• Lapajka
    #3
    Ez a sznobizmus, hogy mert amerikai, akkor megnézik, ha dán, akkor nem... Valóban jól sikerült a Tetovált Lány első részének mindkét remake-je, csak semmi értelme nem volt szerintem. Megnéztem, mert a színésznők érdekeltek, hogyan játsszák el és valóban mindketten nagyon jók, de nem jobbak mint Noomi. Az első változat egyébként ennek ellenére jóval gyengébb, bár látszik, hogy volt korlátlan büdzsé, de Daniel Craig siralmas színész... szerintem rajta csúszik el a dolog. A díjakat Rooney Mara kapta, mert ő vitathatatlanul hátborzongatóan jól hozta a szerepet... Az új változat valamivel talán jobb összességében, jobb könyv, jobb rendezés, de Claire sajnos, bármily jó színésznő ő is, már nem ugorja meg a lécet... ő ezt kipótolja eszeveszett szépségével és sajátos kisugárzásával, így nincs hiányérzet valóban itt sem... Azonban megismétlem, teljesen értelmetlen volt újra megcsinálni, az eredeti svéd film is világhírű lett, Noomi Rapace onnan világ-szupersztár méltán... Az a sok pénz, tudás és energia, amit az amerikaiak beleöltek, nyilván eme megfontolásból is, amit írtál, hogy svéd filmet nem néznek annyian, mint amerikait, új projektebe is kerülhettek volna... Rooney Mara-val legalább lehetett volna a másik két részt megcsinálni... de új, másik szinésznővel ugyanazt az első részt,számomra totális error...
    Utoljára szerkesztette: Lapajka, 2021.11.23. 22:40:26