Gyurkity Péter

Dugába dőlt az Android Silver program

A Google a jelek szerint a prémium helyett a belépő szintű megoldásokra koncentrál.

A napokban írtunk arról, hogy az Android One keretében elrajtoló első három olcsó okostelefont már be is mutatták Indiában, a cég azonban emellett egy ettől eltérő programon is dolgozott, amely a prémium kategóriás készülékek kifejlesztését és piacra dobását célozta – úgy néz, hogy eddig tartott a lendület.

Még április végén jelent meg az eredeti hír, miszerint a Google illetékesei a Nexus család további kibővítése helyett inkább egy új terméksorozatot vezetnének be, amely Android Silver néven jelenne meg. Ennek célja kifejezetten csúcskategóriás, igencsak kellemes jellemzőkkel, és természetesen gyors, központi szoftveres frissítésekkel ellátott okostelefonok elterjesztése lett volna, a Nexus sorozat nyomdokain, ám még inkább a Google irányítása alá vonva a folyamatot. Most úgy tűnik, hogy a program még hivatalos elindulása előtt dugába dőlt, mivel egyes alkalmazottak komoly kétségüket fejezték ki annak várható sikerét illetően, egy fontos vezető pedig távozott is a cégtől.

Az értesülés szerint Nikesh Arora távozása érintette negatívan a program jövőjét, amelyre még júliusban került sor, de már az üzleti tevékenységeket és partneri kapcsolatokat felügyelő cégvezető lelépése előtt komoly kétségek merültek fel mind a hardvergyártók, mind pedig a szolgáltatók részéről, akik közül sokan nem bíztak a drágább, prémium kategóriás megoldások sikerében. A cégtől egyelőre hiába várunk hivatalos megerősítést, ám nagyon úgy tűnik, hogy ehelyett inkább maradnak a Nexus család mellett, vagyis ez utóbbi sorozat bővülhet ki újabb tagokkal.

Azt nem tudni, hogy a korábban állítólag erre költött 1 milliárd dollár hova került, ennek mekkora hányadát tudják visszairányítani a régi-új területre.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • emberz #13
    Azóta siratom a Sony-Ericsson telómat, amióta lecseréltem... Mekkora marha voltam, édes istenem...!
    Utoljára szerkesztette: emberz, 2014.09.22. 14:01:10
  • CairoJack #12
    Ez csak azért érdekes, mert a noname, ruppótlan kínai gagyitelefonok trillióján is általában stock android van, hogy a 30k körüli tableteket már ne is említsem. Plusz ugye ott voltak anno a Google Play Edition telefonok, amiken szintén google stock android futott, és teljesen mindegy volt, hogy melyik gyártó melyik modelljéről volt szó. Volt ott egy csomó Samsung, Sony, HTC csúcsmodell. Ha lett volna közöttük egy kisebb modell is, és Mo-n is lehetett volna kapni őket, én tuti, hogy GPE-s telót vettem volna.
  • ugh #11
    "A silver program meg ott bukott meg, hogy a gyartok tobbsege nem akarja, hogy a google telepitse a szoftverfrissiteseket, mert akkor szinte minden bena keszulek jo minosegu friss szoftvert kapna es nem lehetne eladni az ujabb, de csak szoftverben frissitett verziokat. "
    Ez igy hulyeseg.
    Szerinted a gyartok mert csinalnak sajat droidot a szarjukra?
    Mert soxor nem fut a sajat hardvereiken az alap referencia os.
    Namost a googlenak szerinted lenne eroforrasa, hogy arra a kismillio fele szarra megcsinalgassa.
    Lofaszt.
    Abba bukott bele amit sokan az elonyenek titulalank, hogy nyilt es ezert nem a hardvert igazitjak hozza hanem az ost a hardverehez mert mindenki ugy ganyolja ahogy akarja.
  • ugh #10
    Na ez az amit nem igen hiszek el.
  • ugh #9
    Premium kategorias telefon az nem csak a premium alkatreszekben merul ki, hanem premium modon mukodo os is kell bele.
    Namarmost az android meg a premium eleve kizarjak egymast.
    Akarmilyen cuccba pakolod bele akkor is egy gany megbizhatatlan, instabil foshegy marad.
    Tetszik vagy nem.
    Egy szarba beletuzol egy csokisroladot az attol meg szar lesz...
    Most fikazhat a sok "droida".

    Utoljára szerkesztette: ugh, 2014.09.22. 11:30:16
  • Narxis #8
    Neked semmi se jó. :D
  • kvp #7
    Reszemrol sony. Az egyedi design a keszulek eseteben a csuszasgatlos gumirozott abs hatlapot jelenti, ami a regi thinkpad-eken is volt. Az elolapon meg csak a kijelzo van. Ellenben utes es vizallo, ami kulon jo, mert allandoan elejtem, leverem az iroasztalrol, meg kepes vagyok szakado esoben nekiallni terkepet bongeszni az utca kozepen. Kibirja azt is ha vizzel vagy alkohollal mosom le, durvabb vegyszereket nem szoktam hasznalni.

