• Shed77
    #8354
    Már 2005 környékén voltak online szerverek. Ezek olyan modulok voltak, amelyekben 150-200 map volt, szintekre leosztott NPC-kel, szörnyekkel. A modulokat alapvetően rp játékra alakították ki többnyire. Magyar szerverek is voltak, olyanok is amiket nem csak magyarok futtattak, hanem magyarok készítettek. A leghíresebb magyar szerverek : Nordock, Dalakora, Lost Dales voltak. Évekig futottak, stabil játékos bázissal, DM-ekkel. Sőt, még ma is fut némelyik, mesék mennek rajta DM vezérlettel, pedig több mint 10 év eltelt. A single player kampány a játéknak kb. 2%-a. Az NWN mindig is az online játékot jelentette, az tartotta életben. Ha annyira érdekel, keress rá a szerver nevekre. A játékban az volt a jó, hogy te mint DM át tudtad alakítani az adott mapokat a meséhez, szörnyeket, NPC-ket tudtál pakolni, átnevezni, felszerelést adni, minden NPC és szörnybe bele tudtál lépni, beszélni tudtál rajtuk keresztül stb. Az sp része teljesen érdektelen volt a legtöbb játékosnak, én is csak a multi miatt vettem meg, soha nem játszottam végig a storyt, mert meguntam.