• defiant9
    #243
    "Jól uralkodáshoz" elsősorban nem a magas intelligencia szükséges, hanem más kvalitások.

    Valóban, az intelligens ember jellemzően bölcs lesz idővel, azt azonban semmi nem támasztja alá hogy az intelligens ember haragosabb vagy kapzsibb mint a többi. Én épp azt látom a magyar politikában a cél a magánvagyonok maximalizálása, de ennek forrása nem az intelligencia hanem az elért hierarchia pozíció, ehhez konzervatív tekintélyelvű rendszer kell ami ezt megengedi, a liberális skandinávoknál ez a mutyizás nem igazán dívik. Én erre a kapzsi mentalitásra sem használnám olyan könnyű kézzel a biztos összeomlást felé halad megállapítást, mivel egy ennyire komplex változékony rendszer egy irányvektora nem meghatározható, ezt csak a te mantrád, teljesen megalapozatlan. A környezeti fenntarthatóság terén van igazságod, aláírom hogy a korlátlan szaporodás egy korlátos bolygón nem fenntartható. Azonban ha jobban megnézzük a kortáltan szaporodást éppen az általad magasztolt tradicionális népi megközelítésből fakad, ergo ez okozná a világ végét, nem a sötétzöld 1.4 gyermekes liberalista pár. Az hogy minden ember jobban akar élni, több erőforrást elfogyasztani az mindkiben benne van, csak az intelligens jobban látja ennek a távlati hatásait és ezt is beemeli a fogyasztási képletébe.

    "Nekem azt hiszem semmi bajom nem lett volna egy földműves életmóddal... ma már igen, mert nem értek hozzá"
    Ezt nem értem, azt a részét leszámítva hogy kibújsz az alternatíva alól és a kényelmes globalista világban püfölöd tovább a billentyűzetet. Régebben értettél volna hozzá ma meg már nem? Régen is megtanultad volna meg ma is. Én azt mondom ne légy rest, vegyél egy tanya starter kit-et amivel sokkal termelékenyebb tudnál lenni mint annó a jobbágyság, számos működő példa van rá. Nézelődhetsz is előtte a globalista interneten, azonban utána már kapcsold le, for dummies: így kell szórni a kukoricát a tyúkudvarban :)