• szivar
    #105
    Valaki azt írta nem is olyan régen, hogy: "az nem megoldása a problémának hogy felhánytorgatod hogy miként jutott oda az ország."
    De az. Anélkül nem lehet megoldani egy problémát, hogy megértenénk a bekövetkeztének a mikéntjét.

    Vagy nem látod át az összefüggések láncolatát, vagy csak nem akarod. Az, hogy én mit tettem volna, az teljesen mindegy most már - visszacsinálni nem lehet. De azt tudom, hogy mit tennék a jelenlegi helyzetben. Első körben visszamenőleg vagyonosodási vizsgálat alá vetném az akkori vezetőséget és az utódaikat. Valahogy nehezen hihető dolog az, hogy '90-ben a havi harmincezer forintos fizetésből lehet venni hatmilliós kunyhót (hitel nélkül) meg fenntartani három autót, annak ellenére, hogy csak egy kereső van a családban...

    Amúgy ezen emberek - akik az offshore számlákkal művészkedtek, jelentős mértékben növelték a devizában való eladósodásunkat - mert ugye azt át kell váltani valami ellenértékért cserébe - persze hitelből. Mint ahogyan az is növelte, hogy kiment a család C64-et meg gorenjét venni Ausztriába. Hihetetlen, nem?

    De te sem válaszoltál egy kérdésre. FPGA PAL, MEV. Rémlik?