-t milyen nagyszerű használni érvet. Ikonos ez is, ikonos az is, tehát GUI-is, csak a magasabbra pozícionáltnak vannak hiányosságai.
  • Vol Jin #18
    Nekem IOS-en hiányozna a Widget...
  • bakkerman #17
    az iphone tulajok nagyrésze előfizuval hozza ki a telefont,tehát nem hagy ott helyben többszázezret. Külföldön nem tétel kifizetni helyszínen 200-250 eurót a helyszínen a telóért,aztán havonta fizetni a 50-60 eurós előfizu díjat benne a nettel meg korlátlan telefonálással. Csak itthon luxus cikk az Iphone. T***nornál a legolcsóbb konstrukció helyszínen 77ezer,havonta 17990,ami az itthoni fizetéseket nézve elég megterhelő,hogy havonta csak a telefonod van 18 ezer forintba...Kápéra kihozni meg tényleg csak egy szűk réteg képes
    Utoljára szerkesztette: bakkerman, 2015.03.06. 16:46:20
  • asgh #16
    Itt tényleg arról van szó, hogy a Samsung fejére nőttek a kínai gyártók, miközben az apple továbbra is tartja magát a prémium piacon.
    Annyiban érdekes figyelni csak a trendet, hogy jól kimutatható a két eltérő üzleti modell hatékonysága.
    Az apple amolyan "mesterlövészként" célozza meg a piacot, azaz kicsi termékpalettából próbál minél nagyobb darabszámban eladni, miközben a Samsung "szőnyegbombázással", azaz nagyon sok termékvariációt dob piacra és a teljes termékpalettájából jönnek össze a nagy eladási számai.
    A Samsung stratégiája eleinte jobbnak bizonyult, mert a még formálódó mobil piacon a felhasználók is kísérleteztek, hogy melyik termékek felelnek meg a legjobban az igényeiknek. Így pl. mire a nagyobb képernyőjű mobilok iránti igényre reagálni tudott az apple, addigra a Samsung simán elhúzott abban a szegmensben.
    Ugyanakkor az apple stratégiája kiszámíthatóbb profitot termel és kevésbé kell tartania az alsó szegmensből feltörekvő konkurenciától. Pl. az iPhone és az iPad úgy "csúszott le" piacvezetőből a középmezőnybe, hogy közben az apple rekord eladásokat produkált és az androidos gyártók nem az apple, hanem egymás elől happolták el a vevőket.
  • tyű #15
    ha jól olvastam máshol, akkor azért is lett kissé torz a pikcsör mert most lépett be Q4-ben az iPhone a kinai piacra, és mint olyan, az is egy első örömhullám, mint valami premier weekend a hollywood-i filmeknél. Meg hát becslés. Ettől függetlenül a Samu (is) eléggé visszafogott az innovációban idén sajna. Azt nem számitom annak, ha pengevékony telefont csinálnak 60 magos procival. Az Edge jó lett volna de lebutitották. USB 3.0-t visszabutitották. IP67 ment a lecsóba. SD kártya ment a levesbe. Cserélhető akksi ment a világűrbe. Mindez azért, hogy pár troll szakújságiró kedvéért élő szövet legyen a fémvázon. Ki a fene akar fémet a kezébe? Majd ha fémből készült kormányt akar a kocsijába. Amúgy könnyebben elsiklanék efölött a párszáz hülyeség fölött, ha lenne egy olyan irányú fejlesztés is, ami meg inkább a felhasználók igényei irányába indulna el... hosszú üzemidő, esetleg időjárás-állóság, cserélhető kártyák (dual-SIM opció) és akku, szép de nem sokat evő kijelző, gyors reakcióidő az alapfunkciókhoz. És 5G minél előbb.