ATLAS
  • PiszkosFred
    #483
    - En a szigetekkel vagyok nagy bajban, ruhellem oket. Marmint azt, hogy - ahogy irtad, az ugy is tortent - proc.gen. mindegyik, emiatt olyan elmebeteg kialakitasu, amelyet a termeszet soha, semmilyen korulmenyek kozott nem alakitana ki. Ez meg hagyjan is lenne, de mivel random az egesz felszin, rengeteg olyan fennsik van, ahova nem tudsz feljutni, meg csaklyaval sem. En ertem, hogy tobb szaz griden tobb ezer sziget van a jatekban, ez tetszik, de basszus finomithattak volna a rendszeren.

    + Amit viszont nagyon szeretek, az a hajoepites :) Nyilvan egy Slooppal tul sok midnent nem lehet kezdeni - bar azert vannak olyan harci sloopok is, hogy beszaras -, de egy schooner vagy brig mar kellokeppen alakithato es formazhato, es ezzel napokat el tudok tolteni. Mas kerdes, hogy a napok tenyleg azert napok, mert rengeteg nyersanyag kell mindenhez, ami nem ket perc, foleg official 2x szorzok mellett. (bar most eppen 6x szorzo van a halaadas miatt).

    - Nyilvan, ha van allatod (mammut a fakra, zsiraf a szalmara, rhino a kovekre, stb.), akkor megvan gyorsan, de ezeket befogni csak ugy tudod, hogy egy, epitesz egy szallitasukra alkalmas hajot, ketto, olyan szigeten talalod meg oket, ahol tudsz csapdat epiteni a kozelben (nagyon sok sziget tele van 3-foundationnal - lasd ARK pillar szpemjet anno) es van megfelelo kajad (mert az alap bogyokkal es nem "kedvenc" kajaval iszonyu hosszu ido a folymat). Illetve, nekem a tame rendszerbol nagyon hianyzik az ARK fele tranq dart/arrow.

    - szinten negativum, hogy a random generalt felszineken neha olyan mennyisegu allatot spawnol a jatek - foleg a ragadozokbol -, hogy instant death, ahogy meglatnak, ha nincs egy magas szintu medved, tigrised, barmid, amivel szet tudsz csapni kozottuk.

    - A kincsesterkepek szorakoztatoak lennenek, de legalabb egy medve nelkul felesleges belevagni, illetve neha olyan helyekre rakja a kincset, amely nem elerheto, ha belegebedsz akkor sem (lasd elso bekezdes elerhetetlen fennsikjai).

    + A Ship of the Damnedekkel valo harcot imadom, egy 8-10 agyus schoonerrel barmelyiket levadaszod, akar egyszerre tobbet is, csak kell vagy 200% resistance, hogy birjak a palankok a sebzest, kulonben elsullyedsz.

    - A hajozas aranylag gyors speed vitorlakkal, hatszelben, viszont ha szembeszelet kapsz es nincs handling vitorlad, beleoszulsz, mire eljutsz oda, ahova szeretned. Ilyenkor jon a "cikk-cakk", de meg ugy is evekbe telik. Handling vitorlakkal nincs gond, viszont akkor meg a sebesseg csokken, igy ha epp arut/allatot szallitasz egy kereskedelmi hajoddal (ertsd, se agyu, se legenyseg) es beledkot egy SOTD, akkor baj lesz, mert nem biztos, hogy le tudod razni.

    Grafikaval es teljesitmennyel nincs bajom, amiota upgradeltem a gepet par hete, azota megy csont nelkul. Elotte meg, hat, kellett hozza turelem, mire megtalalod a megfelelo beallitast... :)

    Ingyenes skill reset egeszen 50-51 szintig van, utana mar csak aranyert tudunk resetelni (250 arany).

    En most tertem vissza a wipe utan, nagyon lassan haladva az M6-on epitgetek egy kis bazist (itt eltem a megjelenes ota - pre wipe -, es ide tertem vissza most is). A cel ujra megepiteni a wipe elotti mobil baziskent funkcionalo brigemet - amelyet imadtam es tenyleg kurva jol osszeraktam, nagyon rosszul esett, hogy a wipe torolte, pedig nem vagyok szentimentalis tipus -, aztan felrakom ra medveimet, felberelek par matrozt es elindulok a nagyvilagba es szetnezek azokon a szigeteken is, ahol eddig meg sosem voltam, szerzek meg par allatot, kivancsisagbol, es ennyi. Hogy mikorra leszek kesz es nem fogom e menet kozben megunni, azt nem tudom. Sanszos. :)

    (a PVE endgame - world bossok, magas szintu SOTD, stb - nem erdekelnek, ahogy a jobb cuccokat ado tervrajzok utan sem kajtatok, annyit nem er nekem jelenlegi allapotaban ez a jatek)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.11.30. 10:16:43