    A gui-ja egyedi, a sony sajat stilusaban es a regi sony-ericsson-okrol megszokott menupontokkal es ikonokkal, csak a regi ericsson t20-hoz kepest szines izometrikus 3d-s formaban. Stabil, legalabbis evek ota jo, fagyni nem szokotott.

    Nem a telepitett alkalmazasok szamatol fugg a sebesseg, hanem az eppen futo alkalmazasok szamatol es idoigenyetol, ezert nem rak fel az epeszu ember tul sok hatterben futo programot. Reszemrol egy ilyen sincs fent, mert rontja a 3d-s teljesitmenyt is jatek kozben, ha meg kell valami majd elinditom kezzel. Belassulni akkro szokott, ha tul sok weboldal van nyitva egyszerre, foleg a flash-es oldalak lassitjak. Meg ha kozben mondjuk zenet is stream-el az ember es egy par letoltes is fut. Mindezt kepesek voltak 3 inch-es meretben osszehozni. Ezert valasztottam kis telefont, hogy elferjen az ingzsebben.

    Tehat van sokfele jo android-os telefon, csak az emberek nem ezeket veszik, mert egyreszt nem olcsoak, masreszt nem nepszeru markakrol van szo. Ha lehet kapni elfogadhato minosegu, nagykepernyos, alcatel gyartasu es telenor markaju telefont 14-20 ezer korul kartyaval, de huseg nelkul, akkor senki nem fog 100-200 ezer koruli jobb minosegu cuccot venni. Kiveve az apple rajongok, mert ok vagy dragat vesznek vagy hasznaltat vagy semmilyet. Ez legalabb garantalja, hogy nem tudnak olcso de rossz minosegut venni. Android-os telefonbol viszont lehet, mert szabad rendszer, tehat azt epittet belole barmelyik megrendelo amit akar es kinaban legyartjak, meg akkor is ha ranezesre latszik, hogy nem lesz jo.

    A silver program meg ott bukott meg, hogy a gyartok tobbsege nem akarja, hogy a google telepitse a szoftverfrissiteseket, mert akkor szinte minden bena keszulek jo minosegu friss szoftvert kapna es nem lehetne eladni az ujabb, de csak szoftverben frissitett verziokat.

    Egyebkent lehet az lenne a jo megoldas, ha az uj android valtozatokban modularizalnak a firmware-t es a legtobb komponenshez a kozponti frissitest alapbol bekapcsolnak. (tehat mondjuk a tarcsazo meg az alkalmazas lista is play store-os program lenne es a google tudna store-on keresztul frissiteni, gyakorlatilag a hardver specifikus driver csomagon kivul mindent, mint az open source-os android eseten, bar ott meg a driver csomag is frissitheto akar a felhasznalo altal is)
  • fergusonpapa #6
    HTC one om van m7.. SOHA nem fagyot még le, és minden második hónapban jön hozzá frissités. Bajom sincs vele.. :)
  • CairoJack #5
    Nekem csak tabletben volt nexusom, de az pokoli stabil volt. 13 hónap alatt egész pontosan kétszer fagyott le (pedig azért nyüstöltem, bár nem ész nélkül). Utána volt egy KitKat frissítés, na akkor kb 1 hónapig kicsit instabilt volt, aztán valami frissítés után megint olyan stabil lett, hogy soha többé nem fagyott le. Igaz ez nálam már csak 2 hónapot jelentett, mert eladtam és váltottam Window8 tabletre. (Na ha láttatok már instabilt sza... hát a W8 az az. És még csak nem is túl használható, Windows Storban egyetlen használható app sincsen, ezt komolyan mondom. Nagyon várom már a W9-et első dolgom lesz telepíteni a kis tabletre).

    Pont ezért lett volna jó ez a Silver project, hogy végre optimalizált, gyors, nem szétberhelt telókat kaptunk volna.
    Igazából én annak örülnék, ha minden gyártó, minden árkategóriában (belépő, közép, csúcs) elérhetővé tenne 1-1 ilyen telót, de hát ez álom. Addig maradnak nekünk a gyártók által szépberhelt, hulladékok.
    Utoljára szerkesztette: CairoJack, 2014.09.21. 11:25:52
  • fonak #4
    Sose vennék Apple-t de tény, hogy az Android olyan, mint a Windows 95 volt. Lassú hardverek tömegén fut nem azokra optimalizált op rendszer, minél több appot telepít az ember annál lassabb lesz, amíg el nem jut a szinte használhatatlan lassúságig. Az applenek volt módja a hardvereihez optimalizálni az ios-t, az androidnál meg ugye egy virtuális gépen futó virtuális gép futtatja az appokat.
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2014.09.21. 09:39:51