• Sequoyah
    #25
    Nekem elsore tovabbra is az jon le, hogy kulonbozo algoritmusokat probalgatnak arra hogy a keves adatbol (keppontbol) extrapolaljanak egy teljes kepre, es algoritmustol fuggoen tobbfele vegeredmeny lehet. Peldaul lehet olyan algoritmust alkotni ami ezen adatokbol egy elefantot rajzol:D A jo algoritmus pedig egy feketelyukat. Es a kihivas az annak az eldontese, hogy melyik a jo algoritmus. Nyilvanvaloan favorizalhatnak minden olyan algoritmust ami fekete lyukat eredmenyez, akkor is ha az algoritmus rossz es amugy nem feketelyuk a forras. Ezert dolgozott 4 fuggetlen csapat rajta, igy kicsi az eselye hogy mind a 4 ugyanazon hibat kovesse el.

    Szintetikus kepeket pedig a megfelelo algoritmusok megtalalasahoz es tanitasahoz hasznaltak, de a vegso kep megalkotasahoz mar nem.
    Szoval senki nem adott hozza semmifele keppontot kezzel ami nem volt ott. Az algoritmus adott hozza keppontokat, de ezek mind a valos keppontok alapjan lettek kiszamolva.


    Nade olvasgatom meg egy kicsit, lehet holnapra mas lesz az ertelmezesem nekem is, meg epphogy csak atfutottam:)