• Steel
    #24
    Látom időközben már jópár akciódra reagáltak mások. Ezért azokat majd csak megemlítem.

    "Új értelmet adsz a természetes élelmiszer kifejezésnek. Viccesen fogod fel. Ennyi erővel egy almapüré sem természetes, mert nem lehet közvetlenül leszedni a fáról. Annyira idióta az érvelésed, hogy azt már elhinni sem lehet."
    Nem fogok fel semmit viccesen, a nagyon tréfás az itt kizárólag a te értetlenkedésed, de erről még később...
    Én nem mindig fogalmazok a legprofibban, de nyilvánvaló miről szólnak a közvetett összehasonlításaim.
    Egy almapűrét hozol példának, amihez csak egy rohadt villa kell.
    Mintha a finomított cukorhoz csak egy kis répát kéne megházmozni, feltrancsírozni, és már kész is...
    A teljes cukorgyártás x-lépcsős ipari folyamata az tényleg összehasonlíthaó egy alma pépesítésével.

    "BTW: Mindkettő függőséget okoz."
    Nem igaz! Újfent tévedés a részedről.
    Jelen tudásunk szerint a kokalevél rágcsálása nem tud sem pszichikai, sem fizika függőséget kialakítani.
    Hatása pedig össze sem hasonlítható (értsd nagyságrendekkel gyengébb) annak koncentrációjából készűlt kokainéhoz.
    Érted már a hasonlatot? Nem tudsz annyi répát megenni, ami ugyanazt az inzulincsúcsot, ugyanazokat a testi reakciókat eredményezné, mint egy kis finomított cukor...

    "Akkor szerinted a hasnyálmirigy insulintermelésének semmi köze a cukorbetegséghez?
    Egyáltalán tudod mit is jelent a betegség maga?
    "
    Veled ellentétben és teljesen tudom mi a kettes típusú cukorbetegség, sajnos családi esetből.
    Viszont ez részedről csak terelés, maszatolás.
    A kettes típusú cukorbetegség akkor következik be, amikor a hasnyálmirígy már nem tudja maga szabályozni a test vércukor szintjét.
    A már említett rendszeres inzulincsúcsok pont a hasnyámirígyet teszik tönkre idővel.
    Ott van feketén-fehéren, hogy a finomított cukor rendszeres fogyasztása milyen hatással van (többek között) a hasnyálmirígyre is.
    El kellett volna olvasni, amit biztos nem tettél meg.

    "Ugyan olvass már egy orvosi leírást is mi is az a cukorbetegség! Nem a túl sok cukorbevitel,
    hanem az egyéb emésztőszervi problémák okozzák általában a cukorbetegséget,
    amely idővel a túl alacsony inzulintermelésben csúcsosodik ki.
    "
    Erről már mások is írtak. De látszólag még mindig nem érted (vagy viccesen fogod fel), hogy mi is az a kettes típusú cukorbetegség...
    Egyébként a #20-ban hozott forrásokban erről is szó van. Viszont te még mindig semmi forrást nem hoztál.
    Van valami lyen orvosi leírásod, ami téged támaszt alá?

    "Mert ha a propaganda igaz lenne, akkor az ételek jelentős része cukorbetegséget okozhat túlzott fogyasztás esetén!
    Nem én jelentem ki, csak nem dőlök be egy olyan egyszerű félreértésnek, mint a cukor okozza a cukorbetegséget.
    Valamilyen szinten ugyan így van, de nem a bevitt cukorral van kapcsolatban, hanem a vércukor szintjével!
    A KETTŐ NEM AZONOS, még akkor sem, ha a cukorbevitel drasztikusan képes emelni a vércukor szintet!
    Ja és az alkohol nagyon más téma, ne mosd össze a különböző dolgokat, bár ebben jó vagy és sokan közel egynek tekintik.
    "
    Komolyan elkezdesz okoskodni, hogy az étellel bevitt cukor és vércukor nem azonos??
    Ez az a szintnélküliség, ahova én nem süllyedek veled tovább.
    Fentebb már szó volt róla, főleg, hogy már mások is leírták helyettem. Itt egyedül a te fejedben van propaganda. Szerencsére az orvostudomány nem így működik.

    "Te képben vagy mennyi az a 10 gramm cukor? Annyi van benne, mint pl. az édes süteményekben só. Szükség van ízesítésként, de csak minimális."
    Szalmabáb a javából! Táblázatot megnézted? Mert most szimplán ignorálod, mert te ennyi vagy.
    Most pedig menj ki a konyhádba, vedd elő a mérleget, és nézd meg mennyi az a 10 gramm cukor.
    Kb. két kávéskanálnyi cukrot tesznek egy BicMac zsemlébe. Van fogalmad arról, az mit művel a vércukroddal?
    Tegyél egy darab édes süteménybe két kávéskanál sót. Az való neked.

    "Mint oly sok élelmiszer függőséget okozhat. De ez alkat függő. Az inzulincsúcsot egy cukormentes, túl sok étel bevitele esetén is megtörténik... Ennyi erővel mindent károsnak kell tekinteni! A lényeg a mennyiségen van, és nem az a lényeg, hogy márpedig a cukor!"
    Maszatolás, újfent.
    Mutass olyan zőldséget vagy húst, ami cukormentes, és nagy mennyiségben fogyasztva ugyanolyan változást idéz elő, mint a cukor...
    Meredek, drámai vércukorszintemelkedés, majd hirtelen leesés, ami farkaséhséget vált ki. Mert a hozzáadott cukor és a finomított liszt ezt okozzák.
    Melyik hozzáadott cukor nélküli élelmiszer okoz még ugyanakkora függőséget mint a cukor? Remélem forrást is hozol, ezúttal...
    (Ugye nem kell tisztáznom előtte, hogy a kávé az nem élelmiszer)

    "De csak abban az esetben, ha kórosan sok cukrot eszik valaki. Nem sokat, hanem kórosan sokat. De bármilyen más étel esetén is ugyanez a helyzet alakulhat ki. Ezért nevezem propagandának."
    Amit ma az élelmiszerekbe tesznek, az már mind túl sok. Két kockacukor egy zsemlébe...
    Abba bele se megyek, hogy aki a cukorhoz hozzászokik, annak egy idő után már több kell belőle, hogy ugyanazt az édesítő hatást elérje.
    De pl. a stevia, monk fruit és az eritrit nem képesek ilyen hatást kiváltani.

    Végezetül még mindig nem tudom eldönteni, hogy komolyan ez a vergődés a te szinted, vagy csak trollkodsz, és ez a show része...
    Közvetett, vagy áttételes hasonlatokat nem/félre-érted. Téged cáfoló forrásokkal semmit nem kezdesz.
    Mai források az neked propaganda, de a 60 éves vizsgálatok konklúziója sem számít. Látszólag minden propaganda, ami nem illik bele a kis világképedbe. Közben rahedli home videó elérhető, amin egyszerű magánemberek mutatják meg, hogy a gyorséttermi szemét mit művel a vércukorral.

    Úgyhogy ha nem tudsz semmi forrást, orvosi leírást mutatni, ami felmenti a finomított cukrot, akkor szerintem itt fejezzük be, mielőtt ilyen óvodai sárdobálásba megyünk át.