• Piel
    #17
    Ne haragudj, de nem tudjuk milyen Kína áramellátása. Hatalmas ország hegyes-völgyes, ki tudja mi nehezíti egy rendes áramellátó hálózatot kialakítani. Ha odaviszel egy telefont, le tudják másolni, ha adsz nekik valamit, hogy ilyet kell gyártani, hát legyártják. Egy országos áramhálózati rendszert kialakítani egy ilyen hatalmas országban nem kis feladat. Először nekem is az jutott eszembe, hogy vannak kínai gyártók a napelem piacon. OK. Áram akkor is kell ha nem süt a nap. Mi van ha náluk nincs annyi napsütéses óra mint nálunk? Mi van ha a sok hegy és erdő mellett sok a pára kevesebb a napfény? Ha pedig nem termelünk áramot akkor megállnak a gyárak. Vannak energetikusok, akik ki tudják számolni neked, hogy mikor éri meg felszerelned a napelemes rendszert és mikor nem. Amikor nem éri meg, az nem azt jelenti, hogy lehetetlen, csak annyira sokba kerül, hogy évtizedek mire visszajön az ára....
    Nem szeretem az ilyen csőlátású embereket. Ide is beletolod a magyar politikát? Ha nem tűnt volna fel nem a Paks 2 áramtermelése irritálja az embereket, hanem az a konstrukció ahogyan adósságot csaptak az ország/emberek hátára, ezt még titkosították is, szóval ez is mutyi. Ne hidd, hogy az emberek nem látják a német és a svéd atomerőművek példáját! Jó sok pénzt beleöltek, és leálltak velük mielőtt beüzemelték volna. Tisztának mondják az atomenergiát, és a kiégett fűtőelemeket fel lehet dolgozni egy ideig, majd tárolóba teszik. Felügyelet kell neki! Eközben a tengerentúlon egy új fúziós erőművel kísérleteznek....
    Nem értem! Mit nem értesz?