• mrzed001
    #78
    "A te 4K képed részletességét ha élvezni akarod akkor 90-100" alá nem viszed a tévédet. "
    Ja, ha 4 méterről akarom nézni. Ugye nem kell a tangenst magyaráznom, hogy ki tudj számolni egy betekintési szöget ?!??


    "A hdr paraszt vakítás nem érdekel, ui. az életben sem hdr-ben látod a világot."
    AztaK-va, ekkora agyatlan ostobaságot aztán már tényleg rég nem hallottam.
    Ezek szerint azt se tudod mi az a HDR meg látás ... de akkor legalább lenne annyi eszed, hogy beírod google-ba, hogy ne beszélj egetverő ostobaságokat.
    Tessék, olvasgass: https://www.panasonic.com/hu/consumer/sikkepernys-tv-learn/4k-tv/hdr-premium.html
    Amúgy egyértelmű, hogy életedbe nem láttál még se HDR se Dolby Vision tartalmat ...

    Még a látás limittől igen messze (alatta van) a HDR és DV is, nemhogy a valós képtől.



    "A Dolby Vision pont arra épít, hogy az fhd képeket is meg lehet okosítani úgy, hogy nem veszed észre a különbséget fhd és 4k között, azonos méret esetében, hogy értsd: a Dolby Vision technológiát használó 55"-os fhd tévé és a te 55" 4k tévé közt nem lesz látható különbség. "
    Ekkora szamárságot leírni már megint ...
    1, HDR (HDR10) és Dolby Vision-t IS használ a TV-m, és így nézek filmeket, sorozatokat
    2, én még sehol se láttam FHD Dolby vision vagy HDR tartalmat. Miért? Mert a 4K szabvány része. Persze gondolom le lehet kódolni a 4K-s HDR tartalmat FHD HDR tartalomnak is, csak minek, hisz úgyis csak 4K HDR megjelenítő van ?!??
    3, tehát NINCS (!!!) FHD Dolby Vision-ös TV, ilyen öszvért senki se gyárt
    4, már megint nem látod a 4K és FHD között a különbséget ...


    "Am. egy netflix film se sokkal jobb mint egy sd. Csupán a szaros tömörítésük miatt. Képpontra fhd/4k de a minőségük sokkal-sokkal rosszabb. Sok esetben egy nyers dvd szebb képet ad mint a netflixes 4k"
    AztaK-va 2 !
    Egy DVD szebb képet ad mint netflixes 4K? (úgy nézem Stranger Things-et momentán).
    Hát, lehet, hogy a FHD kijelződön, reggel álmos fejjel, csipás szemmel össze tudod keverni a kettőt.
    De ezzel szerintem egyedül vagy.
    Mindenki más NEM.
    Tudod, elég sokat copunk vele, hogy Babylon 5-ből csak DVD kiadás van. És valami élvezhetetlen sz-r 4K TV-n sajna.
    Szóval ismét ekkora ostobaságot leírni ?!??