• Irasidus
    #19
    Nem ötéves tervekről van szó, tudod az egy másik rendszer volt; én sem ötéves tervekről beszélek, hanem, hogy hosszútávú változásra lenne szükség. Egy szóval sem mondtam, hogy holnap zárja be mindenki a fosszilis erőművét, csak azt, hogy hosszútávon nem fenntartható, mert az erőforrásaink végesek, és a környezet terhelhetősége is véges. Másrészt, és ez a lényeg: nem most tudtuk meg, hogy baj van, ez idő alatt nem sok változás történt, viszont évtizedek teltek el, és nem öt év! Te látsz, 20-30 éves bármiféle tervezést ez ügyben? Mert én nem. Természetesen továbbra sem igaz, hogy nincs semmiféle technológiánk a jelenlegi erőműveket leváltani, újra megtelítem példának az atomerőművet, ami leválthatja. Viszont nem csak a leváltásuk hiányzik, hanem a meglévők modernizálása is, ugyanis a környezeti károkat lehetne csökkenteni fejlesztésekkel, de már ez is hiányzik a legtöbb esetben. A matek nem megoldhatatlan, csak ismerni kell az egyetlent minden változóját, olyannyira nem megoldhatatlan, hogy gazdasági szakemberek, és mérnökök egész országok energiagazdaságát felépítették, kidolgoztak egy sor módszert. Kezdetnek itt van két link, is 1., 2.

    A felmelegedéssel nem az a probléma, hogy "csak" melegebb lesz a bolygó. És egyáltalán nem kell elfogadni, nem kell beletörődni, hanem tenni kell az embert veszélyeztető a dolgok ellen, ez a normális emberi hozzáláss.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.12.27. 14:48:45