• Celeborn
    #5
    Hát én már a Win10-nek se örültem különösebben anno, de úgy látszik minden csak viszonyítás kérdése. Ha Win11-hez viszonyítjuk (vagy Win8-hoz), akkor egyértelműen inkább Win10. (de még mindig a Win7 volt a legjobb) Egyébként ügyfélkörben van kb. 1000 számítógép, és talán 1-2 gépen van Win11. Azokon is csak azért, mert már az járt a laptophoz. Én magam nem rég feltettem a gépemre, mondván haladjunk a korral. Nem volt fent egy napig... MS kitalálta a gépházat, mondván ez sokkal jobb lesz, mint a vezérlőpult. Most ott tartunk, hogy a vezérlőpulton egyre kevesebb dolgot találunk meg, de amit onnan elvettek, nem feltétlenül tették be a gépházba. Marad a registry, meg GPO szerkesztgetés. No meg ez az Apple majmolás is kikészít, hogy a lehető legjobban lebutítsuk a rendszert, hogy a felhasználó még véletlenül se tudjon hülyeséget csinálni, csak oda vezet, hogy az értelmesebb felhasználó is csak nehezen tud bármit is csinálni. Csak hogy egy konkrét problémámat leírjam, a Win10-nél a startmenüből kivették a testre szabható "gyakran használt alkalmazások" listát. Pedig Win7-ben ez egy tök jó fícsör volt. De úgy voltam vele, sebaj, ki tudok tenni a Start menübe magam is ikonokat. Úgyhogy oda szépen kategorizálva kipakoltam a gyakran használt programjaimat. Erre Win11-ben mi van? Már ezt se lehet. És még sorolhatnám a problémákat.