• Irasidus
    #25
    Igen, az SLS-t 10 éve fejlesztik, 20 milliárd dollárból, és kész van. A Starshipet pár éve fejlesztik, kevesebb pénzből, és nem működik... Ne viccelj, majdnem beelőzte? :D Sehol nincs. És ennyi is hasonlóság, mivel egészen más a fejlesztés koncepciójának az iránya. Ezt kifejtem, mert lényeges, és nem csak úgy böfögtem valamit (mint egyesek...). Az SLS koncepciója, hogy kipróbált technológiákkal, és rutinos cégekkel fejlesztenek, viszont állami beruházásként a sok elaprózódás miatt, a költségek magasabbak. Másrészt a SpaceX rakétája is állami - és mondhatjuk NASA - fejlesztésből finanszírozták (mindegyik kivétel nélkül), és nem vetélytársai egymásnak, hanem gyakorlatilag a NASA az innovációt kiszervezte a cégeknek, ami tipikus Amerikában. Az SLS lényege, hogy ha időre nem készül el, vagy egyáltalán nem készülnek el az új fejlesztések, akkor legyen egy tartalék rendszer. Másrészt a SLS egyszer használatos rakétaként egészen más feladatokra való, mint a Starship újrafelhasználható koncepciója, és sajnos egyelőre csak koncepció van, valódi fejlesztés nincs. Ettől függetlenül van mit kritizálni az SLS körül, viszont érdemes volt egyszer erről is beszélni.

    Ne haragudj, de ha hússzor leírod, hogy a Falcon is ugyanígy készült, még nem lesz igazad, mert nem, nem így készült, és leírtam a különbséget. Ez nem érv. Másrészt nem tudom, ki mit kritizált akkor, de ebből nem következik, hogy a mostani kritika téves, ez egy érvelési hiba. Ha akarsz mondani valamit érvelj, és ne "de úgy van" paneleket puffogtass. Köszönöm.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2021.12.01. 19:28:05